Při plavbě zastavuje na přístavištích v Libotenicích, Nučničkách či Nučnicích a vedle tamního přívozu tak rozšiřuje nabídku pro výlety na obou březích Labe. Přeprava kol je možná, občerstvení na palubě samozřejmostí.

PLATÍ TARIF DOPRAVY ÚSTECKÉHO KRAJE

K návratu se pak nabízí Labská stezka, jak se označuje cyklotrasa 2 od Mělníka do Litoměřic a dále do Saska, která vede z Roudnice nad Labem do Litoměřic po pravém břehu, kde jistě uvítáte i na podzim dokončený úsek mezi Lounkami a Nučnicemi. Po levém břehu lze využít cyklotrasu 2A (EuroVelo 7, dříve 3102) směr Terezín.

Na všech uvedených linkách platí tarif Dopravy Ústeckého kraje.

Mimořádně propluje lodní linka úsekem ještě 27. 8. při nedělní plavbě z Litoměřic na Mělník a zpět a v den Evropského dědictví 9. 9. při plavbě do Štětí (současně se koná akce Historici v Roudnici) a 23. 9. při příležitosti Roudnického vinobraní.

Trasu mezi Ústím nad Labem a Litoměřicemi brázdí turistická lodní linka 901 do 29. října během víkendů a o svátcích. V období od 1. června do 1. září pluje navíc každý pátek a v období od 10. července do 31. srpna také každou středu a čtvrtek.

Loď vyplouvá z Ústí nad Labem vždy v 9:20 hod a v Litoměřicích kotví ve 12:35 hod. Na zpáteční cestu se vydává z Litoměřic ve 14:30 hod a do Ústí nad Labem připlouvá v 17:40 hod.

Zastavuje vždy v přístavištích: Ústí nad Labem Vaňov, Dolní Zálezly, Libochovany, Velké Žernoseky, Lovosice. Mimořádných plaveb v tomto úseku mohou využít návštěvníci vinobraní v Litoměřicích ve dnech 15. a 16. 9.

Kompletní jízdní řád naleznete na www.ceskestredohori.info.