TEPLICKO

Krucipüsk a Kurtizány z 25. avenue

Kdy: sobota 9. prosince od 20.00
Kde: Knak Teplice
Za kolik: 650 korun
Proč přijít: Krucipüsk a Kurtizány z 25. avenue vyrazily na společné turné. Krucipüsk na něm představí už 13. řadové album, Kurtizány přivezou limitovanou vinylovou reedici kultovní desky 2000? z roku 1997. V rámci turné spřátelené kapely zavítají i do Teplic. Vstupenky jsou k dostání v síti SMSticket.

Teplické Vánoce 2023: Rockové Vánoce

Kdy: pátek 8. prosince od 15.00
Kde: Kolonáda u Domu kultury, Teplice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Rockové Vánoce na venkovní scéně Domu kultury. Vystoupí kapely PKMB - folkrock z Mostu (15.00), Schlak - rock z Teplic (16.00), Cumbal - rock z Mostu (17.00) a Rain - rock z Liberce (18.00).

Teplické Vánoce 2023: Petr Lüftner

Kdy: sobota 9. prosince od 15.00
Kde: Kolonáda u Domu kultury, Teplice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V sobotu si v rámci Teplických Vánoc lidé užijí vystoupení zpěvačky Inky Rybářové a klauna Rybičky - hudební a taneční show pro děti (15.00), vánoční písně a koledy od Michala Volfa (16.00), Veru Špinarovou tribute v podání Lucie Malinové (17.00) a nakonec vystoupí známý písničkář Petr Lüftner, na kterého se fanoušci mohou těšit od 18 hodin.

Zdroj: Youtube

Teplické Vánoce 2023: Václav Noid Bárta

Kdy: neděle 10. prosince od 15.00
Kde: Kolonáda u Domu kultury, Teplice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V rámci Teplických Vánoc 2023 se o druhé adventní neděli chystá několik vystoupení, jako Z pohádky do pohádky flašinetáře Honzy z Ostrova, kouzelnická show Flažolíka nebo Vánoční muzikál v podání Musical school při DDM Ústí nad Labem. Od 18 hodin vystoupí populární zpěvák a muzikálový herec Václav Noid Bárta.

Mikulášská s Grinchem

Kdy: sobota 9. prosince od 13.00
Kde: Obora Mstišov
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Ve Mstišově se chystá velká show - zamíří sem legendární Grinch, Kdovíci tu budou mít svůj vlastní krámek plný výrobků. Na programu je také vánoční střelba o ceny i předávání balíčků s Mikulášem a čertem. Odvážní se budou moci s Grinchem vyfotit. Nebude chybět občerstvení, hudba i hry pro děti.

Mistrovství ČR Disco dance 2023

Kdy: sobota 9. prosince od 7.00
Kde: Sportovní hala, Teplice
Za kolik: 250/150 korun
Proč přijít: Vrchol podzimní tour Czech Dance Masters pro tanečníky stylu disco dance! Kompletní harmonogram najdete ZDE

Vánoční kabaret v tropickém skleníku

Kdy: sobota 9. prosince od 17.00
Kde: Botanická zahrada, Teplice
Za kolik: běžné vstupné do zahrady
Proč přijít: Vánoční koncert Kabaretu K+K brněnského Divadla 2-15, které nabídne v podání zpěváka Davida Kříže a klavíristky Lucie Kubátové směs nejen známých vánočních písní (White Christmas, Šťastné Vánoce, Tichá noc), tak i vánoční písně vlastní (Kouzlo, Vánoční nervičky, Vánoční ukolébavka). Celou atmosféru dotvoří humorné i poetické historky s vánoční tematikou. Na závěr vystoupí také teplický soubor Collegium hortense.

Mikulášská v Sokole

Kdy: sobota 9. prosince od 16.30 do 19.30
Kde: Sokol Trnovany
Za kolik: 100/150 korun
Proč přijít: Mikulášská nadílka se zábavným programem pro děti i dospělé. Výtěžek z akce poputuje na nadílku dětem do teplického Klokánku. Na programu je výuka čertovských tanců, pekelné soutěže, andělská nadílka, diskotéka. Vstupné 150 korun je v případě zájmu o balíček pro dítě, který lze objednat na telefonu 603 859 616.

SWAP párty u Sokola

Kdy: neděle 10. prosince od 11.00 do 17.00
Kde: Sokol Trnovany
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Výměna nevhodných dárků, dobrého oblečení, pokojovek, nářadí, skvělých knih, zachovalých potřeb do domácnosti a dalších drobností. Zbylé věci po skončení akce budou darovány dál neziskovým organizacím v okolí, podle jejích aktuální poptávky. Podrobnosti ZDE.

ÚSTECKO

Ústecké Vánoce

Kdy: pátek 8. prosince od 15.30
Kde: Lidické náměstí, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Kulturně-společenský program Ústecké Vánoce na Lidickém náměstí pokračuje. V pátek 8. prosince od 15.30 se návštěvníkům vánočních trhů představí hudebník Pavel Houfek, Will Eifel a formace Fridrich & Fridrich či Mladé perspektivní ryby. Vstupné je zdarma.

Kapela UDG zahraje v Nároďáku 

Kdy: pátek 8. prosince od 20.00
Kde: Národní dům, Ústí nad Labem
Za kolik: 430 korun
Proč přijít: V ústeckém Národním domě od 20 hodin vystoupí zpěvák a skladatel Patrik Malý a od 21 hodin se představí UDG. Populární ústecká formace pochází z Ústí a do krajské metropole se vždy ráda vrací. „Máme připravený velmi dlouhý playlist písní, které jsme se snažili obměnit tak, abychom nebyli stále stejní a tak jsme vytáhli i písně, které jsme na pódiu nehráli opravdu dlouho. Koncert bude vánočně perný,“ říká zpěvák UDG Petr Vrzák. Lístek přijde na 430 korun, vstupenky lze koupit na www.xticket.cz.

Zdroj: Youtube

Winter Milada Run

Kdy: sobota 9. prosince od 9.00
Kde: jezero Milada, Chabařovice, Ústecko
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Běžeckou sezonu na severu Čech zakončí Winter Milada Run, který každým rokem láká stovky běžců na kouzelně zasněžené a ledové království jezera Milada v Chabařovicích na Ústecku. Tento rok budou opět ve vánočním stylu. Připraveny budou v sobotu 9. prosince trasy 12,5 km a 5,3 km, v plánu jsou i olympia dětské závody. Start hlavního závodu je ve 12.00, vyhlášení vítězů proběhne ve 13.30. Startovné koupíte od 450 korun.

Vánoce v Zubrnicích

Kdy: sobota 9. a neděle 10. prosince od 9 do 16.00
Kde: Zubrnice, Ústecko
Za kolik: 70/100 korun
Proč přijít: Adventní čas zakončený Vánocemi a oslavou příchodu nového roku. Tradiční jídla, vůně vánočky, jablek a ořechů. Vánoční zpívání a koledování nejen s folklorním souborem, ale také zvyky a tradiční věštby, výstava betlémů a řemeslný trh. Tak to budou Vánoce v Zubrnicích, které se uskuteční v sobotu 9. a v neděli 10. prosince vždy od 9 do 16.00. Plné vstupné přijde na 100 korun a snížené pak na 70 korun.

LOUNSKO

90 let lounského hokeje

Kdy: sobota 9. prosince od 13.30
Kde: Zimní stadion, Louny
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Lounskému hokeji je 90 let. Místní hokejový klub Slovan připravil při této příležitosti velkou oslavu. V sobotu 9. prosince uvidí návštěvníci zimního stadionu řadu exhibičních utkání od přípravek přes juniory a dorost až po utkání bývalých hokejistů. Představí se také lounský oddíl krasobruslení a na závěr v 19.00 přijde společné focení mužstev HC Slovan.

Mikulášská nadílka a rozsvícení stromu v Žatci

Kdy: neděle 10. prosince od 15.00
Kde: náměstí Svobody, Žatec
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Druhá adventní neděle přinese do centra Žatce pestrý program s mikulášskou nadílkou a rozsvícením vánočního stromu. Mikulášská nadílka bude probíhat na radnici od 15 do 19 hodin. V 16, 17 a 18 hodin se o tu pekelnou postarají přímo na náměstí Svobody alpští čerti. Rozsvícení vánočního stromu a výzdoby města je v plánu na 17. hodinu. To vše doprovodí staročeský vánoční trh s dobovými stánky, řemesly a zvyky.

CHOMUTOVSKO

Zimní Flerjarmark v Kadani

Kdy: sobota 9. prosince od 10.00
Kde: Mírové náměstí, Kadaň
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na Mírové náměstí v Kadani bude v sobotu 9. prosince dopoledne lákat Zimní Flerjarmark. Nabídne originální ruční výrobky, například užitkovou i dekorativní keramiku, šperky, interiérové dekorace, módu a doplňky, ale také krmítka pro ptáky či svíčky a samozřejmě něco dobrého na zub. V doprovodném programu se představí Antikvariát Městské knihovny Kadaň a chybět nebude ani pohádka. Jarmark proběhne od 10 do 15 hodin.

Vánoční jarmark v Klášterci

Kdy: neděle 10. prosince od 10.00
Kde: Kulturní centrum, Klášterec nad Ohří
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: V Kulturním centru v Klášterci nad Ohří se na neděli 10. prosince chystá tradiční vánoční jarmark. Setkání se svařákem a punčem nabídne vánoční dílny, stánky a zajímavý program. Vystoupí žáci ZŠ Petlérská (13.00), ZUŠ Klášterec (14.00), vánoční zpívání přinese Tom a Hned Vedle (15.00) a také soubor Septem Cantet (16.00).

LITOMĚŘICKO

Ledoborec u Třeboutic

Kdy: sobota 9. prosince od 10.00
Kde: Wake & Fun u Třeboutic
Za kolik: 50 korun
Proč přijít: Otužilci Litoměřice zvou v sobotu 9. prosince za pěkným a opravdu ledovým zážitkem. Na břehu Labe u Wake & Fun u Třeboutic se odehraje akce s příznačným názvem Ledoborec 2023. Jde o druhý ročník setkání otužilců všeho věku. Přátelské setkání je otevřené všem zájemcům - těm zkušeným i začátečníkům. Registrace začne v 10.00, pro plavce budou následně připraveny tratě 50, 100 a 200 metrů.

Krampusáci v Galerii na Soutoku

Kdy: neděle 10. prosince od 15.00
Kde: Galerie na Soutoku, Litoměřice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Krampusáci.cz zvou na mikulášský program do litoměřické Galerie na Soutoku. Proběhne v neděli 10. prosince odpoledne a nabídne živé pěvecké vystoupení, dětskou diskotéku a soutěže, chybět nebude ani zpívání koled. Na akci zavítá také sám svatý Mikuláš, doprovodí ho děsiví čerti krampusáci.

DĚČÍNSKO

Vánoční jarmark

Kdy: sobota 9. prosince - neděle 10. prosince
Kde: Oblastní muzeum Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na muzejním dvoře o víkendu mezi 10. a 17. hodinou čekají na příchozí vánoční trhy. Stánky nabídnou lahůdky na sváteční stůl, drobné dárky pro blízké i různé dobroty na zahřátí. Děti zabaví tvůrčí dílna, budou si také moci nechat pomalovat obličej. V sobotu od 14 hodin vystoupí dětský pěvecký sbor ZŠ Želenice.

Kamenický 2. advent

Kdy: neděle 10. prosince od 13.00
Kde: náměstí Míru, Česká Kamenice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V České Kamenici se o druhé adventní neděli opět uskuteční adventní trhy s doprovodným program. Návštěvníky čeká tradiční Čertovské a andělské nádraží, v 15 hodin vystoupí Andělský akordeon Jitky Baštové v kapli a od 17 hodin se lidé mohou těšit na koncert Circusu Ponorka.

MOSTECKO

Mikulášská show s čertovskou diskotékou

Kdy: sobota 9. prosince od 15.00
Kde: nám. Míru, Litvínov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Program Krušnohorských Vánoc v Litvínově pokračuje. V sobotu od 15 hodin návštěvníkům předvedou řemesla, jako kováři, svíčkaři či drátenice. V 16.30 začne Mikulášská show s čertovskou diskotékou. V 18 hodin pak vypukne ohňová show.

Čertovská show 2023

Kdy: neděle 10. prosince od 17.00
Kde: 1. náměstí, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Náměstí v Mostě ovládnou Krampus čerti, kteří svým zjevem děsí i dospělé. Pekelný průvod potrvá přibližně hodinu. V Mostě je show čertů už tradicí. Mimo ni najdou na 1. náměstí lidé adventní trhy, které trvají až do konce roku.