Mezi 30 nejrychlejšími s nejvyšším počtem bodů, kteří postupují do druhého kola, se umístil na postupovém 12. místě Martin Princ ze ZŠ s RVMPP Buzulucká z Teplic s jednadvaceti body a v čase 7 minut, 46 vteřin. Na 19. místě skončila Kateřina Linhartová z teplické školy s jednadvaceti body v čase 25 minut a 32 vteřin a na dvaadvacátém postupovém místě pak Vojtěch Morkes opět z teplické základní školy s dvaceti body a časem 10 minut, 38 vteřin.

Finálové kolo proběhne 12. prosince

Společně s dalšími školáky se utkají v druhém finálovém kole pořádaném 12. prosince 2013 v budově SSŠVT. Své síly změří v online testu zaměřeném na informační technologie a logické myšlení. Do letošního ročníku se celkově přihlásilo 112 škol a 2456 žáků. Loni to bylo pro srovnání 123 základních škol z celé ČR a mezi sebou soupeřilo 2567 studentů.

Atraktivní formou prohlubovat logické myšlení

„Do prvního kola soutěže IT-SLOT se zaregistrovalo 112 základních škol z celé ČR. Zaregistrované školy přihlásily 2456 žáků, z nichž 2238 odehrálo první kolo soutěže. Všem hráčům děkujeme za účast v prvním kole," upřesnil ředitel pořádající Soukromé střední školy výpočetní techniky (SSŠVT) Martin Vodička s tím, že si vědomostní soutěž IT-SLOT klade za cíl prohloubit atraktivní formou logické myšlení.

Výsledky 1. kola.

„Soutěž je postavena na systému logických otázek pro žáky 8. a 9. tříd základních škol, kteří budou reprezentovat nejen sebe, ale i svou školu. Každému soutěžícímu bude zvlášť vygenerováno 25 otázek z oblasti informatiky a logiky formou online testu. Za každou správnou odpověď získá soutěžící bod," vysvětluje podrobně pravidla soutěže ředitel Vodička.

Jedna část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních informací o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování). Druhá část soutěžních úloh je věnována logickému myšlení. 1. kolo probíhá online po registraci na webu www.it-slot.cz.

Teplická škola byla mezi nejvíce bodujícími

Mezi přihlášenými byly školy napříč všemi kraji v České republice vyjma Zlínského kraje. Vévodí Praha a Středočeský kraj. Dále Ústecký a Královéhradecký kraj. Ve výsledcích bodovali nejvíce žáci ze ZŠ a MŠ Šromotovo z Olomouckého kraje, ZŠ V. Hejny z Červeného Kostelce v Královéhradeckém kraji, dále ze Základní školy Nymburk a ZŠ s RVMPP Buzulucká z Ústeckého kraje.

Nejlepší hráči se utkají ve druhém kole, které je zároveň finálové. To se bude konat 12. prosince 2013 v budově pražské Soukromé střední školy výpočetní techniky na pražském Proseku. Soutěží se o zajímavé ceny nejen pro aktéry, ale i pro jejich školu. Partnerem IT-SLOT je firma Dell a businesss communication.

Jak soutěžit a co všechno je možné vyhrát?

Aby se mohli žáci soutěže IT-SLOT zúčastnit, musela se jejich základní škola do soutěže nejprve prostřednictvím učitele IT zaregistrovat. Po registraci obdržela škola přihlašovací údaje. Poté mohl učitel IT přihlásit své žáky v sekci „Správa žáků" na webu www.it-slot.cz.

Mezi hlavními cenami pro školy je například tablet Dell Latitude 10, projektor Dell M115HD či monitor Dell UltraSharp U2412M (24"). Všichni účastníci finálového kola konaného 12. prosince 2013 získají poukaz na slevu ze školného na Soukromé střední škole výpočetní techniky ve výši 1 000 Kč.

Pro žáky je dále připravena herní konzole Nintendo Wii Mini, Sony Playstation Portable PSP-E1004, multimediální přehrávač Energy Sistem 2204, MP3 přehrávače a Flash Disky a ještě další zajímavé ceny.