PREMIERE CINEMAS TEPLICE

16.10 - 22.10.2014

Dům kouzel

Každý den od 15:00 mimo neděli

Sobota a neděle od 10:30, 12:30

Opuštěný kocourek Bouřka se jednoho deštivého dne ukryje v tajuplném domě starého kouzelníka, kde bydlí také celá řada nevšedních bytostí ze světa fantazie. Ale ne každý je nadšený příchodem nečekaného hosta. Králík Jack spolu s myškou Maggie udělají všechno pro to, aby kocourka vyhnali. Situace se ještě zhorší, když kouzelník skončí v nemocnici a jeho chamtivý synovec využije šanci, aby dům prodal. Kocourek se nevzdává a rozhodne se spolu s novými kamarády společný kouzelný dům zachránit.

Zmizelá

Každý den od 17:00, 19:40

Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu…

Andělé všedního dne

Každý den od 14:30,19:00 mimo pondělí a středu

Našimi hrdiny jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty. Neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se v jejich blízkosti objevili andělé. Jejich podoba a názory vás asi zaskočí. Ono je to vzájemné. Lidskému oku neviditelní strážci našich osudů bývají zase pro změnu překvapeni překážkami, které sobě a jim dobrovolně stavíme do cesty. Podle mimořádného románu Michala Viewegha Andělé všedního dne natočila režisérka Alice Nellis originální příběh, v němž pomyslné andělské perutě nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský.

7 trpaslíků

Každý den od 13:40

Sobota a neděle od 10:00, 11:50

Bobo, nejmladší ze sedmi trpaslíků nešťastnou náhodou píchnul princeznu Růženku do prstu než hodiny na oslavě jejích 18. narozenin odbily půlnoc. Tak naplnil kletbu zlé čarodějnice Della Morty. Touto drobností totiž poslal celé království do staletí trvajícího spánku. On i jeho šest kamarádů musí stůj co stůj chybu na-pravit. Ale jak? Přece polibkem z pravé lásky! Trpaslíci vědí, že Růženka miluje Jacka. On jediný ji může probudit ze zakletí.

Equalizer

Každý den od 21:00

Ve snímku The Equalizer představuje Denzel Washington bývalého člena elitní tajné vojenské jednotky McCalla, který předstíral svou smrt, aby mohl začít žít poklidný život v Bostonu. Když kvůli záchraně života mladé dívky Teri (Chloe Grace Moretz) musí svůj dobrovolný odpočinek ukončit, ocitá se tváří v tvář extrémně násilným ruským gangsterům.

Annabelle

Každý den od 18:00, 20:00

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle.

Želvy Ninja

Každý den od 15:40

Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho strach a všehoschopný Trhač (William Fichtner), jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizace vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři obojživelníci s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April, kterou si zahrála Megan Fox.

Drákula – Neznámá legenda

Každý den od 13:00(mimo pondělí a středu), 18:30, 20:30

Sobota a neděle od 11:00

Nebál se postavit obrovské přesile. Obětoval se, aby ochránil svou rodinu a svůj lid. Stal se legendou, která úspěšně zbrzdila turecký vpád do Evropy. Přesto ho dnes vnímáme především jako jedno z největších monster, jaké lidská mytologie stvořila. Řeč je o hraběti Drákulovi, krvelačném vládci Transylvánie. Režisér Gary Shore se rozhodl tuhle postavu alespoň částečně rehabilitovat, a tak místo tradičního hororu vzniklo výpravné historické fantasy, které potvrzuje, že cestu do pekel obvykle dláždí jen ty nejlepší úmysly.

Labyrint: Útěk

Každý den od 16:00

Sobota a neděle od 10:10

Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána.

Škatuláci

Hrajeme pouze v neděli 19.10 od 15:00

Sýrečkově není radno vycházet po setmění. Z podzemních doupat vylézají podivní tvorové zvaní Škatuláci, kteří kradou vše, co jim přijde do rukou. Jednou prý dokonce ukradli malého kluka! A právě tenhle ukradený klučina vám v dobrodružném a zábavném vyprávění prozradí, že to všechno jsou jen bohapusté lži a kecy v kleci. Tvůrci filmů Koralína a svět za tajnými dveřmi a Norman a duchové zase jednou popustili uzdu své vizuální fantazii a stvořili svět, do kterého se rád vydá každý.

RIO 2

Hrajeme pouze v sobotu 18.10 od 13:00

Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejmladší Raubíř je věrný svému jménu a touží po dobrodružství a to hlavně tehdy, pokud se při něm dá i něco tak trochu zničit. Dalším je Bia, který se tak trochu potatil, díky čemuž všemu rozumí a všechno zná, co nezná, to si rychle nastuduje. Nejstarší z dětí je Karla, která si myslí, že už dospěla do věku, kdy se má pomalu vymanit zpod ochranných křídel rodičů a začít vyjadřovat svou osobnost – třeba pomocí hudby. Když Perla rozhodne, že se všichni musí naučit žít jako opravdoví ptáci, je už jen krůček k zásadnímu rozhodnutí – vyrazit na rodinný výlet do amazonské džungle.

Hurá do pravěku

Hrajeme pouze v neděli 19.10 od 13:00

Tihle tři umí natropit nejednu neplechu a ani dnes nezůstanou pozadu. Společně s nimi zažijeme dobrodružství staré 65 milionů let. Splňte si svůj sen! Připoutejte se, stroj času vyráží na cestu! Ernie, Max a Julia se ocitají v hnízdě toho nejhoršího z nejhorších. T-rexe! K jejich překvapení se nestanou potravou, ale jsou bráni jako mláďata a tak začíná jejich dobrodružství! Budou čelit prehistorickým monstrům a nebezpečí na každém kroku aby si zajistili návrat zpět do své doby.

Co s láskou

Každý den od 16:40

Sobota a neděle od 12:20

V roce 1984 byli Amanda a Dawson spolužáci na střední škole. Pocházeli z odlišných sociálních poměrů, navzdory tomu mezi nimi vznikla přímo osudová láska. Měšťacká společnost jim jí nedopřála. Zklamaná Amanda odešla studovat na vysokou školu a Dawsona po tragické autonehodě zavřeli do vězení. Neviděli se celé čtvrtstoletí, dokud se nesetkali na pohřbu společného přítele Tucka, který jim poskytl útočiště v době, kdy museli svou lásku tajit. Ani jeden z nich nežil život, jaký si vysnil … a ani jeden z nich nezapomněl na první lásku, která je navždy změnila. Všechny krásné i bolestivé vzpomínky najednou ožijí a bývalí milenci mají před sebou společný víkend. Příležitost změnit dosavadní život je na dosah ruky, ale … je to ještě možné? Je možné přepsat minulost? A je láska opravdu to nejcennější, co může člověk darovat?

John Wick

Hrajeme pouze v středu 22.10 od 19:00

Říká se: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick je zabiják na odpočinku, přesně ten typ chlápka, kterému je lepší se vyhnout. Vloupat se mu do domu, ukrást auto a zabít milovaného psa, to se prostě nemělo stát. Střední zlodějíčkové to nevěděli, jejich bossové v podsvětí ale ano. A musí jednat. Takže zatímco se John Wick vydává na svou drsnou vendetu, stává se zároveň terčem svých bývalých kolegů - nájemných zabijáků.

Intimity

Hrajeme pouze v pondělí 20.10 od 19:00

Intimity jsou romantickým filmem, složeným ze sedmi příběhů o lásce, které se vzájemně prolínají. Zamilované páry nám nechávají nahlédnout do svého intimního soukromí v okamžiku, kdy řeší určitý citový milostný problém úměrný jejich věku a povaze. Teenageři prožívají první romantickou lásku; mladí umělci se snaží zvládnout úspěch slávu, jež jim nabourala soukromí; sebedestrukční bohém se střetává s věřící čistou bytostí; nevěrný manžel se musí osudově rozhodnout; lenivý cynik se nečekaně zamiluje; sebestřední senioři s neúspěšnou minulostí se společně pokusí o lepší budoucnost; láska nabourá i svět placené privátní prostituce. Všechny příběhy dospějí k řešení, které může přinést pozitivní naději do budoucnosti. Je to vlastně jeden příběh lásky na pozadí času vyměřeném pro jeden lidský život.

KINA

Kino Květen Teplice

Tři bratři

17.-19.10. od 15:00

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska… Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Andělé všedního dne

17.10. od 17:30, 19.10. od 17:30, 20.-21.10. od 20:00

Našimi hrdiny jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty. Neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se v jejich blízkosti objevili andělé. Jejich podoba a názory vás asi zaskočí. Ono je to vzájemné.

Drákula – neznámá leganda

17.10. od 20:00 a 22:00, 19.10. od 20:00

Nebál se postavit obrovské přesile. Obětoval se, aby ochránil svou rodinu a svůj lid. Stal se legendou, která úspěšně zbrzdila turecký vpád do Evropy. Přesto ho dnes vnímáme především jako jedno z největších monster, jaké lidská mytologie stvořila. Řeč je o hraběti Drákulovi, krvelačném vládci Transylvánie. Režisér Gary Shore se rozhodl tuhle postavu alespoň částečně rehabilitovat, a tak místo tradičního hororu vzniklo výpravné historické fantasy, které potvrzuje, že cestu do pekel obvykle dláždí jen ty nejlepší úmysly.

Figarova svatba, W. A. Mozart

18.10. od 18:45

Dirigent James Levine bude řídit novou inscenaci Mozartovy Figarovy svatby v titulní roli s Ildarem Abdrazakovem a v režii Richarda Eyrea, mezi jehož další režijní počiny v Metropolitní opeře patří letošní Werther a velice úspěšná inscenace Carmen z roku 2011.

Pošťák Pat

19.10. od 10:00

Nejoblíbenější listonoš na světě, Pošťák Pat, se chystá do kin v animované podívané, ve které nechybí humor, akce, písničky a také světla ramp.

Equalizer

20.-22.10. od 17:30

Ve snímku The Equalizer představuje Denzel Washington bývalého člena elitní tajné vojenské jednotky McCalla, který předstíral svou smrt, aby mohl začít žít poklidný život v Bostonu. Když kvůli záchraně života mladé dívky Teri (Chloe Grace Moretz) musí svůj dobrovolný odpočinek ukončit, ocitá se tváří v tvář extrémně násilným ruským gangsterům.

Bark: Biophilia Live

22.10. od 20:00

V roce 2011 přišla islandská umělkyně Björk s projektem Biophilia. Jeho součástí nebyla jen její osmá řadová deska, ale i specifické koncerty, interaktivní aplikace anebo edukativní programy. To vše nyní rozšiřuje ještě koncertní záznam.

Škatuláci

23.10. od 17:30, 24.10. od 15:00 a 17:30

V Sýrečkově není radno vycházet po setmění. Z podzemních doupat vylézají podivní tvorové zvaní Škatuláci, kteří kradou vše, co jim přijde do rukou. Jednou prý dokonce ukradli malého kluka! A právě tenhle ukradený klučina vám v dobrodružném a zábavném vyprávění prozradí, že to všechno jsou jen bohapusté lži a kecy v kleci.

Annabelle

24.10. od 22:00

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár.

Digitální kino Bílina

Drákula – neznámá legenda

17.10. od 17:30

Příběh hraběte, který obětoval svou duši, aby zachránil své blízké a svůj lid před tureckými nájezdníky.

Andělé všedního dne

17.10. od 20:00

Našimi hrdiny jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty. Neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se v jejich blízkosti objevili andělé. Jejich podoba a názory vás asi zaskočí. Ono je to vzájemné.

Co s láskou

18.10. od 17:30

Bývalí milenci z vysoké školy se scházejí po mnoha letech při návštěvě svého malého rodného města.

Dárce

18.10. od 20:00

Jonas (Brenton Thwaites) vyrůstá v idylickém světě, kde existuje pouze štěstí. Lidé neznají utrpení, války, násilí, strach ani bolest. Základem světa je jedno-tvárnost: stejné domovy, stejné oblečení, stejné rodiny. Na okraji společenství žije jediný držitel a strážce všech pravdivých vzpomínek lidstva – Dárce (Jeff Bridges).

7 trpaslíků

19.10. od 15:00

Bobo, nejmladší ze sedmi trpaslíků nešťastnou náhodou píchnul princeznu Růženku do prstu než hodiny na oslavě jejích 18. narozenin odbily půlnoc. Tak naplnil kletbu zlé čarodějnice Della Morty. Touto drobností totiž poslal celé království do staletí trvajícího spánku. On i jeho šest kamarádů musí stůj co stůj chybu na-pravit. Ale jak? Přece polibkem z pravé lásky!

Soudce

24.10. od 17:30

Robert Downey Jr. hraje ve filmu právníka Hanka Palmera, který se z velkoměsta vrací domů, kde prožil dětství a kde je jeho odcizený otec, maloměstský soudce (Duvall), podezřelý ze spáchání vraždy. Palmer se rozhodne zjistit pravdu a v průběhu pátrání obnovuje spojení s rodinou, od které před lety odešel.

Intimity

24.10. od 20:00

Intimity jsou romantickým filmem, složeným ze sedmi příběhů o lásce, které se vzájemně prolínají. Zamilované páry nám nechávají nahlédnout do svého intimního soukromí v okamžiku, kdy řeší určitý citový milostný problém úměrný jejich věku a povaze.

Kino Lípa Duchcov

Drákula – neznámá legenda

17.10. a 19.10. od 19:00

Příběh hraběte, který obětoval svou duši, aby zachránil své blízké a svůj lid před tureckými nájezdníky.

7 trpaslíků

19.10. od 15:00

Bobo, nejmladší ze sedmi trpaslíků nešťastnou náhodou píchnul princeznu Růženku do prstu než hodiny na oslavě jejích 18. narozenin odbily půlnoc. Tak naplnil kletbu zlé čarodějnice Della Morty. Touto drobností totiž poslal celé království do staletí trvajícího spánku. On i jeho šest kamarádů musí stůj co stůj chybu na-pravit. Ale jak? Přece polibkem z pravé lásky!

Annabelle

21.-22.10. od 19:00

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár.

Intimity

23.-24.10. od 19:00

Intimity jsou romantickým filmem, složeným ze sedmi příběhů o lásce, které se vzájemně prolínají. Zamilované páry nám nechávají nahlédnout do svého intimního soukromí v okamžiku, kdy řeší určitý citový milostný problém úměrný jejich věku a povaze.

Kino Krupka

Dědictví 2

20.10. od 17:30

Vlastička umřela…Všichni aktéři známí z prvního dílu se scházejí na pohřbu. Bohuš je smutný a smutek se rozhodne překonat návratem do "starých zlatých časů"…což znamená k flašce. Sedm let abstinoval…Vlastička ho držela zkrátka…a jak to tak vypadá, bude se mu plést do života i dál…jako duch!

Ledové království

22.10. od 17:30

Nebojácná a stále optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, uvězněnou do věčné zimy. Na své pouti se setkávají s mýtickými trolly i legračním sněhulákem Olafem.

Dům kultury Teplice

Klavírní recitál – Gerhard Oppid

23.10. od 19:00

Gerhard Oppitz je jedním z předních německých klavíristů. Mezinárodní kariéru Oppitz zahájil v roce 1977, poté co jako jediný Němec v historii zvítězil na soutěži Arthura Rubinsteina v Tel Avivu.

Dům kultury Duchcov

Taneční podvečer s Pichlovankou

21.10. od 17:00

Krušnohorské divadlo Teplice

Kráska z Leenane

20.10. od 19:00

První premiéra první sezóny Činoheráku Ústí. Inscenace slavného textu britského autora Martina McDonagha, který je českému publiku známý nejen svou divadelní tvorbou, ale i svým dílem filmovým.

Koncert Legend-Spirituál kvintet a Musica Bohemica

22.10. od 19:00

Vystoupení dvou českých hudebních legend v jedinečném koncertním pásmu. Na pódiu se posluchačům společně představí dvacet vynikajících hudebníků pod vedením kapelníků Dr. Jiřího Tichoty za Spirituál kvintet a hudebního skladatele a dirigenta Jaroslava Krčka za Musicu Bohemicu. Premiérový koncert byl uveden vloni v rámci festivalu vážné hudby Smetanova Litomyšl, kde si ho také poprvé poslechlo téměř 1400 posluchačů.

Jazz Club Teplice

Martina Trchová Trio

17.10. od 20:00

Martina Trchová hraje a zpívá své vlastní písně v doprovodu jazzové nebo klasické kytary (Patrik Henel) a kontrabasu (Radek Polívka). Texty chrlené s hiphopovou kadencí střídají křehké lyrické výpovědi, témata mapují pražskou periferii, aranže přelétají mezi blues, latisko-americkou a klasickou hudbou.

Mládí nevyprchej – Hanka Čížková a Jitka Asterová

24.10. od 20:00

Talk show o životě, o láskách a o tom, jak si udržet mládí. Nebude chybět ani vyprávění peprných historek ze soukromí hvězd a diváci se také mohou ptát. Dále vystoupí úžasná zpěvačka Yanna (Hlas Československa). Navíc každý divák dostane s sebou rady na skvělou dietu Jitky Asterové.

Regionální muzeum Teplice

Exponát měsíce

140. výročí založení Odborné školy keramické v Teplicích

Exponát měsíce září je dóza ve tvaru srdce s Adamem a Evou, jejíž autor Willi Russ (1888-1974) byl mezi lety 1902-1906 studentem Odborné keramické školy v Teplicích. Po skončení teplických studií absolvoval vídeňskou Uměleckoprůmyslovou školu (1906-1910). W. Russ preferoval samostatnou, autorskou tvorbu, ve které se zaměřil zejména na keramickou plastiku. Patří k významným absolventům věhlasné teplické školy založené v roce 1874, jejíž činnost byla ukončena v roce 1953.

800 let od příchodu Benediktinů na Broumovsko a Policko

Panelová výstava k 800. výročí příchodu benediktinů na Policko a Broumovsko seznamuje s významem benediktinů pro Broumovsko i celou střední Evropu. Výstavu připravily přední historikové Univerzity Hradec Králové a Centra medievistických studií AV ČR Praha a její realizaci zajistila Agentura pro rozvoj Broumovska ve spolupráci s Regionálním muzeem v Náchodě. Výstava trvá do 2.11.2014

Galerie Pod Věží Bílina

Jaroslava Bendová a Mirka Hubertová – obrazy

Výstava olejomaleb chomutovských výtvarnic Mirky Hubertové a obrazů Jaroslavy Bendové s ukázkou techniky eukanistiky. Výstava potrvá do 31.10.2014

Cisterciácký klášter Osek

Výstava Hrabišicové páni z Rýzmburka

Výstava zde trvá do 17.10. Od 18.10.-25.10.2014 bude v kostele sv. Petra a Pavla.

IC města Osek

Výstava obrazů Petra Velvarského a Rudolfa Velvarského. Trvá od 4.-30.10.2014