Nejprve k hostům, brněnské excentrické partě Morčata na útěku, známé hlavně předěláváním našich i zahraničních písní vlastními vtipnými texty. V textech užívá hrubý jazyk a explicitní výrazy jako nástroje k šokování posluchačů, přesto byla 29. v Českém slavíkovi 2007. V pátek 13. března od 20.00 hodin vystoupí v klubu Božák v Teplicích.

„Doufám, že to v Božáku bude jízda, že lidi udělají kotel. Snažíme se hrát hodně energicky a když pak návštěvníci sedí a jen popíjejí, není to ono. Když je odezva fanoušků cítit, hned se líp, jsme v pohodě a i na našem výkonu je to poznat,“ řekl Mikesh, kytarista Morčat.

A jak se jim bude hrát na „hřišti“ Kabátu, který je právě z Teplic? „Doufám, že dobře. Domnívám se, že Kabáti vychovali v Teplicích uvědomělé rockové publikum, které nás snad přijde podpořit,“ doufá kytarista.

Letos plánují účast na motorkářských akcích i festivalech, v plánu je i Slovensko. Také právě připravují nové album. „YettY (zpěv) píše texty, já už jsem zahájil práci na aranžích. Snad někdy v létě půjdeme do studia,“ věří Mikesh.

autor: Hana Štrymplová