Kdy: Sobota 30. listopadu
Kde: Teplice
Za kolik: Zdarma

Koncert, při němž se představí domácí soubor Collegium hortense, sbor SMoG z Mostu, trubači z Hudby Hradní stráže a Policie ČR, a který korunuje svým zpěvem sopranistka Miroslava Časarová, se uskuteční v teplickém děkanském kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v sobotu 30. listopadu v 17 hodin. Koncertu se mimo dalších vzácných hostí zúčastní rovněž hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a litoměřický biskup Mons. Jan Baxant.

Na letošním Adventním koncertu Ústeckého kraje zazní skladby, se kterými uvedené soubory reprezentovaly Českou republiku v Římě na národní pouti konané u příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České. Autorem tohoto „římského“ repertoáru, který ve Věčném městě vzbudil veliký ohlas, je teplický skladatel a současně dirigent Hudby Hradní stráže a Policie ČR Jan Zástěra.

„Srdečně zvu všechny milovníky dobré hudby k návštěvě Teplic, kde společně navodíme adventním koncertem předvánoční atmosféru,“ těší se na koncert hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Vánoční trhy v Drážďanech
FOTO: U sousedů v Drážďanech zahájili jejich nejstarší vánoční trhy. Září a voní

Ústecký kraj navazuje na úspěšnou spolupráci s Trautzlovou uměleckou společností, která kromě adventních koncertů přinesla i další plody. Mezi těmi nejvýznamnějšími je například uvedení rozsáhlého oratoria Korunovace českých králů, které vzniklo v roce 2016 u příležitosti výročí 700 let od narození Karla IV., nebo uvedení cyklu kantát o českých světcích České nebe v loňském roce v Mostě. Pod oběma projekty je rovněž autorsky podepsán skladatel Jan Zástěra. Vstup na akci je volný.