Na rok tak po zásluze usedla na pomyslný kadeřnický trůn poté, co se jí jako jediné podařilo vyhrát kadeřnického Oscara hned dva roky po sobě. A to si sošek odvážela společně se svým týmem ze salonu Ego včera ráno do Teplic za vítězství v jednotlivých soutěžních kategoriích hned pět.

MÁME VIDEO
Z GALAVEČERA
V PRAZE
EXKLUZIVNĚ - ZDE

Do prestižní kadeřnické soutěže Czech & Slovak Hairdressing Award se teplická kadeřnice a trenérka Jana Burdová před třemi lety původně ani přihlásit nechtěla. Nakonec se nechala přemluvit a rozhodně nelitovala. Už při své soutěžní premiéře zazářila a čtyřnásobným vítězstvím v jednotlivých kategoriích všechny překvapila. Loni kromě třech vítězství získala i titul kadeřník roku, který teď obhájila. Pokud se jí ho podaří získat ještě jednou, stane se členem Síně slávy, což je považováno za jakýsi kadeřnický Olymp a soutěžení přenechá kolegům.

Galavečer v Hiltonu

Slavnostní galavečer, který moderoval herec Jan Budař, představil kolekci Toma Krobotha a jeho týmu s kolekcí Essential Looks na jaro–léto 2010 ve světové premiéře. V kulturním programu vystoupil Petr Gazdík a držitel ceny Thálie Dušan Vitásek v hudebně taneční show Hair, v netradiční sestavě se sešli při společné hudebně pěvecké show harfenistka Kateřina Englichová a Jiří Korn.

Večer byl ale především poctou kadeřnickému řemeslu a oceněním těch, kteří svými nápady a řemeslným provedením zaujali nejvíc. „ Soutěž rozvíjí a oceňuje kreativitu, objevování nových směrů, vytváření nových trendů a v neposlední řadě soutěživost a chuť měřit své síly, dovednosti a nápady,“ uvedla k soutěži Dagmar Plevačová, country manager Schwarzkopf Professional, který je organizátorem soutěže.

Soutěžilo se v kategoriích objev roku, avantgardní účes, kolorista roku, pánský a dámský komerční účes, tým roku. Udělovala se i cena veřejnosti a cena tisku.

Svoji dvacetiminutovou show předvedla držitelka titulu Kadeřník roku Jana Burdová. Věnovala ji módním ikonám 20. století jako jsou Christian Dior, Versace, Yves Saint Laurent, Jean Paul Gaultier, John Galliano, Luis Vuition nebo Liběna Rochová. „Tito lidé podstatně ovlivnili svět módy svou nesmírnou kreativitou. A právě tak jako někteří kadeřníci, i oni výrazně zasáhli do vývoje stylu na všech kontinentech,“ uvedla Jana k show o sedmi tématech.

Modely byly šité na každého modela a modelku, hudba byla dělaná speciálně ke každé sekvenci zvlášť a také projekce byla udělaná velmi působivě. „Doufám, že se vám show bude líbit a budete se při ní dobře bavit,“ uvedla Jana. A to ještě netušila, že získá znovu titul kadeřníka roku a tím pádem ji bude čekat příprava další ahow pro příští rok. A překonat sám sebe bývá vždycky to nejtěžší, zvláště když si sami dáte laťku takhle vysoko.

O SOUTĚŽI

Prestižní soutěž Czech and Slovak Hairdressing Awards , při níž se vyhlašuje kadeřník roku, vznikla v roce 1985 ve Velké Británii a koná se po celém světě. V České republice a na Slovensku byl tento titul předán již podesáté. Letošního ročníku se zúčastnilo 115 českých a slovenských vlasových tvůrců, které hodnotila porota složená z kadeřníků, vizážistů, fotografů a novinářů.

PO VÍTĚZSTVÍ
Jana Burdová: „Jsem nesmírně šťastná, ale i unavená. Soutěž mi přinesla nová přátelství. S celým týmem si tu radost vychutnáme ale až zítra. Teď nás už netrpělivě čeká v šatně 21 modelů, kteří se zúčastnili naší show, abychom je zbavili složitých výčesů a mohli odjet domů.“

CELKOVÉ VÝSLEDKY

Kadeřník roku 2009

Jana Burdová

salon EGOO Jana Burdová, Teplice

Dámský komerční účes Čechy

Jana Burdová

salon EGOO Jana Burdová, Teplice

Dámský komerční účes Praha

Martin Loužecký

Journal, Praha

Dámský komerční účes Morava

Lenka Vašků

Salon Šuta, Hevlín

Dámský komerční účes Slovensko

Zoltán Takács

Rococo, Bratislava

Pánský komerční účes

Nina Lískovcová

LOFT-Bomton Brumlovka, Praha

Avantgardní účes

Robert Starý

Salon Robert Starý, Praha

Kolorista roku

Martin Nosál

Kadeřniské studio Martin Nosál, Hodoním

Objev roku

Bronislav Wolny

kadeřnický ateliér Picasso, Praha

Cena tisku

Jana Burdová

salon EGOO Jana Burdová, Teplice

Tým roku

salon EGOO Jana Burdová, Teplice

Cena veřejnosti (hlasovalo 3 200 čtenářů)

Jana Burdová

salon EGOO Jana Burdová, Teplice

Vyhlášeno bylo poprvé i ocenění za Celoživotní dílo, která byla udělena in memoriam Jiřímu Valáškovi. Za kadeřníka, který zemřel loni v květnu v 90 letech, ji převzal jeho syn Tomáš.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.