Začíná se v září

Počínaje 11. zářím až do 18. prosince jimi ožije divadelní kavárna, každý páteční večer od 19 do 21 hodin. Do pomyslné záře reflektorů se po delší odmlce vrací taneční mistr Jiří Vitko. Na počátku devadesátých let úspěšně “brázdil“ soutěžní taneční parkety se svojí tehdejší životní partnerkou Evou. Tu dnes po tatínkově boku vystřídá jejich dcera Martina.

Společně jsou připraveni nabídnout začátečníkům i mírně pokročilým výuku světového tanečního programu. Pod jejich vedením se taneční páry starší 18 let (horní věková hranice není omezena) pokusí zvládnout či osvěžit si waltz, tango, quickstep, valčík, slowfoxtrot, sambu, cha-cha, rumbu, paso doble a jive + polku. Jako bonus plánují taneční mistři Mambo, RaR, Twist a jiné.

Taneční jedenáctka

“Vybrali jsme jedenáct nejvíce frekventovaných tanců, pět standardních a pět latinsko amerických plus polku. Mezi doplňkové jsme zařadili například čardáš, aby si ho našinec mohl vystřihnout, když přijede třeba na Moravu na dovolenou,“ dodává Vitko. Mimochodem, polka se soutěžně tančí pouze v dětské a juniorské kategorii a ve světě je považována za ryze české taneční unikum.

Naštěstí jsou už i v Česku dávno pryč doby, kdy se páry na tanečním parketu na jakoukoliv pomalejší melodii ploužily tělo na tělo nebo naopak anonymně trdlovaly bez dodržování jakýchkoli pravidel.

Ovládat alespoň základní taneční kroky dnes patří k dobrému vzdělání a vychování, stejně jako umět správně stolovat či obléknout se k různým příležitostem a společensky konverzovat.

„Tanec tě ve škole nenaučí nicméně ho považuji za důležitý doplněk vzdělání. Zvláště podnikatelé se dnes nevyhnou nejrůznějším setkáním a banketům a je dost trapné, když se začne hrát a polovina chlapů sedí, protože taneční tak zvaně flákali a dnes to jednoduše neumí,“ tvrdí Vitko.

Zápis začíná už ve středu

Zápis do kurzu společenského tance pro dospělé v Krušnohorském divadle Teplice probíhá od 17. června. Přihlášky a kurzovné (1650 Kč) možno platit v pokladně divadla do 10. 7. a v pokladně domu kultury dle pokladních hodin nepřetržitě po celé léto. Kapacita tanečních kurzů je omezena na 20 párů.

Divadelní pokladna bude do 10. července otevřena v pondělí až pátek od 11.30 do 16.30 hodin a vždy hodinu před představením, od 13. července do 24. srpna bude uzavřena. Pokladna Domu kultury Teplice bude do 30. června otevřena v pondělí až pátek od 9.30 do 11.30 a od 16.30 do 22 hodin, v sobotu a neděli od 14.30 do 22 hodin.

Od 1. července do 31. srpna bude otevřena v pondělí až pátek od 16.30 do 22 hodin a v sobotu a neděli od 14.30 do 22 hodin.