Začne advent, který i letos přinese celou radu předvánočně laděných akcí v různých místech okresu. Stačí si jen vybrat…

TEPLICE

V Teplicích slavnostně přivítáme adventní čas v neděli 27. listopadu. Od 14 hodin budou na náměstí Svobody připraveny stánky s vánočním zbožím a občerstvením. V 17 hodin se rozsvítí vánoční strom a náměstí ožije pohádkovým příběhem s létajícími anděly, ponocným a hordou tančících čertů.

I. adventní koncert se koná 27. 11. v Krušnohorském divadle v Teplicích od 19.00 hodin. Čeká vás Black Trio trubači ve foyer a Zuzana Stirská a sbor FINE GOSPEL TIME. Populární smíšený pěvecký sbor, spirituály, gospely.

OSEK

Město Osek a Informační a turistické centrum v Oseku zvou u příležitosti začátku adventní doby na slavnostní rozsvícení vánočního stromu v areálu oseckého kláštera v sobotu 26. listopadu od 16.15 hodin. Svátečním podvečerem bude provázet Petr Stolař a členové Divadla V Pytli. Se svým vystoupením se představí děti z MŠ Hornická, žáci prvního stupně ze Základní školy Osek a členové ZÚ Kytazy z oseckého Domu dětí a mládeže.

„Máme také novou vánoční výzdobu na Tyršově ulici, zase jsme to trochu rozšířili, tak věřím, že Vánoce v Oseku budou zase hezké,” přeje si starostka Oseka Lenka Říhová.

V neděli 27. listopadu pak město Osek pořádá společně s cisterciáckým opatstvím a Spolkem přátel kláštera 1. adventní koncert v klášterním kostele Nanebevzetí P. Marie. Známé spirituály v úpravě pro více hlasů a několik skladeb „a capella” uslyší návštěvníci v podání vokálního souboru Serafín Teplice od 16 hodin.

MĚRUNICE

Adventní koncert se koná v neděli 27. 11. od 15.00 hod. v kostele Sv. Stanislava v Měrunicích. Účinkovat budou děti z mateřské školy v Lužicích, které docházejí do kroužku - hra na flétnu. Dále se představí pěvecký kroužek „Hvězdičky“ s pásmem vánočních koled a písní a divadelní kroužek „Lidičky“ s krátkými písněmi z muzikálu, oba ze ZŠ Lidická, Bílina.

BÍLINA

Program k rozsvícení vánočního stromu v Bílině začne už dnes. V 17.00 začíná v Městském divadle Bílina pohádka Sněhová královna. Komediálně pojatý a vyprávěný příběh Gerdy a Kaje tak, jak ho vidí tři uklízečky v divadle a za použití divadelních rekvizit, jenž na jevišti zanechali herci, nápaditě pohádku zahrají. Děti v publiku jsou do děje zapojeny a spolupracují. Představení je vhodné pro děti od 3 do 10 let.

Sobota 26. 11. 2011

Celým dnem bude provázet moderátor Zdeněk Rusín z Divadla Krabice Teplice.

Ve 14.00 hodin bude patřit Mírové náměstí v Bílině představení Vánoční dárky Fešáka Pína - co vše je možné naleznout pod vánočním stromečkem: soutěže, písničky, tanec a fůra dárků pro kluky i holky. (Letní sněhulák, o. s.)

Od 14.45 do 15.00 bude hrát na náměstí flašinetář.

Od 15.00 do 15.30 se představí pěvecký sbor a Komořinka ZUŠ Bílina.

Od 15.30 zahraje opět flašinetář.

Od 15.45 začnou na Mírovém náměstí Luxusní Vánoce. Originální pódiová vánoční show Fešáka Pína, kde se mimo jiné dozvíte, proč k Vánocům patří kromě stromečku a dárků také lux. Nebudou chybět originální vánoční soutěže, odměny, tanec, pohyb, vánoční radovánky a autogramiáda.

Od 16.30 zahraje flašinetář.

V 16.45 začne v kostele sv. Petra a Pavla Vánoční roztomilost. Koncert nejkrásnějších vánočních barokních písní, kantát, sonát pro zpěv, housle a arciloutna. Vstupné: 30,- Kč

Od 17.15 zahraje flašinetář.

V 17.30 hodin začne na Mírovém náměstí vystoupení Michaela Foreta.

V 18.15 bude rozsvícení vánočního stromu provázet ohňostroj.

ŽALANY

V neděli 27. listopadu (17:00) se bude konat rozsvěcení vánočního stromu s vystoupením žáků místní základní školy v dolních Žalanech u kapličky.

HOSTOMICE

Na první adventní neděli 27. listopadu bude opět rozsvícen vánoční strom na náměstí. Můžete se těšit na kulturní vystoupení žáků mateřské i základní školy. Chybět nebudou ani stánky s občerstvením a dekorační předměty s vánoční tematikou.

MODLANY

Přátelé Modlanska s hlavním partnerem akce Obcí Modlany, opět připravili pásmo koncertů v cyklu Vánoční Modlansko 2011.

I. adventní neděli 27.11. 2011 od 17:00 hod. přivítají v kostele sv. Apolináře zpěváka Josefa Vágnera, syna úspěšného hudebníka Karla Vágnera. V repertoáru má hity jako - Královna pustin, Mně sílu dáš, Anděl spásy a řadu dalších. Josef Vágner účinkuje rovněž v muzikálech - Kleopatra, Drákula, Monte Cristo a řadě dalších. Součástí I. adventní neděle je slavnostní rozsvícení vánočního stromu před vchodem do kostela sv. Apolináře, za účasti dětí z modlanské Rolničky a horn. (re)