Přeplněná parkoviště, fronta u pokladny, obložený vláček a u výběhů zvířat nadšené děti s rodiči. Tak vypadala sobota v zoologické zahradě v Krásném Březně, která na Cestě kolem světa přivedla návštěvníky do Asie.

Svátek orangutanů

„Připomněli jsme si Mezinárodní den orangutanů. Diváci mohli sledovat jejich krmení formou enrichmentu – zábavné hry, při které se naši orangutáni rádi předvádějí," řekla mluvčí zoo Věra Vrabcová. Zejména děti mohli obdivovat orangutaního mladíka Budyho, který hledal ukryté pochoutky.

Nejmenší návštěvníci mohli prokázat své schopnosti při několika soutěžích, kdy zkoušeli vyčistit opičí kožich, provést kuličku bludištěm nebo vytvářeli obrázky pomocí barevného písku.

Obrázky byly na prodej a desetikoruna z každého dílka putovala na pomoc orangutanům.

Správná zmrzlina

Děti dostaly zdarma zmrzlinu vyrobenou bez použití palmového oleje. O této surovině se v zoo také diskutovalo. Akce se zúčastnili členové Koalice proti palmovému oleji, kteří zájemce informovali o škodlivosti palmového oleje.

Plantáže olejové palmy likvidují životní prostředí orangutanů a dalších vzácných zvířat. Ke koupi byla i trička s protipalmovou tématikou.

Lví tanec

Zážitkem pro všechny bylo vystoupení skupiny Kintari , která předvedla indonéské tance a s ukázkou čínského lvího tance s maskou lva pro dva tanečníky vystoupila Skupina dračího tance z Prahy.

Slavnostní atmosféru vycítila i ostatní zvířata, která se snažila zapůsobit na návštěvníky. Ve svém bazénu se proháněli tuleni, kteří vystrkovali hlavy každou chvíli někde jindy. Vydry válely po hladině sudy a opice létaly ve svých klecích jako ve stavu bez tíže.

Jen aligátor Libor věren zásadám svého kmotra fotoreportéra Libora Zavorala pochrupoval a dával najevo okázalý nezájem. Některé děti o jeho bytí pochybovaly a domnívaly se, že je aligátor umělý.