TEPLICKO 

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Teplicích

Kdy: neděle 3. prosince od 14.00
Kde: náměstí Svobody, Teplice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Teplické Vánoce budou oficiálně zahájeny o první adventní neděli ve 14 hodin tradiční Teplickou vánočkou. Slavnostní rozsvícení stromu se uskuteční na náměstí v 17.00. Hlavním dějištěm vánočních trhů bude ale letos kolonáda u domu kultury, stánky s občerstvením, jmelím či dekoracemi tu lidé najdou od 2. do 24. prosince denně od 10 do 18 hodin, v některých případech i déle. Trhy zpestří živá zvířata, betlém, ukázky řemesel i atrakce pro děti včetně venkovní ledové plochy, která bude na kolonádě v provozu od 1. prosince do 7. ledna 2024 denně od 9 do 21 hodin.

Rozsvícení vánočního stromu v Duchcově

Kdy: neděle 3. prosince od 13.00
Kde: náměstí Republiky, Duchcov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Program k rozsvícení vánočního stromu v Duchcově začne divadelní pohádkou Divadla Krabice z Teplic - Vánoce u ježků. Ve 13.50 vystoupí ZUŠ I. Kawaciuka, ve 14.20 Duchcovský pěvecký sbor. Od 15.00 je na programu Krušnohorská dudácká muzika - koncert lidových písní. V 16.00 vystoupí děti z MŠ a ZŠ Duchcov, vánoční strom se rozzáří v 17 hodin. O pět minut později se ozve adventní troubení vánočních fanfár. K vidění budou také andělé na chůdách. Po celý den na místě najdou lidé vánoční stánky.  

Krušnohorské adventní trhy

Kdy: sobota 2. prosince od 14.00
Kde: u kostela Panny Marie, Dubí
Za kolik: zdarma
Proč přijít: První ročník Krušnohorských adventních trhů v Dubí. Čeká vás rozsvícení vánočního stromu v režii Divadla v Pytli a představení nového vyřezávaného betléma, který pro Dubí vytvořil umělecký řezbář Antonín Dorazin z Abertam. Uskuteční se i zpívání u stromečku, stromek se rozsvítí v 18 hodin.

Rozsvícení vánočního stromečku v Bystřanech

Kdy: neděle 3. prosince od 15.00 do 20.00
Kde: před ZŠ Bystřany
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Součástí rozsvícení vánočního stromu v Bystřanech budou vánoční trhy, živý betlém, vystoupení dětí ze ZŠ a MŠ či živá hudba. Vánoční stromeček se rozzáří do tmy v 17 hodin.

Rozsvícení vánočního stromu v Krupce a doprovodný jarmark

I V Krupce se můžete přijít podívat na rozsvícení vánočního stromu. V parku před městským úřadem. Město připravilo doprovodný vánoční jarmark (12. - 17.00). Ve 14 hodin vyjde od Penny na náměstí ke stromku průvod. Nachystaná jsou kulturní vystoupení.

Na synkopách do Vánoc

Kdy: sobota 2. prosince od 13.30 
Kde: náměstí Svobody, Teplice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradiční open ait přehlídka. Vystoupí Big band teplické konzervatoře (13.30), Hambaeros (15.00), Otto Hejnic trio a Lee Davidson (16.30) nebo Brass band Rakovník (18.00).

Vánoční trhy, ilustrační foto.
Teplice mění model Vánoc. Trhy budou na kolonádě, hned vedle kluziště

Rozsvícení vánočního stromu a Mikulášská 2023 v Proseticích

Kdy: sobota 2. prosince od 16.00 do 19.00
Kde: U myší díry, Prosetice
Za kolik: zdarma/50 korun
Proč přijít: V Proseticích se chystá zábavný vánoční program pro děti a dospělé, vystoupí dětské pěvecké sbory. Přijde také Mikuláš s anděly i Lucifer s družinou. Otevřou se nebeské i pekelné brány a rozsvítí se vánoční stromek. Chybět nebude ohňostroj. Pro návštěvníky bude připraveno občerstvení, pro děti rozdávání sladkostí od andělů a čertovské chásky. Rodiče zaplatí za vstup 50 korun.

Vánoční strom v Modlanech

Tam akci připravili na sobotu 2. prosince. Od 16.30 hodin. Vystoupí děti z MŠ Modlany. Bude připravený svařáček a dětský punč. Děti obdrží kartičku Dopis Ježíškovi. 

Čertovsky ohnivá show

Kdy: neděle 3. prosince od 17.00
Kde: Olympia Teplice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Olympii se chystá pekelný program plný ohnivých a světelných efektů i laserová show. Všechny hodné děti se dočkají mikulášské nadílky, která akci v 18 hodin zakončí.

Mikulášským vlakem na Moldavu

Kdy: sobota 2. prosince od 8.21
Kde: nádraží Teplice v Čechách
Za kolik: 75 a 25 korun
Proč přijít: Zážitková jízda z Teplic do Moldavy v Krušných horách. Doprovodný program zajišťuje Dance Mission. Při zastávkách bude možné zakoupit občerstvení. Jízdenky se prodávají pouze ve vlaku. Vlak odjíždí v 8.21, na Moldavu přijede v 11.43. Odjezd z Moldavy zpět do Teplic je ve 13.10, v Teplicích vlak bude v 15.14.

Vánoční jarmark v Seumeho kapli

Kdy: pátek 1. prosince od 14.00 do 18.00
Kde: Semeho kaple, Teplice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Možnost koupit si originální rukodělné výrobky s vánoční tematikou v Seumeho kapli v Lipové ulici, naproti budově teplické knihovny.

Běh s čelovkou - šanovský park Teplice

Již počtvrté pořádá Centrum pro roztroušenou sklerózu Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Teplice, o. z., ve spolupráci s Nadačním fondem Rehabcare, dobročinný Běh s čelovkou. Sportovat v Teplicích se bude v sobotu 2. prosince, start je v plánu v 16.30 u Šanovské mušle.

Běh s čelovkou v Teplicích.
Běh s čelovkou v Teplicích se blíží, sportovat se bude pro učitele Jakuba

Otužilci na Barboře

Otužilci v neděli vytvoří nový rekord. Společně se ponoří do ledové Barbory.

Otužilci na Barboře.
Otužilci v neděli vytvoří nový rekord. Společně se ponoří do ledové Barbory

Bleší trh a SWAP hraček v Prádelně 1330 v Teplicích

O první adventní neděli 3. prosince proběhne od 10 do 16 hodin bleší trh a SWAP hraček. "Vynasnažíme se, abychom pro vás v ulici J. V. Sládka 1330 v Teplicích vykouzlili zpomalenou vánoční atmosféru," lákají pořadatelé. 

Pozvánka na bleší trh.
Bleší trh a SWAP hraček v Prádelně 1330 v Teplicích

ÚSTECKO

Mikulášský night s nadílkou

Kdy: od 1. prosince od 18.00 do 2. prosince 10.00
Kde: Střekov Aréna v Ústí nad Labem
Za kolik: 400 korun
Proč přijít: Super zážitek pro děti a mládež s přespáním. Organizátoři připravili dětskou diskotéku, hry a soutěže o sladkosti, návštěvu Mikuláše a čerta a další program. Akce je možné se zúčastnit i bez předchozí registrace, s sebou si stačí vzít pyžamo, spacák, polštář a hygienické potřeby. Večeře a pitný režim je v ceně vstupenky. Unikátní nocleh nabízí Střekov Aréna v Ústí nad Labem.

Advent v Muzeu města Ústí nad Labem

Kdy: v sobotu 2. prosince od 10.00 do 16.00
Kde: Muzeum města Ústí nad Labem
Za kolik: 50 korun
Proč přijít: Tradiční předvánoční setkání v muzeu, jehož součástí bude tvořivá dílna, prezentace výrobků neziskových a komunitních organizací s vánoční tematikou a další doprovodný program. V 10.30, 11.30 a ve 13.30 vystoupí sbor Chorea pueri ustensis. Zároveň budou připraveny dílničky s vánoční tematikou jako přáníčka, výroba svícnů, malování na talíře. Od 14.00 následuje v kavárně autorské čtení knihy Vilma běží o život.

Rozsvícení stromku v Zoo Ústí nad Labem

Kdy: sobota 2. prosince od 17.00
Kde: Zoo Ústí nad Labem
Za kolik: 60 – 120 korun
Proč přijít: Čas adventu se blíží mílovými kroky a ústecká Zoo věří, že i v hektické předvánoční době si najdete volné chvíle k návštěvě. Na sobotu 2. prosince organizátoři připravili akci Advent v zoo slavnostně zakončenou rozsvícením ozdobeného stromu. Událost začne v 17.00 před správní budovou.

Rozsvícení stromku na ústeckém Lidickém náměstí

Kdy: neděle 3. prosince od 17.30
Kde: Lidické náměstí v Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Osmimetrový smrk na ústeckém Lidickém náměstí rozsvítí a zároveň odstartuje Ústecké Vánoce. Program zahájí Ústecký dětský sbor, vánoční poselství primátora města, po slavnostním rozsvícení stromu pak večerní akci uzavře zpěvák Kamil Střihavka. To vše na ústeckém Lidickém náměstí odstartuje v 17.30.

Rozsvícení stromku v Chabařovicích

Kdy: neděle 3. prosince od 15.00
Kde: Kostelní náměstí v Chabařovicích
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradiční slavnostní rozsvícení vánočního stromku nabídne vystoupení dětí a Vladimíra Hrona ve vánočním kamionu, děti si dále budou moci užívat živého betlému a zvířátek, Sváťovo divadlo následně uvede pohádku v KD Zátiší. Akce v Chabařovicích startuje v 15.00.

Rozsvícení stromku v Chlumci

Kdy: v neděli 3. prosince od 17.00
Kde: před budovou městského úřadu Chlumec
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Rozsvícení vánočního stromu doprovodí zpěvem oba místní dětské sbory, vánoční strom rozsvítí starosta města Ing. Petr Maxa. Stánek s občerstvením nabídne čaj, svařák, párek v rohlíku a cukroví. Zahájení Vánoc proběhne v Chlumci v neděli od 17.00 před budovou městského úřadu.

Petr Špaček & Band + Sedmikrásky – vánoční koncert

Kdy: neděle 3. prosince od 20.00
Kde: Dům kultury Ústí nad Labem – kinosál
Za kolik: 330 – 490 korun
Proč přijít: Petr Špaček již třetím rokem vyráží s početnou sestavou na vánoční turné. Přijďte zažít jedinečné vánoční violoncellové koncerty s nabitým programem. Na koncertech kromě Petra Špačka a jeho bandu vystoupí i dívčí pěvecká kapela - Sedmikrásky. Společně vás tak příjemně naladí na vánoční atmosféru. Koncert v ústeckém domě kultury začne v neděli ve 20.00.

DĚČÍNSKO

Rozsvícení vánočního stromu v Děčíně 

Kdy: neděle 3. prosince od 10.00 do 19.00
Kde: parkoviště pod knihovnou, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Hlavní děčínská vánoční akce u městské knihovny. V 16.50 a v 17.10 se na prostranství sletí andělé, krom toho je připravena pohádka Divadla Rozmanitostí Most už od 10.30 a od 14.00, koncert dívčího vokálního kvartetu KvarteTones (15.00), Pěveckého sboru děčínského gymnázia (16.00) a Vánoční koncert pro Děčín teplické konzervatoře (po 17. hodině). Vánoční atmosféru doplní stánky s dobrotami, dekoracemi, suvenýry a dalším zbožím, vánoční strom se rozsvítí v 17 hodin, stejně jako další vánoční stromy v Děčíně, které jsou na Masarykově náměstí, v Křížové ulici, na Husově náměstí, před hlavním nádražím nebo na Pastýřské stěně.

Rozsvícení vánočního stromu ve Varnsdorfu 

Kdy: neděle 3. prosince od 15.00
Kde: náměstí E. Beneše, Varnsdorf
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na tradiční rozsvícení vánočního stromu zvou i ve Varnsdorfu. Mezi 15. a 18. hodinou tu najdou lidé vánoční stánky i Ježíškovu poštovnu. V 16.30 vystoupí příležitostná vánoční kapela pro děti Vločky, v 17.20 pak Kvíltet a dětský pěvecký sbor, v 17.40 je na pořadí sváteční slovo s rozsvícením adventního věnce a samotné rozsvícení vánočního stromu. V 18.00 opět vystoupí Kvíltet a dětský pěvecký sbor s koledami. Z věže starokatolického kostela se v 18.00 ozve troubení.

MOSTECKO

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Mostě

Kdy: neděle 3. prosince od 16.00
Kde: 1. náměstí, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: I v Mostě se vánoční strom rozsvítí o první adventní neděli. Od 16.00 se chystá koncert Voxel a spol. Rozsvícení stromku je na programu od 17.00, poté zahraje skupina Botox. Akci bude moderovat Petr Říbal. Už od 1. prosince najdou na 1. náměstí v Mostě lidé vánoční trhy, které tu budou až do konce roku denně od 10 do 18 hodin.

Vánoční jarmark v Litvínově

Kdy: neděle 3. prosince od 10.00 do 17.00
Kde: zámek Valdštejnů, Litvínov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Vánoční atmosféru mohou ještě před samotným rozsvícením vánočního stromu, které proběhne v pondělí 4. prosince od 17 hodin na náměstí Míru, lidé přijít nasát na litvínovský zámek Valdštejnů. Tam proběhne zámecký vánoční fler jarmáreček a dílničky. Od 14.30 pak na nádvoří vystoupí buskerské hudební duo Pavel a Káča. 

LOUNSKO

Adventní setkání na Novém Hradě

Kdy: sobota 2. prosince od 10.00
Kde: zámek Nový Hrad, Jimlín
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: Zámek Nový Hrad v Jimlíně opět nabídne oblíbené Adventní setkání. Uskuteční se v sobotu 2. prosince od 10 do 17 hodin. V programu potěší folková skupina Průvan, divadlo Studna, kejklíř Pupa a andělé na chůdách, děti se budou moci přijít bát do pekla s čerty a dospělí něco pěkného nakoupit na dobovém tržišti. Vařit bude středověká kuchyně a chybět nebudou ani rozsvícení vánočního stromu, ohňová show a živá zvířátka. Vánoční prohlídky druhého zámeckého okruhu a výstup na věž budou zdarma.

Rozsvícení vánočního stromu v Lounech

Kdy: sobota 2. prosince od 14.00
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Louny se v sobotu 2. prosince zahalí do adventního hávu. Na Mírovém náměstí tam připravují první rozsvícení letošního vánočního stromu (18.00) a následné vystoupení Adama Mišíka s kapelou. Předvánoční program ale bude probíhat už od 8. hodiny ráno, kdy se otevřou adventní farmářské trhy. Ve 14 hodin začnou tradiční vánoční trhy a v 15 hodin vystoupí děti z lounských mateřinek. V 17.30 zahraje místní umělecká škola a rozsvícení stromu slovem připraví starosta města. Během celého programu budou na náměstí andělé na chůdách s čarovnými lampami a saněmi.

CHOMUTOVSKO

Advent v Kadani

Kdy: sobota 2. prosince od 10.00
Kde: Mírové náměstí, Kadaň
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Město Kadaň v sobotu 2. prosince vstoupí do adventního času. Po celý den bude na tamním Mírovém náměstí otevřené vánoční tržiště s divadlem, tradičními zvyky, zvířátky, anděly i tvořivou dílnou pro děti. Na pódiu vystoupí například žáci místní umělecké školy, zpěvačka Magda Malá, bude i pohádka a vystoupí zpěvák Daniel Hůlka s kapelou. Další program bude probíhat v kostele Povýšení sv. Kříže, knihovně či Františkánském klášteře. Adventní zpěvy doprovodí rozsvícení vánočního stromu v 17.00. Následovat bude ohňostroj.

Rozsvícení stromu ve Vejprtech

Kdy: sobota 2. prosince od 15.00
Kde: náměstí T. G. M., Vejprty
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Slavnost s prvním letošním rozsvícením vánoční stromku proběhne v sobotu 2. prosince odpoledne na náměstí T. G. Masaryka ve Vejprtech. Předvánoční náladu podpoří od 16.30 hodin vystoupení dětí z místní mateřské, základní a umělecké školy. Samotné rozsvícení stromu je na programu v 17.00. Pořadatelé slibují stánky se svařeným vínem a také příchod děsivých čertisek.

LITOMĚŘICKO

Adventní trhy a rozsvícení stromu v Roudnici

Kdy: neděle 3. prosince od 10.00
Kde: Karlovo náměstí, Roudnice n. L.
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na Karlově náměstí v Roudnici nad Labem se v neděli 3. prosince uskuteční adventní trhy, které vyvrcholí prvním rozsvícením letošního vánočního stromu. Program zahájí v 10.00 vystoupení dětí z roudnických škol a školek, od 14.00 budou k vidění ukázky adventních zvyků. V 16.00 odstartuje pohádka Jak Tomáš zápolil s peklem a v 17.00 zahraje Podřipský žesťový kvintet. Slavnostní rozsvícení stromu je v plánu v 17.15 hodin.

Rozsvícení stromu a Coca-Cola kamion v Litoměřicích

Kdy: neděle 3. prosince od 14.00
Kde: Mírové náměstí, Litoměřice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Zajímavý předvánoční program, podtržený příjezdem známého červeného kamionu, proběhne v neděli 3. prosince odpoledne na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Zahraje Podřipský žesťový kvintet (14.00), zazní vánoční melodie (14.30) a do města zavítá zářící vánoční kamion Coca-Cola (15.30). Santův bodrý smích vystřídá v 17.00 koncert Kamily Nývltové. Slavnostní rozsvícení letošního vánočního stromu přijde na řadu v 18.00. O další hudební program a sváteční atmosféru se postará kapela Voice.