KINA

Kino Květen Teplice

Škatuláci

24.10. od 15:00 a 17:30, 25.10., 27.-29.10. od 10:00

V Sýrečkově není radno vycházet po setmění.

Intimity

24.-28.10. od 20:00

ntimity jsou romantickým filmem, složeným ze sedmi příběhů o lásce, které se vzájemně prolínají.

Annabelle

24.-25.10. od 22:00

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů.

Z Nového světa, A. Dvořák

25.10. od 14:45

Přímý přenos koncertu České filharmonie.

Legenda o lásce

26.10. od 15:45

Balet. Příběh o věčném konfliktu mezi povinností a láskou.

Soudce

27.-29.10. od 17:30

Robert Downey Jr. hraje ve filmu právníka Hanka Palmera, který se z velkoměsta vrací domů, kde prožil dětství a kde je jeho odcizený otec, maloměstský soudce (Duvall), podezřelý ze spáchání vraždy.

O koních a lidech

29.10. od 20:00

Příběh o lásce a koních.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý

30.-31.10. od 17:30

Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte.

Mapy k hvězdám

30.-31.10. od 20:00

Dr. Stanford Weiss (John Cusack) a jeho manželka Christina (Olivia Williams) jsou typickými představiteli hollywoodské rodinné dynastie. Ale rozhodně nejsou typickou rodinou.

Winx Club: V tajemných hlubinách

31.10. od 15:00

Winx jsou zpět! Tentokrát se chtějí chopit císařského trůnu a aktivovat ohromnou sílu, omylem však probudí krutou vílu Politeyu, která byla zakletá třemi čarodějkami.

Digitální kino Bílina

Soudce

24.10. od 17:30

Robert Downey Jr. hraje ve filmu právníka Hanka Palmera, který se z velkoměsta vrací domů, kde prožil dětství a kde je jeho odcizený otec, maloměstský soudce (Duvall), podezřelý ze spáchání vraždy. Palmer se rozhodne zjistit pravdu a v průběhu pátrání obnovuje spojení s rodinou, od které před lety odešel.

Intimity

24.10. od 20:00

Intimity jsou romantickým filmem, složeným ze sedmi příběhů o lásce, které se vzájemně prolínají. Zamilované páry nám nechávají nahlédnout do svého intimního soukromí v okamžiku, kdy řeší určitý citový milostný problém úměrný jejich věku a povaze.

Co jsme komu udělali

25.10. od 17:30

Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery.

Století Miroslava Zikmunda

25.10. od 20:00

Životopisný film Století Miroslava Zikmunda přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět.

Škatuláci

26.10. od 15:00

Mladý hrdina strávil většinu svého života v podzemí. Nebyl tam ale sám. Vychovávali ho skřítci.

Co s láskou

31.10. od 17:30

Bývalí milenci z vysoké školy se scházejí po mnoha letech při návštěvě svého malého rodného města.

Krok do tmy

31.10. od 20:00

Drama o mladém lékaři, který se nedokáže vyrovnat se svojí  krvavou  minulostí.

Kino Lípa Duchcov

Intimity

24.10. od 19:00

Intimity jsou romantickým filmem, složeným ze sedmi příběhů o lásce, které se vzájemně prolínají. Zamilované páry nám nechávají nahlédnout do svého intimního soukromí v okamžiku, kdy řeší určitý citový milostný problém úměrný jejich věku a povaze.

Česká filharmonie živě: Z Nového světa, A. Dvořák

25.10. od 14:45

Přímý přenos koncertu České filharmonie.

Škatuláci

26.10. od 15:00

Mladý hrdina strávil většinu svého života v podzemí. Nebyl tam ale sám. Vychovávali ho skřítci.

Drákula: Neznámá legenda

26.10. od 19:00

Nebál se postavit obrovské přesile. Obětoval se, aby ochránil svou rodinu a svůj lid.

Co jsme komu udělali

28.-29.10. od 17:30

Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý

30.-31.10. od 19:00

Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte.

Dům kultury Teplice

Festivalový koncert – Podzimní pohádka 2014

29.10. od 17:00

originální dějové nápady moderního a klasického tance, sborový zpěv, pestrý folklor, svérázné barevné kostýmy.

Rock up and sing – pěvecký soubor z Anglie

31.10. od 19:00

ROCK UP AND SING je cenami ověnčené, zaregistrované dobročinné a rodinné uskupení pěveckých sborů sídlících ve městech Harrogate a Skipton v North Yorkshire na severu Anglie, čítajících přes 400 členů a propojujících klasický sborový zpěv s různými hudebními žánry, hlavně s rockem, popem a gospely.

Zahradní dům Teplice

1. Abonentní koncert cyklu K

30.10. od 19:00

W. A. Mozart: Serenáda c moll pro dechové nástroje, KV 388 A. Dvořák: Serenáda d moll pro dechové nástroje, violoncello a kontrabas, op. 44

Krušnohorské divadlo Teplice

Krysáci

26.10. od 10.30

Dva krysáci, Hubert a Hodana, si žijí poklidným až nudným životem na skládce kdesi poblíž Vizovic. Do jejich života však zasáhne tragická událost. Jednoho krásného dne zahyne Hubert pod koly náklaďáku a tak Hodana zůstane sama pouze s Ludvíčkem.

Každý den, šťastný den!

27.10. od 19:00

Komedie estonského herce, dramatika a slavného písničkáře Jaana Tätta, v níž tento mistr pobavené nadsázky popisuje svéráznou léčbu manželské nudy.

Jazz Club Teplice

Mládí nevyprchej – Hanka Čížková a Jitka Asterová

24.10. od 20:00

Talk show o životě, o láskách a o tom, jak si udržet mládí. Nebude chybět ani vyprávění peprných historek ze soukromí hvězd a diváci se také mohou ptát. Dále vystoupí úžasná zpěvačka Yanna (Hlas Československa). Navíc každý divák dostane s sebou rady na skvělou dietu Jitky Asterové.

Klezmofobia

31.10. od 20:00

Divoká klezmerová hudba z Dánska!

Regionální muzeum Teplice

Exponát měsíce

Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) - ačkoli obývá zejména pobřežní mořské vody, občas hnízdí i v ústí řek nebo na jezerech a v posledních letech i v některých vnitrozemských lokalitách. Zejména na podzim a v zimě můžeme na našich řekách, rybnících a vodních nádržích pozorovat skupiny těchto velkých, štíhlých černých ptáků, kteří přes naše území protahují.

800 let od příchodu Benediktinů na Broumovsko a Policko

Panelová výstava k 800. výročí příchodu benediktinů na Policko a Broumovsko seznamuje s významem benediktinů pro Broumovsko i celou střední Evropu. Výstavu připravily přední historikové Univerzity Hradec Králové a Centra medievistických studií AV ČR Praha a její realizaci zajistila Agentura pro rozvoj Broumovska ve spolupráci s Regionálním muzeem v Náchodě. Výstava trvá do 2.11.2014

Radovesice – Příběh jedné zmizelé vesnice

Již po válce bylo rozhodnuto, že obec Radovesice ustoupí povrchové těžbě uhlí a hlušina zasype celou obec až po střechu kostela. Než se tento projekt uskutečnil, proběhly složité archeologické výzkumy. Výstava má přiblížit nejen to, co prožívali obyvatelé zaniklé obce, ale i náročnost výzkumu. Motto: „Poznej svou minulost, jinak ji budeš muset prožít ještě jednou." Výstava potrvá do 30.11.2014

Výstava voskových figurín – Katastrofy lidského těla

Panoptikum voskových figurín lidských bytostí - anatomické anomálie, které inspirovali mnohé tvůrce filmových hororů. Předkládáme vám nezvratný důkaz o tom, jak krutě si příroda dokázala pohrát s lidskou bytostí. Na vlastní oči můžete spatřit lidi se dvěma hlavami, dvěma obličeji, čtyřma očima, několik siamských dvojčat nebo muže s vlčím syndromem. Můžete se setkat s největším, nejmenším a nejtlustším člověkem naší planety. Ve všech případech se jedná o figuríny osob, které skutečně žily. Výstava trvá do 26.10.2014

Galerie Pod Věží Bílina

Jaroslava Bendová a Mirka Hubertová – obrazy

Výstava olejomaleb chomutovských výtvarnic Mirky Hubertové a obrazů Jaroslavy Bendové s ukázkou techniky eukanistiky. Výstava potrvá do 31.10.2014

Cisterciácký klášter Osek

Výstava Hrabišicové páni z Rýzmburka

Výstava zde trvá do 17.10. Od 18.10.-25.10.2014 bude v kostele sv. Petra a Pavla.

IC města Osek

Výstava obrazů Petra Velvarského a Rudolfa Velvarského. Trvá od 4.-30.10.2014

PREMIERE CINEMAS TEPLICE

23.10 - 29.10.2014

Dům kouzel

Každý den od 13:20

Sobota a neděle od 10:00,11:40

Opuštěný kocourek Bouřka se jednoho deštivého dne ukryje v tajuplném domě starého kouzelníka, kde bydlí také celá řada nevšedních bytostí ze světa fantazie. Ale ne každý je nadšený příchodem nečekaného hosta. Králík Jack spolu s myškou Maggie udělají všechno pro to, aby kocourka vyhnali. Situace se ještě zhorší, když kouzelník skončí v nemocnici a jeho chamtivý synovec využije šanci, aby dům prodal. Kocourek se nevzdává a rozhodne se spolu s novými kamarády společný kouzelný dům zachránit.

Zmizelá

Každý den od 18:00, 21:00

Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu…

Equalizer

Každý den od 14:00

Ve snímku The Equalizer představuje Denzel Washington bývalého člena elitní tajné vojenské jednotky McCalla, který předstíral svou smrt, aby mohl začít žít poklidný život v Bostonu. Když kvůli záchraně života mladé dívky Teri (Chloe Grace Moretz) musí svůj dobrovolný odpočinek ukončit, ocitá se tváří v tvář extrémně násilným ruským gangsterům.

Annabelle

Každý den od 17:20,21:20

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle.

Drákula – Neznámá legenda

Každý den od 16:30,20:30

Nebál se postavit obrovské přesile. Obětoval se, aby ochránil svou rodinu a svůj lid. Stal se legendou, která úspěšně zbrzdila turecký vpád do Evropy. Přesto ho dnes vnímáme především jako jedno z největších monster, jaké lidská mytologie stvořila. Řeč je o hraběti Drákulovi, krvelačném vládci Transylvánie. Režisér Gary Shore se rozhodl tuhle postavu alespoň částečně rehabilitovat, a tak místo tradičního hororu vzniklo výpravné historické fantasy, které potvrzuje, že cestu do pekel obvykle dláždí jen ty nejlepší úmysly.

Labyrint: Útěk

Sobota a neděle od 11:20

Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána.

Škatuláci

Každý den od 10:00,15:00 mimo neděli

Sobota a neděle od 10:30,11:00,12:30

Sýrečkově není radno vycházet po setmění. Z podzemních doupat vylézají podivní tvorové zvaní Škatuláci, kteří kradou vše, co jim přijde do rukou. Jednou prý dokonce ukradli malého kluka! A právě tenhle ukradený klučina vám v dobrodružném a zábavném vyprávění prozradí, že to všechno jsou jen bohapusté lži a kecy v kleci. Tvůrci filmů Koralína a svět za tajnými dveřmi a Norman a duchové zase jednou popustili uzdu své vizuální fantazii a stvořili svět, do kterého se rád vydá každý.

John Wick

Hrajeme každý den od 17:00, 19:00

Říká se: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick je zabiják na odpočinku, přesně ten typ chlápka, kterému je lepší se vyhnout. Vloupat se mu do domu, ukrást auto a zabít milovaného psa, to se prostě nemělo stát. Střední zlodějíčkové to nevěděli, jejich bossové v podsvětí ale ano. A musí jednat. Takže zatímco se John Wick vydává na svou drsnou vendetu, stává se zároveň terčem svých bývalých kolegů - nájemných zabijáků.

Intimity

Hrajeme každý den od 15:15, 19:20

Intimity jsou romantickým filmem, složeným ze sedmi příběhů o lásce, které se vzájemně prolínají. Zamilované páry nám nechávají nahlédnout do svého intimního soukromí v okamžiku, kdy řeší určitý citový milostný problém úměrný jejich věku a povaze. Teenageři prožívají první romantickou lásku; mladí umělci se snaží zvládnout úspěch slávu, jež jim nabourala soukromí; sebedestrukční bohém se střetává s věřící čistou bytostí; nevěrný manžel se musí osudově rozhodnout; lenivý cynik se nečekaně zamiluje; sebestřední senioři s neúspěšnou minulostí se společně pokusí o lepší budoucnost; láska nabourá i svět placené privátní prostituce. Všechny příběhy dospějí k řešení, které může přinést pozitivní naději do budoucnosti. Je to vlastně jeden příběh lásky na pozadí času vyměřeném pro jeden lidský život.

WINX CLUB – V tajemných hlubinách

Hrajeme pouze v neděli 26.10 od 15:00

WinxClubje italský animovaný seriál pro děti od 6 - 15 let vyrobený v produkci společnosti Rainbow a jeho autorem je známý italský výtvarník Iginio Straffi .

Soudce

Hrajeme každý den od 15:10, 20:45

Hank Palmer je špičkový advokát, který s jednou rukou v kapse a druhou na šekové knížce obhájí kohokoliv. Spravedlnost je podle něj slepá, takže je úplně jedno, jestli je dotyčný vinen či nevinen, důležité je vyhrát zápas se soudcem, porotou a advokátem na druhé straně soudní síně. Po smrti matky se ale musí vrátit do rodného zapadákova, kde už dvacet let nebyl. Čekají tam na něj staré jizvy v podobě nevrlého otce a dvou bratrů, ale i nové výzvy, které z něj udělají lepšího člověka.

Khumba

Hrajeme pouze sobota-středa od 13:00

Napůl proužkované zebří mládě se narodilo na ostrově izolovaného stáda posedlého pruhy. Pověsti říkají, že podivné hříbě je prokleté a to  se rozneslo po celém ostrově. Netrvalo dlouho a  bylo obviněno z období sucha, které postihlo zemi Velké Karoo.

Letadla 2

Hrajeme pouze v neděli 26.10 od 13:00

Letadla 2: Hasiči a záchranáři je novým komediálně-dobrodružným filmem o druhých šancích, ve kterém se představuje elitní tým hasičských letadel, jež svůj život zasvětila ochraně historického národního parku Piston Peak před lesními požáry.

Co jsme komu udělali?

Hrajeme každý den od 18:30

Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery: Isabelle, Odile a Ségolène a Laure. Při jejich výchově se vždy snažili uplatňovat spíše konzervativní metody a snažili se jim vštípit ty správné hodnoty – tedy ty jejich. Dnešní doba ale Verneuilovy konfrontuje s mnoha věcmi, které rozhodně nejsou podle jejich gusta, například s multikulturní nebo náboženskou tolerancí a s podobnými dnešními výmysly.