Půjde už o třetí narozeninové kulatiny. „Dvakrát jsme je oslavili na Vypichu a letos jsme se rozhodli pro změnu. Hledali jsme tedy kompromis. Aby to bylo jiné a zároveň dostatečně atraktivní. Koncert nebude jen jeden, ale bude jich pět,“ píše kapela na svém webu. Kromě Teplic vystoupí v Ostravě, Brně, Plzni a Praze.

V Teplicích se Kabáti představí 15. června. Svým fanouškům slibují velké unikátní pódium a kvalitní hudební aparaturu, což ale stojí nemalé peníze. Náklady na teplický koncert se odhadují na pět milionů korun. Město Teplice domácí skupinu podpořilo dotací 500 tisíc korun na zajištění propagace a technické zabezpečení celého koncertu.

| Video: Youtube

Na druhou stranu by za to Tepličané měli mít vstupné na koncert oproti dalším čtyřem městům levnější o 20 procent. Kabát je nejúspěšnější skupinou v historii teplické populární hudby a jen těžko ji někdo překoná. Jako jedna z mála kapel hraje 30 let v nezměněném složení. Její členové se svojí příslušností k Teplicím nikdy netajili. Mezi hudebníky jsou Kabáti stále pojmenováváni jako „kapela z Teplic“. Většina členů v Teplicích a blízkém okolí dosud bydlí.

K dlouholetým fanouškům kapely patří Lucie. „Nevynechám ani jeden jejich koncert v okolí. S některými členy se znám osobně. V létě samozřejmě půjdu, těším se na velkolepý zážitek podobně jako při jejich posledním vystoupení na Stínadlech,“ řekla mladá žena. Na koncert půjde s manželem. Preferují lístky do kotle, tedy na stání před pódiem.

Kabáti teplická Stínadla vyprodali naposledy v roce 2015. Do ochozů a na plochu fotbalového stadionu dorazilo více než 20 tisíc návštěvníků, kterým kapela zahrála 30 songů. Zazněly skladby z tehdy posledního alba, ale i fláky z úplných počátků kapely, která na začátku kariéry plnila sály na venkovských tancovačkách v okolí Teplic. 

Takhle si Kabáti užili Létofest v Brně:

Fotogalerie: Davy fanoušků uvedl do varu Kabát i úmorné vedro. Ochladili se pod sprchou

Členové Kabátů přiznávají, že v jejich uměleckém životě hrálo roli také štěstí, které jiné kapely neměly. I proto také na svých turné často dávají příležitost především místním kapelám v roli předskokanů, aby se předvedly svým fanouškům. V historii to byly například Scandall, Mewa či Blue Rocket, ve které si zahrál například Petr Samek z Teplic. „Byla to pro mě příležitost, zážitek vystoupit před takovým davem lidí,“ komentuje hudebník.

Vstupenky na letošní červnový koncert Kabátův Teplicích šly do prodeje v listopadu loňského roku. Zájem o ně byl obrovský od prvního dne prodeje.