Hudební uskupení George Michael Band, nebo chcete-li revival či tribute, čítá jedenáct členů, kteří jsou všichni profesionály ve svém oboru. Sólovým hlasem projektu je Robert Redlich, člen Severočeské filharmonie a stálý host Českého národního symfonického orchestru.

„Právě ČNSO doprovázel George Michaela na jeho posledním turné s názvem Symphonica. Na pódiích je jako doma i celá rytmická sekce, vokalisté i saxofonista Pavel Dvořák, který svým uměním George Michaela osobně doprovodil na již zmíněném turné ", říká manager Jakub Fisher.

„Když jsem s přípravami začínal od nápadu k prvním aranžím, rozhodně mne ani nenapadlo, že než s přípravami skončím, George Michael už nebude mezi námi. Tvořil jsem to jako poctu jemu a jeho hudbě", říká Robert Redlich a dodává: „Teď máme možnost pomoci tuto hudbu zachovat, o to je to větší výzva".

Vstupenky na koncert je možné zakoupit v pokladně DK Teplice nebo na www.dkteplice.cz.

Autor: Petr Jílek

George MichaelBritský zpěvák, skladatel a producent s kyperskými kořeny Georgios Kyriacos Panayiotou, uměleckým jménem George Michael, se narodil 25. června 1963 v Londýně a na sklonku loňského roku hudební svět navždy opustil. V letech 1981 až 1986 působil společně s Andrewem Ridgeleym v popové skupině Wham! a po jejím rozpadu v roce 1986 se George vydal na sólovou dráhu. Proslavil se jako sólový zpěvák ovlivněný soulem a rhythm and blues. Debutové album s názvem Faith vyšlo v roce 1987 a vyhrálo Grammy v kategorii „Nejlepší album roku". 21 milionů (v USA více než 10 mil.) prodaných kusů ho zařadilo na 52. místo v žebříčku nejprodávanějších desek všech dob v USA. Po celém světě se prodalo více než 85 mil. jeho nahrávek, George Michael byl nejvíce hraným interpretem britských rádií za uplynulých 20 let.