Legiovlak v Oseku ukáže kulomety i luxusní nábytek
Nahlédnout do života československých legionářů v těžkých podmínkách Sibiře budou moci lidé v Oseku. Na tamější nádraží totiž o tomto víkendu přijede třináct vagonů Legiovlaku. Unikátní projekt Československé obce legionářské nabízí dobové exponáty i fundovaný výklad, který poutavě popíše neuvěřitelnou anabázi, kterou vojáci absolvovali. Návštěva vlaku bude doplněna o výstavu dobového ležení, zbraní, výstroje a výstroje československých legií a kozáků. 28. a 29. dubna bude otevřena i železniční expozice moldavské dráhy s provozy modelových kolejišť. Organizátoři upozorňují na omezenou kapacitu parkování v okolí nádraží Osek město a doporučují využít k návštěvě Legiovlaku vláčku Moldaváčku.

V Proseticích u myší díry proběhne pálení čarodějnic
Dům dětí a mládeže Teplice ve spolupráci se sdružením Prosetičtí přátelé starých tradic připravil tradiční akci pálení čarodějnic, ale pod novým názvem Svatojakubská noc. Akce se uskuteční v pondělí 30. dubna od 17 hodin v prostorách u myší díry v Proseticích. Po celou dobu oslavy bude k rejdění čarodějnic hrát pop-rocková kapela Kolostuj. Akci zahájí průvod masek, následovat bude příjezd knížete Manfreda Clary Aldrigena a kněžny Anastázie. Taneční vystoupení zajistí děti z Domu dětí a mládeže. 

close Ilustrační foto info Zdroj: DENÍK zoom_in Hrob postaví májku a ukáže hasičskou techniku
Pondělní odpoledne bude v Hrobu patřit stavění májky. Akce tam u hasičské zbrojnice začne v 17 hodin. Každý, kdo pomůže se stavěním májky, dostane odměnu. V plánu je opékaní vuřtů a prohlídka hasičské techniky. Vstup je zdarma. 

Čarodějnice v Háji u Duchcova
Sbor dobrovolných hasičů v Háji pořádá čarodějnickou stezku a stavění Máje. Akce se uskuteční v pondělí 30. dubna od 15.30 v horní části Háje. Pro děti organizátoři připraví různé soutěže, opékat se budou buřty.

Dubí

Příznivci cvrnkání malých kuliček do důlku vyhloubeného v zemi se sejdou tradičně v Dubí. 15. ročník Dubské kuličkiády proběhne na hřišti u ZŠ Dubí 2 v sobotu 28. dubna od 14 hodin. Pro děti budou připraveny soutěže o sladkosti, vystoupí kapela 8 vteřin.

Na pondělí 30. dubna je připraveno pálení čarodějnic. Akce se koná ve sportovním areálu v Dubí 2 – Bystřici od 16.30 hodin. Na programu jsou hrátky s divadlem V Pytli, vystoupení folkových skupin. Vstup je volný.

Bílina

Pálení čarodějnic proběhne na fotbalovém hřišti FK Bílina v pondělí 30. dubna od 15 hodin. Bude soutěž o nejhezčí masku čarodějnice a vystoupí skupina Exit. Vstup je zdarma.

Krupka

Celoměstský slet čarodějnic se koná v pondělí 30. dubna od 16 hodin. Příchozí čekají pouťové atrakce, soutěže o ceny a velké ohniště na opékání buřtů. Vstup zdarma.

Duchcov

Zdobení a stavění májky je v plánu na pondělí 30. dubna od 16 dubna v Duchcově. Májku ozdobí dětské družstvo SDH Duchcov.

Bystřany
Čarodějnice 30.4 od 16 h. u areálu koupaliště

Ohníč
Slet čarodějnic a čarodějů 30.4.2018 na návsi v Ohníči v 16.00 hod.

Hrobčice

Pálení čarodějnic a otevření mýtinky fantazie se koná v Hrobčicích už v pátek 27. dubna od 15.30 hodin. Akce odstartuje v MŠ Hrobčice, kde se budou moci příchozí náležitě zkrášlit a nalíčit. Následovat bude společná procházka po naučné stezce skřítka Hrobčíka. Od 18 hodin se budou opékat buřty a hrát bude hudba. Provází divadlo V Pytli.

Ranč Severní hvězda v Přítkově pořádá Western show, 28. dubna od 13 hodin. Připraveny jsou soutěže v jízdách na koních. Budou také divácké soutěže, chybět nebude občerstvení.

Centrum pro rodinu v Teplicích, pálení čarodějnic a balónková show. V neděli 29. dubna od 16 hodin si přijďte se svými dětičkami užit zábavné nedělní odpoledne, nezapomenutelnou show Balónkové Evičky, pohrát si v herničce a opéct si buřtíky. Je nutná rezervace, platí se vstup.

Oslava 1. máje

Spolek za obnovu Fojtovic zve na Oslavu 1. Máje ve Fojtovicích. V 10 hodin vyjíždí z Horní Krupky od restaurace Sv. Florián tradiční prvomájová jízda alegorických vozů. Cíl je ve Fojtovicích, kde je připravené občerstvení. Po postavení májky odjíždějí vozy ve 12 hodin zpět do Horní Krupky.Vstup zdarma.

KSČM pořádá oslavy 1. máje na více místech. V Teplicích na Kolonádě u DK Teplice od 9.30 do 12 hodin, 10-12 hodin Koloseum Krupka, 14 – 17 Zámecká zahrada v Duchcově, ve stejném čase v areálu chovatelů v Oseku a 15 – 17 ve Mstišově v oboře. Budou soutěže pro děti, občerstvení a hudba. Vstupy zdarma.