VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jubilejní ročník Vinařských Litoměřic přinese širší nabídku kvalitních vín

Litoměřice - Slibují to pořadatelé, s nimiž Deník pro své čtenáře připravil soutěž o vstupenky na tradiční vinařskou přehlídku na sobotu 14. dubna.

3.4.2012
SDÍLEJ:

Momentky z loňského ročníku.Foto: DENÍK/Karel Pech

Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a bílé, Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Rulandské modré… především těmto odrůdám se daří ve vinařské oblasti Čechy. Každý rok z vinic od Prahy, přes Beroun, Kutnou Horu, Litoměřice a podél Labe od Mělníka až po Ústí nad Labem vzejde řada velmi zajímavých vín, jejichž charakter je dán specifickými půdními a klimatickými podmínkami.

Mimořádnou příležitost na jednom místě posoudit mnohotvárnost vín i odlišnosti jednotlivých ročníků pocházejících nejen z Čech, ale také z Moravy, a porovnat je s víny zahraničními nabízí 10. ročník mezinárodní výstavy Vinařské Litoměřice ve dnech 13. a 14. dubna.

Není to náhoda…

Ne náhodou jsou hostitelem této nejprestižnější výstavy českých vín právě Litoměřice. Vždyť první zmínky o vinařství v tomto regionu pocházejí už z roku 1057. Největší rozmach vinařství Litoměřicko zažilo za dob Karla VI., v současné době tady vinice zabírají více než 280 hektarů, respektu se těší především zdejší bílá vína.

Program jubilejního ročníku Vinařských Litoměřic začíná v pátek i v sobotu v 10 a končí v 19 hodin. Pro návštěvníky jsou v prostorách Domu kultury Litoměřice a Hradu Litoměřice připraveny atraktivní degustace vzorků ze soutěže vín, která výstavě předchází (27. 3. v hotelu Koliba v Litoměřicích), ale také prezentace produkce dalších vinařství z České republiky i zahraničí. Zájem o účast v soutěži vín má ze strany vinařů rostoucí tendenci.

V loňském roce se soutěže zúčastnilo 60 vinařů a vystavovatelů. Degustátoři hodnotili 522 vzorků vín od 101 producentů, odborná porota rozhodla o udělení 56 zlatých, 91 stříbrných medailí a jedno víno navíc získalo titul Šampion výstavy Vinařské Litoměřice. Výsledky letošní soutěže si můžete přečíst na jiném místě této strany.

Zahájení v pátek

Desátý ročník bude oficiálně zahájen 13. dubna v 15 hodin, v 17 hodin začne slavnostní ceremoniál s předáním cen v soutěži vín, společenský večer pak ve 20 hodin na Hradě Litoměřice.

Součástí výstavy je také sobotní tematický doprovodný program: Po celý den Víno a pokrmy s praktickými ukázkami a tipy, jak správně kombinovat vína se sýry, uzeninami a dalšími potravinami tak, aby se naplno rozvinula jejich chuť. A od 14 do 16 hodin Víno a zdraví s přednáškami respektovaných odborníků o blahodárných účincích vína na lidský organizmus.

Výstavu českých a moravských vín s mezinárodní účastí Vinařské Litoměřice pořádá Ortopedické centrum s.r.o., Ústí nad Labem (www.ortopedicke-centrum.cz). Generálním partnerem je Ústecký kraj, hlavními partnery jsou město Litoměřice, město Ústí nad Labem, Vinařský fond ČR a Cech českých vinařů. (nam)

SOUTĚŽTE S DENÍKEM O VSTUPENKY!

Chystáte-li se na Vinařské Litoměřice 2012, nabízíme vám možnost získat vstupenkyna ně zdarma. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázkuna e-mailovou adresu jaroslava.bruzlova@denik.cza mít štěstí. V každém vydání Deníkuaž do středy 11. dubna 2012zveřejníme jednu otázku.Tři vylosovaníautoři správných odpovědí dostanoudvě vstupenky na sobotu 14. dubna, tedy na druhý den výstavy. Až do poloviny příštího týdne je tedyve hře 42 vstupenek!

Zde je otázka č. 1. : Kolikátý je letos ročník Vinařských Litoměřic?


Vinařské Litoměřice v roce 2012

* Vinařské Litoměřice je výstava českých a moravských vín s mezinárodní účastí. Jde o nejprestižnější výstavu českých vín.
* Součástí výstavy je soutěž vín, která se konala 27. 3. 2012 v hotelu Koliba v Litoměřicích.
* Výstavní doprovodný program je „Víno a zdraví“ a „Víno a pokrmy“.
* Odbornými garanty výstavy jsou Cech českých vinařů a Vinařský fond ČR.
* Pořadatelem výstavy je ORTOPEDICKÉ CENTRUM s.r.o., Ústí nad Labem (www.ortopedicke-centrum.cz).
* Generálním partnerem výstavy je Ústecký kraj.
* Hlavními partnery jsou město Litoměřice, město Ústí nad Labem, Vinařský fond ČR a Cech českých vinařů.
* Program desátého jubilejního ročníku Vinařských Litoměřic:
Pátek 13. 4. 2012 10.00 19.00 hodin
Sobota 14. 4. 2012 10.00 19.00 hodin
* V pátek 13. 4. 2012 proběhne od 15.00 hodin slavnostní zahájení jubilejního desátého ročníku Vinařských Litoměřic, v 17.00 hodin se bude konat slavnostní ceremoniál (proběhne předání ocenění soutěže), společenský večer v pátek od 20.00 hodin na gotickém Hradě Litoměřice.


Nejlepší vína ze soutěže budete moci ochutnat na litoměřické výstavě i vy

Titul šampiona získal Ryzlink vlašský, výběr z bobulí, 2009, Vinselekt Michlovský, a. s.

LitoměřiceNejlepší vína, oceněná degustátory po ochutnávání 26. a 27. března na litoměřické Kolibě, budou moci opět ochutnat i návštěvníci Vinařských Litoměřic.

A jak hodnocení letos dopadlo?

Uděleno bylo téměř dvě stě šedesát medailí

Titul Champion X. jubilejního ročníku výstavy Vinařské Litoměřice získal Ryzlink vlašský, výběr z bobulí, 2009, Vinselekt Michlovský, a. s. Toto vinařství získalo současně dalších 6 zlatých a 4 stříbrné medaile a také získalo nejlepší kolekci vín vinařské oblasti Morava.

Soutěže se zúčastnilo 823 vín, která v průběhu dvou dnů hodnotili degustátoři v sedmnácti pětičlenných komisích.

Sedm zlatých medailí získalo Vinařství Josef Dufek, Svatobořice Mistřín.

Šest zlatých medailí si z Litoměřic veze Štěpán Maňák, Žádovice.

Pět zlatých medailí získalo Vinařství Bronislav Vajbar, Rakvice.

Čtyři zlaté medaile letos patří firmě Bohemia Sekt s.r.o. a Vinařství Tomáš Krist, Milotice.

Celkem bylo uděleno mimo titul Champion výstavy 101 zlatých a 157 stříbrných medailí.

Nejlepší kolekci vín vinařské oblasti Čechy předvedl podle degustátorů Ladislav Pošík Agrofrukt Kamýk.

Nejvýše hodnocené víno vinařské oblasti Čechy je Pinot Noir, výběr z hroznů, 2009, Zdeněk Vybíral Vinařství Sv.Tomáše Malé Žernoseky.

Nejlepší zahraniční víno výstavy v soutěži Vinařské Litoměřice 2012 bylo Pro Organo op 1, Strohwein/slámové víno, 2006, vinařská oblast Carnuntum, vinařství Hillebrand, Rakousko. Jeho distributorem je Stabrixvína& destiláty, s. r. o. (ich)

Autor: Redakce

3.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 14 900 Kč Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pizzerie la Famiglia, Praxe výhodou., Krátký, dlouhý týden., Otevírací doba 11:00 - 23:00., V případě zájmu zasílejte své životopisy na e-mail: una.teplice@seznam.cz. Pracoviště: Milan kloos 003, U radnice, č.p. 715, 415 01 Teplice 1. Informace: Andrea Duždová, +420 732 144 395. Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 73 Kč Pomocníci v kuchyni Pomocník v kuchyni - pomocná síla na nádobí. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 73.2 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: NC Olympia Teplice, Pracovní náplň: Mytí nádobí., vhodné i pro zdravotně postižené nebo zdravotně znevýhodněné, Požadujeme: Osoba starší 18 let, ochotu spolupracovat s kolegy. Praxe není nutná, pracovník bude zaškolen., Poznámka: Je možné zaměstnat osobu ve 3. stupni invalidity, podmínkou je však stabilní chůze bez kompenzačních pomůcek. Pracovník by měl disponovat silou na manipulaci s velkými hrnci. Zaměstnanecké výhody, Závodní stravování, pracovní úvazek: 15 dnů v měsíci, 6,5h/den, krátký dlouhý pracovní týden. Pracoviště: Actanola s.r.o. 003, Srbická, č.p. 464, 415 10 Teplice 10. Informace: Tomáš Voříšek, +420 737 145 342. Gastronomie - Gastronomie Vedoucí provozu 21 000 Kč Vedoucí provozu v ubytování, stravování a pohostinství (kromě školních jídelen a menz) Vedoucí stravovacího útvaru. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnání na dobu určitou, s možností prodloužení na dobu neurčitou, Požadujeme:, Spolehlivost, zodpovědnost, zkušenost s vedením zaměstnanců, znalost práce na PC, schopnost týmové práce, zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství podle par. 19 zákona 258/2000Sb., V případě zájmu se hlásit telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: Vlrz - vojenská lázeňská léčebna teplice, Svatopluka Čecha, č.p. 1170, 415 01 Teplice 1. Informace: Alena Novotná, +420 417 537 440. Management - Management Vedoucí 20 250 Kč Řídící pracovníci v oblasti stravovacích služeb Vedoucí stravování. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20250 kč, mzda max. 23300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme znalost práce s počítače., Při oboustranné spokojenosti může být PP po roce prodloužen na dobu neurčitou., Nabízíme: odměny, stravování, příspěvek na penzijní připojištění a další výhody z FKSP, V případě zájmu zasílat životopis na email.. Pracoviště: Dětský domov a školní jídelna, krupka, libušín 151, příspěvková organizace, Libušín, č.p. 151, 417 41 Krupka 3. Informace: Alena Kandlová, +420 417 851 684.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Ústeckém kraji v loňském roce ukončilo svůj život celkem 112 lidí, 85 mužů a 27 žen.

Už nemůžu. Sebevraždu letos spáchalo už 60 lidí

Česko zpívá koledy - Zahradní dům Teplice

Týden s koledami vyvrcholí dvěma trhy

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

FOTO: Pekelníci vyjeli vláčkem až na Moldavu. Děti si Mikulášský expres užily

Teplicko – Mikulášský expres byl plný čertů, andělů a Mikulášů. Speciální zážitkový vlak vyjel v sobotu dopoledne z Teplic a cílovou stanici měl na Moldavě. Zastávku v Hrobu cestujícím zpestřilo několik pekelníků a na Moldavě zase na výletníky čekalo divadlo V Pytli.

Svařák i samopaly. Vánoční trhy brojí proti teroristům

Ústecký kraj, Dresden - Opatřením reagují na rok 2016, kdy v Berlíně zabil terorista náklaďákem 12 lidí. 

Nejsou peníze. Krupka opraví zřícenou věž až na jaře

Krupka - Částečně zřícená gotická věž musí přečkat zimu. Město shání peníze.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT