Výstava s názvem „V síti železných ptáků" prezentuje snímky žáků dokumentující dění v terminálu a na letištní ploše. Podnětem k výstavě je páté výročí spolupráce mezi letištěm a prvním německo-českým gymnáziem v Německu.

Partnerství, které letiště a Gymnázium F. Schillera uzavřely v roce 2009, přináší celou řadu různorodých aktivit. Jako první společný projekt vznikla v roce 2009 zajímavá kniha Pohádky na cesty (Märchen für unterwegs) čítající 44 stran. Žáci volně převyprávěli nebo si sami vymysleli 15 pohádek, které přeložili do druhého jazyka a sami ilustrovali. Aby bylo možné pohádky poslouchat na cestách, žáci texty také sami namluvili a doplnili nejrůznějšími zvuky. Nahrávání proběhlo ve školním nahrávacím studiu iniciativy Sächsische Ausbildungs- und Erprobungskanäle (SAEK) v Drážďanech.

Společné akce na podporu vztahů

Společných akcí letiště a gymnázia je samozřejmě více. Během Cestovních dnů v terminálu odpovídají pravidelně němečtí a čeští žáci na otázky návštěvníků a pomáhají při překládání. V září 2013 někteří žáci zahráli na hudební nástroje během setkání cestovních kanceláří pořádaného letišti Drážďany a Lipsko/Halle, které se konalo v Kontaktní kanceláři Svobodného státu Sasko v Praze. Pro výuku informatiky organizuje letiště Drážďany také prohlídky svého výpočetního centra.

Aktuální výstava fotografií je projektem kurzu Fotografie a média 11. a 12. ročníku. Odbornou podporu poskytl studentům fotograf Michael Weimer z Dresden-Hellerau. Cílem spolupráce je podpora vztahů mezi oběma zeměmi a zvýšení povědomí o letišti na české straně.

Užitečné informace

- Letiště Dresden International se v uplynulých letech stalo alternativou pro české cestující a ročně přivítá celkově přes 60 000 odlétajících a přilétajících pasažérů z ČR.

- Po dálnicích D8/A17 a A4 se rychle dostanete k dálničnímu sjezdu „Dresden-Flughafen". Z hlavního nádraží v Drážďanech je jednoduchá doprava na letiště rychlodráhou (S-Bahn).

- Internetové stránky letiště www.letiste-drazdany.cz nabízejí v češtině informace o letovém řádu a službách i online rezervace parkovacích míst. Kromě toho na nich letiště informuje o speciálních prohlídkách pro české návštěvníky.