PREMIERE CINEMAS TEPLICE

24.4. – 29.4.2015

Avangers
Pouze ve středu 29.4. od 17:00

Avangers: Age of Ultron
Pouze ve středu 29.4. od 20:00, 20:20

Konečně doma
Každý den od 14:00
Sobota - neděle od 10:00, 10:45, 12:00, 12:45
Planeta Země je ovládnuta sebevědomými mimozemšťany Buvy, kteří hledají nový domov, a všichni lidé se museli vystěhovat. Jen jedna vynalézavá dívka Tipy se dokázala zachránit a seznámila se s vyhoštěným Buvem O. Dva uprchlíci při cestě zjišťují, že v sázce je mnohem více než mezigalaktické vztahy.

Neutečeš
Každý den od 18:10 – mimo středu 29.4., 21:50
Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne.

Americký Sniper
Každý den od 20:30 – mimo středu 29.4.
Odstřelovač jednotek SEAL amerického námořnictva Chris Kyle je vyslán do Iráku s jediným úkolem: chránit své bratry ve zbrani. Jeho neomylná přesnost zachrání na bojišti velký počet životů, a když se rozšíří pověsti o jeho odvážných husarských kouscích, vyslouží si přezdívku „Legenda". Avšak jeho pověst se donese až za nepřátelské linie a na jeho hlavu je vypsána odměna a stává se z něj hlavní terč povstalců.

Popelka
Každý den od 14:45, 16:00 – mimo středu 29.4.
Děj snímku Popelka sleduje osudy mladé Elky (Lily James), jejíž otec, kupec, se po smrti její matky znovu ožení. Elka má svého tatínka velice ráda, a tak se snaží ke své nové maceše (Cate Blanchett) a jejím dvěma dcerám Anastázii (Holliday Grainger) a Drizele (Sophie McShera) chovat vstřícně, a dělá všechno proto, aby se ve svém novém domově cítily dobře. Když ale Elčin otec nečekaně zemře, Elka zjistí, že je vydána na milost své nové žárlivé a kruté rodiny.

Rychle a zběsile 7
Každý den od 15:20, 17:00, 18:00 a 20:40 – mimo středu 29.4.
Sobota – neděle od 10:00, 12:40
Poté, co se do životů Dominica Toretta a Briana O'Connera vrátila jejich ztracená kamarádka Letty Ortiz a jejich jména byla očištěna, si mysleli, že můžou život plný divokých honiček konečně hodit za hlavu a v klidu si užívat normální život. Ale když se Dominic dozví z výhružného telefonátu Iana Shawa, že autonehoda jeho kamaráda Hana v Tokiu nebyla tak úplně nehoda, ale vražda a že i zbytek jeho "rodiny" je na řadě, je donucen se svojí partou a s vládním agentem Lukem Hobbsem vyrazit na další divoké dobrodružství a najít muže zodpovědného za jeho smrt dřív, než si on najde je.

S tváří anděla
Každý den od 19:40
Hlavní postavou filmu je režisér Thomas Lang, který dostane příležitost natočit film podle připravované knihy americké novinářky Simone Fordové. Ta se zabývá kontroverzním soudním procesem studentky obviněné z vraždy své spolubydlící. Simone a Thomas jedou do Itálie, aby se s případem blíže seznámili. Poté, co navštíví místo činu, začne Thomas pochybovat nejen o lidech kolem sebe, počínaje filmovými investory a lidmi od tisku, ale i sám o sobě a svých motivech.

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě
Pouze ve středu 29.4. od 19:00
Jako moderní Don Quijote a Sancho Panza, tak Sam a Jonathan, dva cestující prodejci s drobnými cetkami, nás vezmou na kaleidoskopickou toulku lidskými touhami. Na výlet, který nám ukáže krásu jednotlivých momentů lidského života, malichernost druhých, humor i tragédii, které se skrývají uvnitř každého z nás, majestátnost života či lidské slabiny.

Noční běžec
Každý den od 19:00 – mimo středu 29.4., 21:30
Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky. Ale když se terčem stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil.

Vybíjená
Každý den od 17:00
Vybíjená je groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. Ocitáme se na abiturientském srazu gymnázia. Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života.

Ovečka Shaun ve filmu
Každý den od 13:00, 15:00
Sobota – neděle od 11:00
Shaun se rozhodne vyhlásit volný den a užít si nějakou zábavu. Den ale nakonec bude mnohem akčnější, než by čekal, když věci naberou nečekané obrátky. Kombinace farmáře, karavanu a velmi strmého kopce zavede všechny do velkoměsta a bude jen na Shaunovi a jeho stádu, aby se všichni dostali bezpečně zpátky na rodné pastviny.

KINA

Kino Květen Teplice

Americký siper
27.-29.4. od 17:30
Odstřelovač jednotek SEAL amerického námořnictva Chris Kyle je vyslán do Iráku s jediným úkolem: chránit své bratry ve zbrani.

Rychle a zběsile 7
27.-28.4. od 20:00
Poté, co se do životů Dominica Toretta a Briana O'Connera vrátila jejich ztracená kamarádka Letty Ortiz a jejich jména byla očištěna, si mysleli, že můžou život plný divokých honiček konečně hodit za hlavu a v klidu si užívat normální život.

Fénix
29.4. od 20:00
Červen 1945. Domů do Berlína se vrací zraněná a zjizvená Nelly, která přežila Osvětim.

Avangers: Age of Ultron
30.4. od 17:00, 1.-3.5. od 14:30 a 17:00
Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí.

Ex Machina
30.4., 1.-3.5. od 20:00
Caleb ve firemní soutěži vyhrál týdenní pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele. V okamžiku kdy uprostřed pustiny vyskočí z vrtulníku, který ho na místo dopravil, dojde mu, že na tenhle týden jen tak nezapomene.

Za kamarády z televize
2.-3.5. od 10:00
Pásmo animovaných pohádek pro nejmenší diváky.

Kino Lípa Duchcov

Vybíjená
28.4. od 19:00
Vybíjená je groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí.

Babovřesky 3
29.4. od 19:00
Příběh začíná tam, kde druhý díl skončil.

Ex Machina
30.4. a 3.5. od 20:00
Caleb ve firemní soutěži vyhrál týdenní pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele. V okamžiku kdy uprostřed pustiny vyskočí z vrtulníku, který ho na místo dopravil, dojde mu, že na tenhle týden jen tak nezapomene.

Je prostě báječná
1.5. od 19:00
Živelná komedie plná zmatků a dobře mířených facek.

Ovečka Shaun ve filmu
3.5. od 15:00
Život na farmě je nekonečná nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí.

Dům kultury Teplice

Perníková chaloupka
28.4. od 16:00 a 17:00
Nová premiéra maňáskové pohádky pro nejmenší.

7.abonentní koncert cyklu A
30.4. od 19:00
Verdi: Sicilské nešpory L. van Beethoven: Koncert pro klavír č. 4 J. Brahms: Symfonie č. 1

Dům kultury Duchcov

Cirkus plný loutek
29.4. od 10:00
Divadelní představení pro děti.

Oslava májky
1.5. od 14:00
Program věnovaný oslavám příchodu jara.

Jazzclub Teplice

Ivana Fitznerová Kvartet
2.5. od 20:00

Poprvé v Jazz clubu Teplice zahraje a zazpívá zajímavá autorka, aranžérka a zpěvačka Ivana Fitznerová.

Regionální muzeum Teplice

Exponát měsíce

Velikonoční pečení
K velikonočním svátkům neodmyslitelně patří sladké pečivo. Chystají se mazance, beránci, jidáše nebo čokoládové sladkosti. Dubnový exponát měsíce představí formy a formičky s velikonoční tématikou.
K nejstarším formičkám patří ty, které se vyráběly z mědi. Byly typické pro šlechtické a měšťanské prostředí. V českých zemích se začínají více objevovat v polovině 18. století.

Výstava Teplicko mezi válkou a mírem
Výstava k 70. výročí ukončení 2. světové války je věnována zásadnímu historickému přelomu, kterým rok 1945 byl a změnám, které Teplicím a regionu přinesl. Kromě událostí posledních válečných měsíců a konce války se zabývá i vývojem v prvních měsících obnoveného Československa. Výstava trvá od 17.4. – 21.6.2015

Výstava Namalovaná růže není růže
Výstava ve spolupráci s Kreativním centrem Ústí nad Labem představuje nejnovější práce žen, které navštěvují kurzy malby. Výstava trvá od 30.4. do 31.5.2015

Výstava 70 let žlutomodré radosti, 115 let fotbalu v Teplicích a fotbal objektivem Zdeňka Traxlera
Výstava trvá od 1.5. do 31.5.2015

Muzeum města Duchcov
Petra Kofroňová-Wolfová Zveme Vás na výstavu tvorby duchcovské výtvarnice Petry Kofroňové-Wolfové.