Kdy: Neděle 2. února, od 17 hodin
Kde: Muzeum Teplice
Za kolik: Zdarma

Nepromeškejte prohlídku unikátní mezinárodní výstavy obrazů, plastik, grafik a kreseb německo-českých výtvarníků, kteří před devadesáti lety měli možnost pravidelně vystavovat svá díla v muzejním sále pod křídly odborného oddělení muzea – Sekce pro výtvarné umění.

Vystaveno je na sto uměleckých děl, spojených s padesáti životními příběhy autorů. Poprvé po skoro 90 letech je opět pohromadě většina původního souboru grafik, jako tehdy, tak i dnes kmenová sbírka teplického muzea, která tehdy i nyní snese srovnání se sbírkami pražskými i libereckými.

Teplické exponáty jsou doplněny zápůjčkami ze zahraničních i českých institucí. Neváhejte a přijďte se seznámit s minulostí bývalého oddělení muzea, které vystavovalo nejen umění českých Němců, ale v napjaté době dalo odvážně prostor i velikánům českého umění, jako byli Emil Filla nebo Vincenc Makovský.

Komentovaná prohlídka se uskuteční v 17 hodin v Jízdárně teplického zámku. Vstup je zdarma. Povede ji autorka a kurátorka výstavy Bohuslava Chleborádová. Vzhledem k velkému zájmu lidí o výstavu rozhodlo muzeum o jejím prodloužení a to do 23. února letošního roku.