Již tento víkend se v Bílině uskuteční tradiční Májový jarmark. Petr Mácha poveřený řízením KC Kaskáda prozradil nejen to, co návštěvníky všechno čeká, ale také kde mohou zaparkovat.
Upřesněte novinku ve změně místa konání jarmarku.
V letošním roce se poprvé uskuteční Májový jarmark v areálu Lázní Kyselka v Bílině.
Na co se mohou návštěvníci tedy těšit?
Kulturní centrum Kaskáda pro návštěvníky připravilo bohatý program na celkem pěti scénách, hlavní, historické, dětské, s dechovkou a country.
Představí se jak šermíři, tak například orientání tanečnice, sokolník, nebo středověký čaroděj. Na historickém tržišti bude možno shlédnout staré praktiky některých řemesel a zakoupit i výrobky od řemeslníků.
Na dětské scéně za lázněmi bude například loutkové divadlo, písničková show Inky Rybářové nebo známí Jů a Hele. Scéna s dechovkou bude dějištěm vystoupení Josefa Zímy. Hlavní scéna letního kina jistě přiláká návštěvníky vystoupením Jakuba Smolíka či Petry Janů.
Samozřejmě nebudou chybět dětské atrakce, kolotoče, horolezecká stěna či skákací hrad. Ve výstavní síni lázní bude výstava obrazů a bude předvedeno například malování jak portrétů pro návštěvníky. Pro milovníky auto a moto veteránů je připravena výstava vozidel z 2.světové války a výstava motocyklů JAWA.
Jak se na jarmark návštěvníci dostanou?
Jelikož se areál lázní nachází v okrajové části města, bude samozřejmě posílena městská doprava v tento den. Pro zájemce bude jezdit z Mírového náměstí k fotbalovému stadionu vláček.
Kde budou moct návštěvníci zaparkovat?
Parkovací místa budou na silnici u koupaliště, parkoviště u atletického stadionu a tenisových kurtů či ulicí 5.května pod silnicí tunelem na bývalé trénink. atletické hřiště.V žádném případě nebudou Městskou Policií vpuštěna motorová vozidla do areálu lázní.⋌