O třídenní múzický festival je letos mezi diváky enormní zájem. Nejvíc láká podvečerní blok 3. září, sestavený z koncertu tria Michala Prokopa, Luboše Andršta a Jana Hrubého a one woman show Anny Polívkové “Divá žena.“ Počet prodaných vstupenek včetně cenově výhodného prázdninového předprodeje dává tušit zhruba 250 diváků, což je téměř naplněná kapacita vnitřního zámeckého nádvoří.

Více než 100 návštěvníků přijde 4. září na koncert excelentního bandu Pavla Větrovce se skvělou jazzovou zpěvačkou Michaelou Svobodovou a DS Frída s Martinem Trnavským v komedii Pánská jízda. A téměř 200 diváků se 5. září těší na moravskou world music kapely Koňaboj a vynikající francouzskou komedii ze současnosti Takový žertík z produkce Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského.

Tepličtí ochotníci se na programu Divadla na zámku 2010 podílejí dvěma vstupy. V sobotu od 15 hodin Herecké studio DK Teplice pohádkovým muzikálem „Princové jsou na draka“ a v neděli ve stejném čase DS 4 pod peřinou humornou aktovkou o čtyřech (ne)obyčejných ženách současnosti „Naštěkaná aneb Erotika nanečisto.“ Oba tituly se na jaře těšily velkému diváckému zájmu.

Adaptace televizní pohádky, v níž “dělání, dělání, všechny smutky zahání“, byla v Krušnohorském divadle několikrát reprizována a patří k tomu nejlepšímu, co mladý soubor pod režijním vedením Jaroslava Hunky dosud nastudoval. V roli princezny Lenky se teplické veřejnosti představila talentovaná hostující zpěvačka Aneta Loskotová, krále si “vystřihl“ všestranný Václav Roman a coby Honza Kubíček se zaskvěl Lukáš Císař.
V dalších rolích se i s alternacemi vystřídalo dalších 28 členů hereckého studia. Uvidíme, kdo si po prázdninách stihl svoji roli “oprášit“ a koho režisér obsadí do představení na teplickém zámku.

To v případě Naštěkané aneb Erotiky nanečisto je rozdělení rolí jasné. O tom, že Zuzana miluje svého muže, Irena zásadně nenosí tanga, má děti a manžela, přičemž děti má ráda a manžela ne, Eva je krásná a nemá ráda žvýkačky v popelníku a Barbora zbožňuje šlehačkové dorty a neustále shání chlapa, nás poučí Erika Antošová, Lucie Prchlíková, Alena Romanová a Anna Šimková.

Hra o tom, co všechno se může přihodit v životě každé(mu) z nás, hra o snech, touhách a pocitech žen v maloměstském prostředí, má v jejich podání šmrnc a spád a nese rukopis profesionálního režiséra, v případě DS 4 pod peřinou hostujícího Svatopluka Vašuta.
Regionální muzeum v Teplicích - vnitřní zámecké nádvoří, vstup přes Ptačí schody nebo ze Zámecké zahrady okolo románského křídla, sobota 4. září v 15 hod: Princové jsou na draka - HS DK Teplice, neděle 5. září v 15 hod: Naštěkaná aneb Erotika nanečisto - DS 4 pod peřinou, o.s. Vstup: 60,- Kč.
V případě setrvale velmi nepříznivého počasí se festival odehraje v Krušnohorském divadle Teplice.

EVA STIEBEROVÁ