Došlo i na ukázku z filmu Bony a klid II režiséra obou filmů Víta Olmera, který do Teplic přijel společně se svou půvabnou ženou, herečku Simonu Chytrovou, která si zahrála ve druhém díle filmu Bony a klid. Nechyběl ani scénárista a bývalý ministr vnitra Radek John.

Film Bony a klid II pojednává o tom, kterak se dokázali po roce 1989 kšeftaři proměnit v šedé eminence domácí politiky. A nebo přímo v politiky samotné.

„Nejen jejich slovník, ale jejich chování se bohužel nezměnilo ani pětadvacet let po sametové revoluci. Tak je to ve filmu, ale bohužel i ve skutečnosti,“ říká režisér Vít Olmer. „Je to šílené, že v zemi tolik let po revoluci vládnou veksláci,“ připojil se k hodnocení poměrů jeho kolega Radek John. „V politice prostě chybí etika,“ doplnila herečka Simona Chytrová, která hraje v druhém díle manželku bývalého veksláka a nyní filmového starosty, herce Josefa Nedorosta.

V hlavní roli filmu se představí Jakub Prachař, advokáta na vozíčku si zahraje jeho předchůdce z prvního dílu Jan Potměšil. Chybět ve filmu nemůže ani představitel jedné z hlavních rolí obou dílů filmové série Roman Skamene. V prvním díle filmové série hrál jednoho z veksláků. Ve druhém díle je on jediným, který z kšeftaření nepřešel do role kmotrů, kteří manipulují s politiky.

Film má i svoji knižní podobu. Autorské čtení a podepisování knihy Bony a klid 2 připravili tvůrci i pro zájemce z Teplic.⋌⋌(re)