Letošní ročník zahájí vernisáž výstavy obrazů současných latinskoamerických umělců z Argentiny, Kolumbie, Kuby, Mexika, Peru a Venezuely, která se uskuteční v pondělí 9. října od 17 hodin v prostorách Gymnázia Teplice a hudbou jí doprovodí chilský kytarista Andrés Vidal. Výstava bude v Teplicích k vidění až do konce listopadu, a to každý všední den od 8 do 18 hodin.

Ve středu 11. října se na teplickém gymnáziu uskuteční i cestovatelské promítání Jiřího Kašpara s názvem Půl roku v Jižní Americe, při kterém představí zajímavá místa Argentiny, Brazílie, Paraguaye a Uruguaye, a povypráví o nevšedních zážitcích ze svých cest.

V pátek 13. října proběhne v Rokokovém sále teplického zámku concert portugalské skupiny Camões Band, která se specializuje na pop, jazz, moderní bossu, kapverdskou mornu a portugalské fado. Koncert začne v 18 hodin.

Posledním bodem festivalového programu bude peruánská mše v kostele sv. Jana Křtitele, která se uskuteční v neděli 15. října od 9 hodin k poctě sv. Růženy Limské, patronky Amerik a Filipín, sv. Martina z Porres a Pána zázraků. Pořadatelem festivalu je již tradičně Kulturní centrum románských jazyků Viktorie Santy Cruz.