Dětský pavilon Masarykovy nemocnice v Ústí projde rekonstrukcí za více než 51 milionů korun. Práce začnou začátkem srpna a potrvají až do konce příštího roku.

LŮŽKA PŘESUNOU NA OČNÍ

Klinika dostane nová okna i zateplení, oddělení větších dětí čeká kompletní oprava i nový vzhled. Významnou investicí pak bude nástavba podlaží pro administrativu. Stavební práce si vyžádají nemalé změny pro pacienty.

„Od 7. srpna bude stávající stanice větších dětí s 20 lůžky uzavřena. Lůžková část se přesune do prostor oční kliniky budovy G,“ vysvětluje mluvčí nemocnice Ivo Chrástecký.

Provizorní prostory pojmou ovšem pouze 10 lůžek. Nebude zde možné hospitalizovat děti s akutními onemocněními. Zároveň nepůjde přijímat ani rodiče dětských pacientů.

„U dětí odeslaných přímo z primární péče nebo z ostatních nemocnic je nutná předchozí konzultace na telefonním čísle příjmové ambulance 477 114 230,“ dodává Chrástecký.

Klinika zajišťuje péči o pacienty ve věku od narození do 19 let s ohrožením a selháním životních funkcí. Úzce spolupracuje s traumatologickým centrem pro děti a dorost.

PŘECHODNÉ DOPRAVNÍ ZNAČENÍ

Funguje tady i několik dalších specializovaných center. Patří mezi ně dětské diabetologické centrum, centrum pro léčbu růstovým hormonem a dětské hematologické centrum, zabývající se zejména léčbou dětských pacientů s leukemií a dalšími závažnými onemocněními krevního systému.

„Těší mě, že se bude opravovat zrovna pavilon dětí. Zateplením se ušetří peníze, které se můžou dále použít na zvelebování prostor.

Pobyt v nemocnici je hlavně pro ty nejmenší stresující a příjemnější prostředí určitě uvítají jak děti, tak i my jako rodiče,“ uvedla Jana, která zamířila se svým synem na důležité vyšetření.

Po celou dobu probíhající výstavby dojde u dětského pavilonu k omezení parkování. Řidiče budou po areálu nemocnice navádět přechodná dopravní značení.