„Ten kalendář byl původně zamejšlenej pro Radio Beat. Sešlo z toho, ale už jsem byl rozjetej, tak jsem to dodělal a Pavel Hruška (majitel vydavatelství Sozat a pořadatel Beatového festivalu v Teplicích a dalších koncertů, pozn. red.) to vydal," přibližuje Kreml historii svého počinu.

Když ještě byly písničky o něčem

Na obrázcích jsou ilustrace ke klasickým rockovým písničkám. „Vybral jsem si interprety a písničky, kamarádky mě je přeložily, to jsem ještě nevěděl, že se to dá opatřit na internetu, no a já pak vymejšlel obrázky. Bylo to dost náročný. Nejen výběr interpretů, např. se nedostalo na klasiky Deep Purple nebo Black Sabbath, ale musel jsem se vžít do doby každý jednotlivý písně a i vyjádřit autorovu myšlenku, tenkrát písničky byly o něčem, ne jen rýmovačky, což je bohužel, dneska skoro pravidlem," dodává tvůrce.

close Obraz ke skladbě Uriah Heep - The Rain. zoom_in Zajímavý byl jeho výběr skladby od Beatles. Nebyl to totiž žádný z notoricky známých hitů, ale jedna z nejméně hraných skladeb Revolution no.9.

Na rozdíl od svého prvního kalendáře, který vydal jako výběr svých nejznámějších obrazů pouze pro rok 2013, je rockový kalendář nadčasový, může se využívat po několik let. V tomto kontextu je prodejní cena, která se pohybuje kolem 300 korun, přijatelná.

Křtí v Praze, tam je větší zájem

Křest nadčasového kalendáře s názvem „Umění je věčné" se koná dnes od 20.00 v Praze. Místem konání akce, která je spojená s výstavou obrazů Pavla Kremla, je Blues sklep v Liliové ulici.

K poslechu zahrají Míchačky Betonu v komorním složení a ve 21.00 hod. Následuje koncert česko-amerického bluesového tělesa Kaia Brown & Tonny Blues Band.

„Proč křest v Praze? V Teplicích o mě není velkej zájem, v Praze je. Dokonce ty křty budou dva. Druhý proběhne v březnu v Rock cafe na Národní třídě," vysvětluje Pavel Kreml.

Zkrátka ale nepřijdou ani severočeští příznivci šedesátiletého malíře. Kalendář bude k dostání v teplickém papírnictví v Rokycanově ulici a také v Galerii Suterén v Ústí nad Labem.