Letos už po osmnácté plesaly společně Dům kultury Teplice a firma Ideal Standard. A k největším lákadlům patřila tombola, ve které se kromě sanitární keramiky objevily sladké a slané ořechové kornouty, vstupenky na atraktivní představení do Krušnohorského divadla, obložené mísy z Maskaronu a bonboniéry.

Pokud vás zajímá, v čem se letos chodí tančit, konkrétně na tomto plesu bylo k vidění méně velkých večerních a ubylo korzetových živůtků. Stále se ale nosí špagetová ramínka, mnoho dam zvolilo empírový střih šatů přestřižených pod prsy, s překládaným živůtkem. Z barev převládala černá, tmavě modrá a vínová, v jednom případě jsme zaznamenali oranžovou dlouhou róbu ozvláštněnou labutěnkou.

Na malém sále hrála k tanci i poslechu Funny Orchestra klasický taneční repertoár. Mimochodem, letos bylo na malém sále méně hostů a vstupenku sem si koupili jenom nekuřáci, neboť s výjimkou pivnice, kavárny a šlauchu je v ostatních prostorách Maskaronu zakázáno kouřit.

Na kavárně se tančilo se skupinou Komplett, v baru řádil DJ Broňas. Předtančení se tradičně odehrálo v režii TK Styl Dance Teplice a v malém sále se v choreografii Dagmar Bašusové představil také „potěr“ z Tanečního divadla Teplice.
„Dříve jsme s celou partou chodili pravidelně na ples Ligy pro ochranu zvířat. Poté, co skončila, přesídlili moji přátelé na ples Domu kultury a Ideal Standardu a jsme moc spokojení. Krásně si zatancujeme a odcházíme jako jedni z posledních,“ chválila si Ilona Šachová z teplického domu kultury, která sestavila program.

Podařilo se jí zvolit kvalitní kapely a pozvala dva atraktivní hosty: nestárnoucí, půvabnou Petru Černockou v doprovodu manžela Jiřího Pracného a charismatického „gumového“ hadího muže, Jaroslava Edra. Ten si při svém vystoupení v kavárně vybral asistentku z řad tanečníků, Vlastu Kräsedenskou z Teplic. Na ní bylo několik minut držet tyče s točícími se talíři a nutno zdůraznit, že se svého úkolu zhostila bez mrknutí oka a se ctí. Nespadl ani jeden.

„Chvíli s námi seděla u stolu Petra Černocká. Je moc milá. Pochválila jsem ji, jak pěkně vypadá a ona na to, ale víte, co mi to dá práce?,“ smála se Eva Kučerová z Krupky. „Tenhle ples byl jeden z nejhezčích, jaký jsme kdy absolvovali,“ dodala.
Spokojený byl i provozní Krušnohorského Maskaronu, Míla Stránský. „Hosté byli noblesní, k žádnému incidentu nedošlo, na rozdíl od maturitních plesů, pohoda celou noc.“

Stěžuje si, že se letos rozmohl nešvar nosit si na ples vlastní pití. „Jsem schopný přivřít oči nad tím, když si osmnáctiletý maturant přinese v kapse placatici. Ale když si postaví na stůl láhev rumu nebo alkoholu, který ani v nabídce nemáme, považuji to za neomalené,“ říká provozní Stránský.

Pomineme-li maturitní, na další z reprezentačních plesů se v divadle můžeme těšit 6. února, kdy budou tančit zaměstnanci a přátelé firmy Autocentrum Elán a 19. února, kdy plesová sezóna vyvrcholí VII. reprezentačním plesem Statutárního města Teplice. A pokud se po loňských skvělých zkušenostech chystáte 19. března na Maškarní ples Krušnohorského divadla, vězte, že vstupenky jsou v prodeji už od 25. ledna. (evs)