PREMIERE CINEMAS TEPLICE

20.11 – 26.11.2014

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

Hrajeme od 13:30, 16:00,18:30

Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny.

Interstellar

Hrajeme každý den od 14:20(mimo čtvrtka),19:30

Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov.

Včelka Mája

Sobota až pondělí od 10:00, 11:40

Animovaný příběh včelky a jejích přátel.

Pohádkář

Každý den od 14:30,16:20,18:10(mimo neděli), sobota až pondělí od 10:00, 12:40

V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) ocitne uprostřed úplně jiného příběhu.

Jessabelle

Každý den od 20:30

Jessie po tragické nehodě přijde o snoubence a sama zůstane ochrnutá. Aby našla klid, nastěhuje se do starobylého domu v Louisianě, který kdysi patřil jejímu otci. Brzy se tam však začnou dít podivné věci a Jessie najde záhadný vzkaz od své matky, která zemřela před mnoha lety. Brzy pochopí, že tento dům je už dávno obýván i nějakou jinou bytostí.

Zmizelá

Každý den od 18:00, mimo středu.

Nikdo jí nevěří. Nikdo ji nezastaví. Jill byla před rokem unesena záhadným mužem a následně vržena do hluboké díry plné mrtvol předchozích obětí.

Škatuláci

Každý den od 20:00, mimo neděli.

V Sýrečkově není radno vycházet po setmění. Z podzemních doupat vylézají podivní tvorové zvaní Škatuláci, kteří kradou vše, co jim přijde do rukou. Jednou prý dokonce ukradli malého kluka!

Železná srdce

Každý den od 18:00

John Keem (Britton K. Lee) je elitním policistou v Los Angeles se specializací na bojová umění. Když se k němu dostane zpráva, že jeho bývalý parťák byl během vyšetřování v Portlandu brutálně zavražděn, vydává se na cestu pomsty, která ho přivede až k rozbití mocné organizace obchodující se zbraněmi a bílým masem.

Drákula: Neznámá legenda

Sobota až pondělí od 11:30

Než se stal Drákulou, byl Vladem III., vládcem malé zemičky jménem Transylvánie, která se krčila ve stínu mocné osmanské říše.

John Wick

Každý den od 15:30 mimo neděli

Říká se: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick je zabiják na odpočinku, přesně ten typ chlápka, kterému je lepší se vyhnout. Vloupat se mu do domu, ukrást auto a zabít milovaného psa, to se prostě nemělo stát.

Winx Club – V tajemných hlubinách

Každý den od 14:20.

Sobota a neděle od 10:20, 12:20

Winx jsou zpět! Tentokrát se chtějí chopit císařského trůnu a aktivovat ohromnou sílu, omylem však probudí krutou vílu Politeyu, která byla zakletá třemi čarodějkami.

Tučňáci z Madagaskaru 3D

Hrajeme pouze v neděli od 15:00 a 15:30

Pro většinu lidí jsou Skipper, Kowalski, Rico a Pěšák jenom čtyři roztomilí tučňáci žijící v zoologické zahradě v Central Parku, ale je to tak opravdu…?

Šefové na zabití 2

Hrajeme pouze ve středu od 19:00

Když už Nick, Dale a Kurt mají až po krk toho, aby se věčně zodpovídali svým nadřízeným, rozhodnou se ve filmu Šéfové na zabití 2 začít podnikat na vlastní pěst a být vlastními šéfy.

Škatuláci 3D

Hrajeme každý den od 13:10

Sobota až pondělí od 10:40

V Sýrečkově není radno vycházet po setmění. Z podzemních doupat vylézají podivní tvorové zvaní Škatuláci, kteří kradou vše, co jim přijde do rukou

My 2

Hrajeme každý den od 17:30 mimo čtvrtka

Milostný příběh manželky na útěku a jejího kadeřníka.

KINA

Kino Květen Teplice

Včelka Mája

21.11. od 15:00, 22.11. od 10:00 a 15:00

Práce, úsilí a med – život včel je v podstatě dost jednotvárný a předem daný…ale ne pro malou včelku Máju, která už od narození narušuje zaběhnutá pravidla úlu svojí radostí ze života, zvídavostí a mimořádně dobrodružnou povahou.

Hunger games: Síla vzdoru 1. část

20.-21.11. od 17:30 a 20:00, 23.-24.11. od 20:00

Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny.

Lazebník sevillský, G. Rossini

22.11. od 18:45

Metropolitní opera uvádí bujarou inscenaci Rossiniho klasické komedie, jež dala světu několik nejznámějších operních melodií. V představení exceluje Isabel Leonard jako smělá Rosina, tenorista Lawrence Brownlee jako její intrikující milovník a Christopher Maltman jako nesmírně vynalézavý a okouzlující lazebník samotný. Barvitou a libozvučnou hudbu diriguje Michele Mariotti.

Faraónova dcera

23.11. od 15:45

Bolšoj balet v roce 2000 požádal slavného francouzského choreografa Pierra Lacotta, aby pro Bolšoj exkluzivně zrekonstruoval již zapomenutý Petipův balet Faraónova dcera, který nás přenese do starověkého Egypta.

Get On Up – Příběh Jamese Browna

24.11 od 17:30, 26.11. od 17:30

Film věnovaný životu a osudu zpěváka a hudebního skladatele Jamese Browna, který měl zásadní vliv na vývoj soulové a funkové hudby. Jeho skladby zásadně ovlivnily i zvuk současného rapu a hip hopu. James Brown získal přezdívky Mr. Please Please Please, Mr. Dynamite, nejčastěji ale The Godfather of Soul. Jeho život byl pestrý a kontroverzní. Na jednu stranu byl uznávaným umělcem, na druhou stranu byl obviňován z týrání žen, přechovávání drog a byl i několikrát odsouzen do vězení.

Pohádkář

25.11. od 15:00

V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová).

Snow Film Fest 2014 1.+2. blok

25.11. od 17:30 a 20:00

Snow film fest 1. blok od 17.30 Huevo - extrémní lyžování v Peru , ČR Polárník - extrémní život na cestách přes póĺy, SR Icefall - úžasné scény při nočním lezené po zamrzlém vodopádu, Swiss Supervention - Freeskiing ve Skandinávii, Norsko Snow film fest 2. blok od 20.00 Arslanbob - Příběh Kyrgyzské zimy -z farmářů se na zimu stávají horskými průvodci, Austrálie High Tension - Loňský incident se šerpy při výstupu na Mont Everest, USA Vaya ala Cumbre - Lze provozovat rodinný skiareál v Chile?, USA Z A do K a zase zpátky - Free ride na Aljašce a v Britské kolumbii, Rakousko.

Divoké historky

26.11. od 20:00

Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení.

Tučňáci z Madagaskaru

27.11. od 17:30, 28.11. od 15:00 a 17:30

Objevte tajemství nejlepších a nejvtipnějších supertajných agentů světa: Skippera, Kowalskiho, Rica a Vojína. Jsou to nejen veselí a povedení ptáčci, jsou i nejvýkonnější úderná jednotka tajných agentů. Jsou připravení kdykoliv a kdekoliv zasáhnout i při sebemenším ohrožení světa.

Ouija

27.11. od 20:00, 28.11. od 20:00 a 22:00

Není nic snazšího než vyvolávat duchy v domě s velmi temnou a pohnutou minulostí. Přesvědčila se o tom Debbie, která ke své smůle nerespektovala základní pravidlo „hry" Ouija. To praví, že by ji člověk v žádném případě neměl hrát sám. Z blonďaté krásky, která měla život před sebou, se kvůli tomu stal oběšenec, jenž už to má za sebou. Truchlící přátelé její náhlý odchod nemůžou pochopit a při pátrání po možných důvodech v Debbiině pozůstalosti narazí i na dřevěnou desku Ouija.

Digitální kino Bílina

Hunger games: Síla vzdoru 1. část

21.11. od 17:30

Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny.

Pohádkář

21.11. a 28.11. od 20:00

V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) ocitne uprostřed úplně jiného příběhu.

Falešní poldové

22.11 od 17:30

Byla by to dokonalá akční krimikomedie o dvou policajtech a velkých parťácích, až na
jednu maličkost: naši hlavní hrdinové vůbec nejsou poldové. Do služeb zákona se totiž
kamarádi Justin a Ryan dostali tak trochu nelegálně a to jen díky tomu, že se oblékli do
policejních kostýmů a vyrazili na jednu párty. Jenže už cestou na mejdan rychle zjistili, že
jim policejní uniforma nabízí i jiné zajímavé možnosti.

John Wick

22.11. od 20:00

Říká se: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick je zabiják na odpočinku, přesně ten typ chlápka, kterému je lepší se vyhnout. Vloupat se mu do domu, ukrást auto a zabít milovaného psa, to se prostě nemělo stát. Střední zlodějíčkové to nevěděli, jejich bossové v podsvětí ale ano.

Dům kouzel

23.11. od 15:00

Opuštěný kocourek Bouřka se jednoho deštivého dne ukryje v tajuplném domě starého kouzelníka, kde bydlí také celá řada nevšedních bytostí ze světa fantazie. Ale ne každý je nadšený příchodem nečekaného hosta. Králík Jack spolu s myškou Maggie udělají všechno pro to, aby kocourka vyhnali.

My2

27.11. od 17:30

Milostný příběh ztracené dívky, homosexuálního kadeřníka a jejich snaze uniknout pasti vlastní touhy někomu patřit. Lovestory pro 21. století režisérky Slobodanky Radun.

Šéfové na zabití

28.11. od 17:30

Jediná věc, která by udělala Nickovi, Kurtovi a Daleovi denní dřinu v práci snesitelnou, by byla rozdrtit jejich netolerantní šéfy na prach. Podat výpověď je bohužel nemožné, takže s podporou více než malého množství drinků a pár pochybných rad od bývalého trestance si tři kamarádi vymyslí komplikovaný a zdánlivě „blbuvzdorný" plán, jak se navždy zbavit svých nadřízených. Je tu však jeden problém. I ten nejlepší plán je vždy jen tak spolehlivý jako mozek, který ho vymyslel.

Ouija

28.11. od 22:00

Není nic snazšího než vyvolávat duchy v domě s velmi temnou a pohnutou minulostí. Přesvědčila se o tom Debbie, která ke své smůle nerespektovala základní pravidlo „hry" Ouija. To praví, že by ji člověk v žádném případě neměl hrát sám. Z blonďaté krásky, která měla život před sebou, se kvůli tomu stal oběšenec, jenž už to má za sebou. Truchlící přátelé její náhlý odchod nemůžou pochopit a při pátrání po možných důvodech v Debbiině pozůstalosti narazí i na dřevěnou desku Ouija.

Kino Lípa Duchcov

Pohádkář

21.11. od 19:00

V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) ocitne uprostřed úplně jiného příběhu.

Včelka Mája

23.11. od 15:00

Práce, úsilí a med – život včel je v podstatě dost jednotvárný a předem daný…ale ne pro malou včelku Máju, která už od narození narušuje zaběhnutá pravidla úlu svojí radostí ze života, zvídavostí a mimořádně dobrodružnou povahou.

Hunger Games: Síla vzdoru

23.11. od 19:00

Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny.

My2

25.11. od 19:00

Milostný příběh ztracené dívky, homosexuálního kadeřníka a jejich snaze uniknout pasti vlastní touhy někomu patřit. Lovestory pro 21. století režisérky Slobodanky Radun.

Ouija

27.-28.11. od 19:00

Není nic snazšího než vyvolávat duchy v domě s velmi temnou a pohnutou minulostí. Přesvědčila se o tom Debbie, která ke své smůle nerespektovala základní pravidlo „hry" Ouija. To praví, že by ji člověk v žádném případě neměl hrát sám. Z blonďaté krásky, která měla život před sebou, se kvůli tomu stal oběšenec, jenž už to má za sebou. Truchlící přátelé její náhlý odchod nemůžou pochopit a při pátrání po možných důvodech v Debbiině pozůstalosti narazí i na dřevěnou desku Ouija.

Kino Krupka

Klauni

24.11. od 17.30

Tragikomedie, která sleduje setkání členů klaunského tria po třiceti letech. Co se stalo, že se národem milovaní klauni nemohou vystát? Osud jim však přes osobní starosti, problémy a smutky, nabízí ještě jednu šanci, jak to naposled pořádně roztočit!

Dům kultury Teplice

Majda s Františkem na cestách

22.11. od 10:30

Opět po nějaké době se děti mohou setkat s Majdou a s jejich oblíbeným Františkem.

Podzimní pohádka

25.11. od 16:00 a 17:00

Maňáskový příběh o sourozencích Káče a Kubovi.

Průdušky – 40. výročí vzniku skupiny

26.11. od 19:00

Bluegrassová legenda 70. a 80. let 20. století, skupina PRŮDUŠKY, v tomto roce oslaví několika koncerty 40 let od svého založení. 40 let od chvíle, kdy se zakládající členové kapely sešli v prvním ročníku Pedagogické fakulty v Ústí nad Labem. Od té chvíle, ušli - spolu s dalšími muzikanty, kteří se k nim přidali z Teplic.

2.abonentní koncert cyklu B

27.11. od 19:00

J. Brahms: Klavírní kvartet č. 1 (arr. Schoenberg) B. Martinů: Česká rapsodie

Dům kultury Duchcov

Vláďa Hron –Kino Tour – Onemanshow

26.11. od 19:00

Krušnohorské divadlo Teplice

Semhle z támhle a loupežníci

23.11. od 10:30

Činoherní pohádková komedie zavede diváky mezi bandu loupežníků, kteří chtějí získat odměnu za chycení skřítků. Překazit jim to může jediná osoba v království – neohrožený agent jeho veličenstva, rytíř Semhle z Támhle.

Úhlavní přátelé

24.11. od 19.00

Svěží francouzská komedie o tom, jak snadné je narušit dlouholeté přátelství, pokud si při cestě za nejlepšími přáteli vezmete s sebou mobil. Pierre a Marie jedou za svými dlouholetými přáteli Charlesem a Carole. Cesta je dlouhá a Pierre s Marií si krátí čas svou oblíbenou zábavou - pomlouváním. Kdo se ocitne v centru jejich pozornosti, na tom nenechají nit suchou. Bohužel se stane, že Pierre nezamkne klávesnici svého úžasného mobilu. Carol tak v přímém přenosu vyslechne vše, co i o ní a jejím partnerovi jejich přátelé doopravdy myslí. Ačkoli by bylo jednodušší návštěvu zrušit, neudělají to a bez servítek a ohledů využijí všech pravdivých i nepravdivých informací k tomu, aby Pierrovi a Marii ukázali, že pomlouvat se opravdu nevyplácí.

Kostel sv. Petra a Pavla Jeníkov

Brixiho komorní soubor Teplice

22.11. od 16:00

Koncert k příležitosti 290. výročí narození lahošťského rodáka J. L. Oehlschlägla.

Jazz Club Teplice

Gwyn Ashton duo

21.11. od 20:00

Gwyn Ashton se narodil ve Walesu, ale přestěhoval se do Adelaide v Austrálii, kde v 60. letech ve dvanácti vzal poprvé kytaru do ruky a od šestnácti už hrával v každém ošumělém baru, na různých festivalech a motocyklistických srazech.

J. Eoin

28.11. od 20:00

Jeho profesionální hudební dráha má počátky v 80. letech, kdy vystupoval jako sólový písničkář na turné legendární kapely Clannad. Poté se přestěhoval do New Yorku, jehož folková scéna na něj silně zapůsobila. Druhou polovinu 80. let strávil v rodném Irsku, kde vznikly jeho první vlastní skladby. Nyní žije v Londýně a patří k uznávaným ostrovním písničkářům.

Regionální muzeum Teplice

Exponát měsíce

Založení Muzejní společnosti v Teplicích – 1894

Město Teplice bylo koncem 19. století proslulé nejen lázeňskou tradicí, ale i bohatým kulturním životem. Řadilo se k největším městům rakousko - uherské monarchie a bylo významným průmyslovým centrem. Přesto zde chyběla kulturní instituce, v té době již obvyklá ve všech větších městech – muzeum. Od roku 1873 zde existovalo pouze soukromé muzeum chomutovského rodáka A. H. Fassla. Kromě Fasslovy sbírky, na tehdejší dobu pozoruhodně velké, se v Teplicích nalézalo pouze několik malých soukromých kolekcí (Claryho, Czermacka aj.).

Kriminalistika ve fotografii

Fotografie zachycují práci kriminalistických techniků, technické prostředky používané v kriminalistice, stopy z místa činu, reálné předměty i fotografie vytvořené v laboratorních podmínkách. Výstava vznikla ze soutěže, do které bylo zasláno 125 fotografií od 26 autorů. Odborná nezávislá porota vybrala padesát fotografií a určila pořadí vítězů. Výstava potrvá do 14.12.2014.

Radovesice – Příběh jedné zmizelé vesnice

Již po válce bylo rozhodnuto, že obec Radovesice ustoupí povrchové těžbě uhlí a hlušina zasype celou obec až po střechu kostela. Než se tento projekt uskutečnil, proběhly složité archeologické výzkumy. Výstava má přiblížit nejen to, co prožívali obyvatelé zaniklé obce, ale i náročnost výzkumu. Motto: „Poznej svou minulost, jinak ji budeš muset prožít ještě jednou." Výstava trvá do 30.11.14

Návraty Volyňských Čechů

Putovní výstav. Trvá od 7.11. do 30.11.14

Galerie ITC Osek

5 let KLOFu

Výstava fotografií. Trvá od 1.11. – 5.12.2014