Houpací koně s Nauzea Orchestra vystoupí v klubu Božák v Teplicích 30. ledna od 21:00, vstupné 60 korun. Teplický deník připravil společně s produkcí Božáku soutěž o 3x2 vstupy.

Jiří, jak se vám v klubu Božák hraje?
Upřímně řečeno, když vidím web Božáku, je to přesně ten technařsko-hiphoperský typ klubu, kde se cítíme trochu jak hudba z Marsu. Ale vlastně proč ne, tohle je náš základní pocit a navíc v Teplicích vznikli Už jsme doma, Mimo zákon, Dixie 45, Šanov - kapely, který jsme měli nebo máme rádi, ve starém Knaku jsme se něco naponocovali, no a tak v tomhle městě zase po delší době chceme hrát.

Na co se můžou fanoušci těšit? Zazní skladby z nové desky i staré osvědčené hity?
Nevím, jestli jsou naše hity osvědčené, nebo jestli vůbec máme hity, ale budeme hrát jako v poslední době vždycky hlavně nový písničky, sem tam proložený staršíma. Na jaře chceme točit novou desku, a tak testujeme, co na ní dát a co ne..

Druhou kapelou koncertu jsou ústečtí Nauzea Orchestra, můžete je představit teplickým fanouškům?
Je to kapela okolo Ondry Švandrlíka, vznikla po rozpadu jeho předchozích Universal Android, který jako skoro jediný v Ústí hráli něco jako taneční hudbu, Ondra dělá hudbu pro hry ústeckého Činoherního studia a jde mu to - Nauzea vychází z těch věcí dělaných pro divadlo, je to takový mix elektroniky a kytar, Berlína a Primal Scream, němčiny a angličtiny. Líbí se nám to, hrajeme takhle spolu už poněkolikáté, budeme i dál, příště v Žatci nebo v Praze.

Co plánujete pro letošní rok?
Naše plány na letošek jsou velký - to znamená novou desku. Poslední řadová - Tiché dny na Klíši - vyšla před třemi roky, mezitím jsme udělali dva singly a dvojalbum demáčů, rarit a nevydaných věcí – Koňské síly.
Staly se mezi tím důležitý věci, přišel nový basák, změnili jsme zkušebnu, aparáty a celý to chceme udělat jinak - natočit to tentokrát v Ústí, tam kde zkoušíme, tj. v Mumii, s pomocí ústeckých lidí, vydat to sami, už ne na značce Guerilla records jako většinu předešlých, dát to na web ke stažení. Tak uvidíme, jak to dopadne

SOUTĚŽ 3X2 VSTUPY NA KONCERT 30. LEDNA V KLUBU BOŽÁK V TEPLICÍCH

Víte, kde se Houpací koně „narodili“?

a) Londýn

b) Ústí nad Labem

c) Tokio

Pravidla soutěže:
Své odpovědi posílejte na Teplický deník Kapelní 4, 415 01 Teplice, nebo e-mailem na teplicky@denik.cz (předmět: soutěž) a to do 27.1. 2010 9:00 Pozn.: nutné uvést jméno, adresu a číslo mob. telefonu. (jeden člověk = jedna odpověď). Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce a zveřejníme v TD a na webu. Výherci budou kontaktování a budou napsáni na seznamu hostů. Po nahlášení jména budou vpuštěny do klubu.