Vítejte na hradě Kostomlaty pod Milešovkou. Píše se rok 1434 a hrad patří Albrechtovi z Dubé, komturovi Řádu německých rytířů v Čechách a na Moravě. Právem je považován za jeden z nejkrásnějších hradů své doby. Navíc okolo něj vede důležitá zemská cesta z Čech do Německa. Nemůžeme se tedy divit, že hrad padl do oka i husitskému hejtmanovi Jakoubku z Vřesovic. (Vlastním jménem se jmenoval Jakub, avšak zřejmě díky své malé postavě byl spíše znám jako Jakoubek.) Ten přišel do Čech v roce 1420 a nedlouho po vypuknutí husitské revoluce se přidal na stranu táboritů. Zde si získal velmi silnou pozici a pověst skvělého válečníka.

Roku 1426 se stal hejtmanem v Bílině. Jakoubek na severu Čech upevňoval svou moc a více než o husitské ideály se staral o rozmnožování svého majetku. A právě v době dobývání hradu Kostomlaty začíná náš příběh…Tolik k historii, z níž vychází muzikál Oldřicha Seiferta, Jindřicha Luňáka a Oldivadla „Jakoubek“. Tento máte možnost vidět na vlastní oči v překrásné scenérii hradu Kostomlaty, kde ožije ve dnech 17. až 19. května. Jednotlivá představení se konají v pátek od 19 hodin, v sobotu od 15 od 19 hodin a v neděli od 14 hodin.

Zámecká ožije akcí Skrznaskrz, patřit bude dětem i rodičům.
Zámecká ožije akcí Skrznaskrz, patřit bude dětem i rodičům

V rámci představení zde uvidíte rovněž skupinu historického šermu Páni z Kostomlat a skupinu historického šermu Týřovští dělostřelci. Vstupné činí 130 korun, děti do 15 let platí 10 korun. „Na představení není absolutně vhodné brát pejsky, protože proběhne střelba z děl. Na večerní představení s sebou raději přibalte baterku nebo jiný zdroj světla,“ řekla za organizátory akce Lucie Navrátilová. Vstupenky lze zakoupit rovněž v předprodeji DK Teplice nebo přímo na místě v den konání jednotlivých představení. Parkovaní pod hradem bude zdarma. Další informace k muzikálu najdete na webových stránkách www.muzikaljakoubek.cz