TEPLICKO

Po stopách Davida
Kdy: sobota 18. května od 9.00
Kde: Krupka
Za kolik: zdarma
Proč přijít: KČT, odbor Krupka zve na výlet za krásami okolí Krupky - Po stopách Davida. Sraz účastníků je na autobusové zastávce Krupka - Bohosudov, MěÚ po 9. hodině. Odjezd autobusu na Komáří vížku v 9.22. Trasa měří zhruba 21 kilometrů: Komáří vížka - Fürstenau - Kohlhaukuppe - Cínovec - Dubí.

Procházka nočním městem
Kdy: sobota 18. května od 20 do 22 hodin
Kde: náměstí Svobody, Teplice
Za kolik: 170 Kč
Proč přijít: Pojďte s námi za opravdu originálním zážitkem! Speciální večerní prohlídka města, kterou zakončíte výhledem na zářící Teplice se sklenkou Prosecca. Sraz na náměstí Svobody před informačním centrem.

Zahájení 864.lázeňské sezóny
Lázeňská Teplice 2024: Program. Kdo nám letos zazpívá na scénách?

Cirkusácká pohádka
Kdy: neděle 19. května od 10:30
Kde: Krušnohorské divadlo, Teplice
Za kolik: 150 Kč
Proč přijít: Pohádka plná humoru a písniček. Ovšem pozor, tentokrát z bláznivého cirkusového prostředí. Pojďte s námi zjistit, že všechno se na první pohled leskne a třpytí, může být ve skutečnosti úplně jinačí. Hrají: Lukáš Jurek, Jarmila Vlčková, Pavlína Jurková. Délka představení je 55 minut bez přestávky. Vstupenky zde.

ReUse dny
Kdy: neděle 19. května
Kde: Zámecká zahrada, Teplice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Přijďte prožít inspirativní den plný aktivit pro děti i dospělé. Bude se SWAPovat, tvořit, malovat.. a zároveň podpoříte dobrou věc. Akci pořádá Federace nábytkových bank a re-use center ve spolupráci se spolkem Swap Teplice.

MOSTECKO

AC/CZ – Top AC/DC tribute show
Kdy: pátek 17. května od 19 do 23 hodin
Kde: Music arena Nový obzor, Most
Za kolik: 350 Kč
Proč přijít: Nejúspěšnější AC/DC tribute kapela nejen v České republice, kritiky uznávaná jako jedna z nejlepších i v zahraničí. Kapela působí na scéně od prosince roku 2010 a má za sebou přes 800 vystoupení. Pravidelně koncertuje nejen v České republice, ale také Slovensku, Polsku, Rakousku, a především v Německu a v roce 2024 kapela vystoupila pro prezidenta České republiky v rámci pořadu České televize. Zpěvák kapely AC/CZ Josef Šimún je pravidelným hostem světového projektu orchestru Lords of the sound. Můžete se těšit na velkou divadelní a koncertní show s originálními kostýmy, nástroji, kulisami a hlavně precizní interpretací těch největších hitů od AC/DC. OPEN 19:00, START 20:00. Předprodej v síti Ticketlive.

Májova slavnost vína
Kdy: sobota 18. května od 13:30 do 20 hodin
Kde: Vtelno, Most
Proč přijít: přehlídka vín za účasti sedmi vinařství. K tanci a poslechu hraje Tandem, pro zábavnou vzpomínku můžete využít fotokoutek Whitebox, k zakoupení budou delikatesy šéfkuchaře restaurace Aromi, sýry, klobásy, frgále a další.

ÚSTECKO

Chabařovická pouť 2024
Kdy: do soboty 18., do neděle 19. května
Kde: Chabařovice, náměstí 5. května a okolí
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Chabařovická pouť patří mezi tradiční akce v Chabařovicích. Kolotoče, stánky, cukrová vata a další. Akci provází i bohatý doprovodný program završený ohňostrojem. Město obnovilo tuto tradici v roce 1993, a málokdo z návštěvníků ví, že tato oblíbená akce nebyla původně chabařovická. Poutě se konaly ve Vyklicích, které však musely ustoupit spolu s dalšími obcemi těžbě uhlí. Město Chabařovice tak pořádání poutě převzalo a v tradici pokračuje na počest a vzpomínku na zaniklé obce. Návštěvníci mohou zavítat do sportovních areálů zafandit si při divácky zajímavých utkáních, fandové vůně benzínu jsou zváni do motoareálu, v KD Zátiší je živá hudba, a celé město se uvolní a baví.

Čajů Fest 2024
Kdy: neděle 19. května od 10 hodin
Kde: vila Carla Friedricha Wolfruma v ulici Na Schodech, sídlo ČR – Sever
Za kolik: předprodej 330, na místě 390 korun
Proč přijít: Už 11. ročník oblíbeného festivalu plného čaje, pohody a muziky. V ceně vstupenky je keramický šálek a 20 ochutnávek u čajových mistrů. Pro čajovny a čajaře je opět vyhlášena soutěž o ceny "Mistr čaje Čajů festu", kterou můžete ovlivnit svým hlasem pro vašeho nejoblíbenějšího čajaře či čaj. Letos budeme mít v soutěži také kategorii dětských čajovníků. Celým dnem vás bude provázet moderátor Honza Černecký. Můžete se těšit na mistry čaje z České republiky i zahraničí a jejich čajové obřady, čaje z celého světa, orientální kuchyni, čajovou keramiku a jiné propriety, workshopy, bojová umění, masáže, malování henou a program pro děti i dospělé.

Mohlo by vás také zajímat: Family Day bavil děti v Zámecké zahradě. Na akci Salesiánů se nikdo nenudil

Zdroj: Zdeněk Traxler