VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Atlas Labská cyklotrasa má i tipy na turistické zajímavosti

Labská stezka - Atlas můžete vyhrát v soutěži Deníku, která startuje ve středu 20. června a skončí v pondělí 25. června, kdy vyjde poslední z pěti otázek.

20.6.2012
SDÍLEJ:

Titulní strana atlasu Labská cyklotrasa v České republice 2011, o který mohou čtenáři severočeských Deníků soutěžit.Foto: archiv o. s. Labská stezka

Můžete ho pořídit v některém z informačních center měst na Labi anebo vyhrát v soutěži Deníku, ve které prokážete dobré znalosti jedné z páteřních cyklostezek Česka a zároveň budete mít štěstí při losování. Jeden z 20 exemplářů atlasu „Labská cyklotrasa v České republice" může být i váš! První soutěžní otázku najdete na této straně.

Základem je osmadvacet map

O co se bude soutěžit? O cykloatlas značených labských cyklotras 24, 2 a 019 z Vrchlabí do Hřenska, s bonusem Kudy k prameni Labe tedy s trasou Vrchlabí Špindlerův Mlýn Labská bouda.

„Základem je 28 map 1:60 000 a 2 detaily: výřezy map okolí pramene Labe a Kuks na sudých stranách. Pod každou mapou je na liché straně ke každé mapě komentář s fotografiemi," přibližuje publikaci Jan Ritter, předseda občanského sdružení Labská stezka, které atlas vydalo. V závěru loňského roku ho vrhlo na trh. První vydání, které má i německou a anglickou mutaci, vyšlo nákladem 2000 výtisků. V důležitém pomocníkovi cykloturistů samozřejmě nechybí ani podrobné zpracování úseku Labské stezky na území Ústeckého kraje.

Linie jsou červené nebo fialové

Do map (ČÚKZ) jsou zakresleny jako hlavní grafický motiv červeně nebo fialově linie polabských cyklotras Klubu českých turistů č. 24 Vrchlabí Mělník, č. 2 Mělník Hřensko a č. 019 Poděbrady Kostelec nad Labem. „Barvami jsou odlišeny části cyklotrasy vedoucí po silnicích se silným, slabším nebo minimálním motorovým provozem. Použita je barva červená ve třech typech čar. Fialovou barvou jsou zakresleny úseky mimo automobilový provoz," vysvětluje pro cyklisty důležité detaily Jan Ritter.

Oddělená, převážně asfaltová cyklostezka s tvrdým povrchem bez aut, je plná fialová. Čárkovaně je naznačen dobře sjízdný povrch šotolinový nebo pískový a tečkované jsou přírodní úseky vhodné zejména pro horská kola.

Barevné linie jsou vedeny tak, aby nezakrývaly informace o druhu komunikace, po níž je cyklotrasa vedena, jako je silnice, cesta nebo pěšina. Používání piktogramů v mapách je minimalizováno, aby nezakrývaly podrobnosti mapových informací.

Šestaosmdesát fotografií z úseků

„Dosavadní značení cyklotrasy končí ve Vrchlabí. Po třech letech pořádání jízd Tour de Labe autoři ve spolupráci s KRNAP našli cestu pro cyklisty k prameni Labe, respektive Labskou boudu," říká předseda občanského sdružení, které pravidelné tour pořádá.

Popisy různých tras k prameni Labe pro pěší, cyklisty i vozíčkáře z Vrchlabí, Míseček nebo ze Špindlerova Mlýna s mapami a ilustračními fotografiemi jsou na úvodních stranách 8 až 13.

Na doprovodné straně ke každé mapě jsou 3 typické fotografie z konkrétně zobrazovaného úseku cyklotrasy s číselným odkazem na polohu záběru v mapě. K uvedeným 86 fotografiím je doprovodný text s popisem daného úseku cyklotrasy.

„Na větší fotografii vlevo dole je na každém z 28 úseků vybrána typická nebo zajímavá turistická atraktivita. Nadstavbou cykloatlasu jsou základní orientační informace pro vozíčkáře a in-line," zdůrazňuje Jan Ritter fakt, že při tvorbě atlasu jeho tvůrci mysleli i na jiné cíle skupiny než jen na cyklisty.

Pro vozíčkáře a vyznavače in-line

V pravém sloupci liché stránky je vždy popis daného úseku pro vozíčkáře a pod ním tip pro ně: možnost ubytování pro vozíčkáře v dané lokalitě, a pokud možnost bezbariérového ubytování nebyla objevena, je jako tip doporučena bezbariérová restaurace nebo turistická atraktivita.

Novinkou jsou informace pro in-line bruslaře. Na konci brožury je na několika stranách popis k jednotlivým mapám s ilustračními fotografiemi a upozorněním na místa vhodná pro in-line v koridoru Labe (Hradec Králové, okruhy Golf Kunětická hora a Račice).

Celá trasa pro bruslaře použitelná není, jedná se pouze o určité oblíbené lokality.

Bruslení lze také kombinovat s dopravou na kole nebo i vlakem. Návaznosti na železniční spoje jsou uvedeny na straně 4.

SOUTĚŽTE S DENÍKEM A VYHRAJTE!

Odpovězte správně na pět otázek a můžete vyhrát jeden z dvaceti atlasů „Labská cyklotrasa v České republice 2011".

Všechny odpovědi pošlete najednou na emailovou adresu atlas@denik.cz, a to až po zveřejnění poslední z otázek ve vydání v pondělí 25. června, nejpozději však do středy 27. června. Jména všech 20 výherců zveřejníme v pátek 29. června.

Zde je první soutěžní otázka, vybírat můžete ze tří možností:

Labská stezka na území České republiky měřená od pramene je dlouhá

A) 370 kilometrů

B) 405 kilometrů

C) 499 kilometrů

Další otázku najdeteve čtvrtečním vydání Deníku (21. června 2012).

Autor: Ivo Chrástecký

20.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 14 900 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: D Místo výkonu práce: východní Evropa , řidičský průkaz skupin B,C,CE, profesní průkaz, praxe v oboru min 1 rok, znalost ruštiny (jedná se o cesty do zemí bývalého Sovětského svazu), čistý rejstřík trestů, , Hlásit se osobně na provozovně (areál stavební firmy NAO) nebo na telefonu 776 811 629 (p. Smirnov). Pracoviště: Kremauto trade cz s.r.o., K vápence, č.p. 448, 415 03 Teplice 3. Informace: Oleksandr Smirnov, +420 776 811 629.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 88 Kč

Uklízeči výrobních prostor (kromě potravinářské a farmaceutické výroby) a skladů Uklízečka. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 88 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vhodné pro OZP!!!, Jedná se o uklízení výrobních prostor, odmývání nádobí , V případě zájmu zasílat životopis na email chdjitka@email.cz nebo volat na telefon. Pracoviště: Chráněná dílna jitka s.r.o., Plynárenská, č.p. 291, 415 01 Teplice 1. Informace: Radka Vosahlová, +420 778 407 261.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 27 000 Kč

Učitelé v mateřských školách pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami Učitel/ka základních speciálních škol. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky na vzdělání: titul Mgr. učitelství pro základní školy + speciální pedagogika, Hlásit se telefonicky v pracovních dnech nebo e-mailem. Pracoviště: Dětský domov, základní škola a střední škola, duchcov, příspěvková organizace, Školní, č.p. 624, 419 01 Duchcov. Informace: Blanka Stádníková, +420 417 835 324.

Výroba - Výroba Seřizovači 15 000 Kč

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: Požadujeme (kvalifikační požadavky):, - samostatnost, přesnost, spolehlivost, - schopnost rychlého zapracování, flexibilitu, - ochotu pracovat ve třísměnném režimu, - úspěšné složení testu manuální zručnosti a vědomostního testu, - základní znalost měření - posuvné měřítko, mikrometr, passametr, Pracovní náplň: , - obsluha obráběcího stroje , - kontrola rozměrů a kvality výrobků, - výroba dílů pro následné obrábění na dalších pracovištích, - montáž dílů dle technologického postupu, Nabízíme:, - zázemí mezinárodní stabilní strojírenské společnosti, - odbornou a rozmanitou práci v atraktivním oboru, - příjemné pracovní prostředí, - přátelský kolektiv, - 5 týdnů dovolené (+ 2 dny), - stravování v závodní jídelně, Mzdové ohodnocení bude určeno dle zkušeností a praxe., Pracovní doba 6-14 hod, 14-22 hod, 22-6 hod. , V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem.. Pracoviště: Mahr, spol. s r.o., Kpt. Jaroše, č.p. 552, 417 12 Proboštov u Teplic. Informace: Jana Vachoušková, +420 417 816 722.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ze sklepa ukradl kolo za 15 tisíc, hrozí mu až tři roky vězení

Den zábavy 4 s kapelou Modlanská skládka se konal na hřišti místního Baníku.
19

OBRAZEM: Děti v Modlanech pobavili hasiči, myslivci i rybáři

Hitem léta je nová bobová dráha na Klínech. Za pár dní se svezly tisíce lidí

Krušné hory - Cestovní ruch oživují unikátní dráha, zámek a kemp se závody.

Slepice z klecí můžete vykoupit a na zbytek života jim ukázat slunce a trávu

Ústecký kraj - Nosnice z velkochovu téměř až na zahradu zájemcům přivezou ochránci zvířat.

Velká Malá Paříž již tuto neděli

Teplice  - Jednou za rok se pravidelné nedělní hudební odpoledne u Zahradního domu pod názvem Malá Paříž rozšíří do celé Zámecké zahrady. U připomínky slavného setkání Beethovena, Goetheho a rakouské císařovny Ludoviky s doprovodem. které se uskutečnilo 23. července 1812. Asi každý Tepličan zná obrázek na němž Beethoven pyšně kráčí středem císařské skupinky, zatímco Goethe se uctivě klaní se smeknutým kloboukem na straně cesty.

Neprší, nerostou. Houbaře trápí velké sucho

Ústecký kraj - Jako na smilování čekají houbaři v Ústeckém kraji na vydatné přeháňky. Kvůli suchu totiž na mnoha známých místech houby vůbec nerostou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT