Letos poprvé budou rozšířeny o rockovou scénu Barbora, kde vystoupí kapely z USA a Holandska.

Hlavní program v pátek 12.6. zahájí v 17.30 hodin vernisáž výstavy „15 let s Casanovou“ v městském informačním centru. Úderem 18. hodiny dorazí na náměstí Republiky v Duchcově sám slavný knihovník a milovník žen Giacomo Casanova.

Poté už se mohou návštěvníci tradičně těšit na premiéru hudební komedie autorů Milana a Marie Petrovských. Má název Casanova a Mozart a jde o setkání dvou velikánů nad libretem Dona Giovanniho.

V roli W. A. Mozarta se jako host představí hudební skladatel a zpěvák Richard Pachman.

Na hlavní scéně se poté představí v 19.30 hodin Marcela Holanová a orchestr Ladislava Bareše, ve 20.45 dívčí smyčcová show Inflagranti a program zakončí ve 21.30 Elán revival.

V sobotu 13. června v 9.15 hodin přiveze Casanovu parní vlak i s hraběnkou Marií Annou z Valdštejna na staré železniční nádraží v Duchcově a program bude pokračovat hned na několika místech. V Zámecké zahradě budou soutěžit hasiči, na hlavní scéně se od 10 do 14 hodin představí v pěveckých a tanečních vystoupeních nejmladší duchcovské talenty. Z hlavní programové nabídky jmenujme alespoň ve 14 hodin Duchcovské mažoretky a cimbálová muzika Dušana Kotlára, v 15 hodin zahraje duchcovská country skupina Orel. V 16.10 představí v Duchcově hity 80. let Kroky Františka Janečka. V 17.30 je na programu Věra Martinová a Jamie Marshall, od 18.45 je na programu Verona, v 19.30 František Nedvěd ml. a skupina Pohoda. Ve 20.30 potěší Duchcovské Peter Nagy a ve 21.30 zazpívá Iveta Bartošová. Ohňostroj začne ve 22.30 hodin a pak už bude pod noční oblohou hrát taneční orchestr Havlovka.

Připraven je i další doprovodný program na školách, v Knížecí zahradě bude výstava Kouzelný svět bonsají, v Zámecké zahradě připravil místní Dům dětí a mládeže v sobotu soutěže pro děti s výtvarnými dílnami. V průběhu Casanovských slavností se představí historické vojsko Klubu vojenské historie Teplice, před kinem Lípa vystoupí indiánské duo z Peru a Bolívie a zájemci budou mít možnost svezení na kánoích.

V Zámecké zahradě se také v sobotu od 10 hodin koná soutěž hasičů, 7. ročním memoriálu Rudolfa Boudy. V atriu muzea začne v 17.30 hodin koncert Duchcovského pěveckého sboru. Od 19 hodin je poté vystřídá Jaroslav Svěcený a Jitka Navrátilová s Koncertem pro housle a cembalo. V případě špatného počasí se koncert uskuteční v malém sále DK.

Rocková scéna Barbora má v sobotu program od 13.30 hodin, kdy se na ní přestaví kapely Kozlostroj (Most), Sandra a její vembloudi (Most), Black Towel – Nirvana revival (Teplice), Bobr chutná dvakrát (Praha), S.P.S. (Teplice, Praha), Killerdoll (Holandsko), Blue Rocket (Teplice, Duchcov), Led Zeppelin revival (Praha) a ve 23.45 jako zlatý hřeb večera Lord Bishop (USA).

Prohlédněte si program: