Potácející se žena v parku T. G. Masaryka na Střekově zvedá z kočárku miminko. Když začne zpoza svršků lovit prso, aby plačícího devítiměsíčního chlapečka nakojila, neudrží rovnováhu. Miminko padá na zem. Potom ho upustí ještě několikrát. Svědky této neuvěřitelné události se stali lidé ze Střekova.

„Bylo to po osmé hodině večer," popisovala to Pavlína Hobíková, která žije nedaleko. „Asi hodinu jsem slyšela brečet miminko, ale jelikož tam byl pár s malým dítětem, tak jsem tomu nevěnovala pozornost," líčila událost. „Ta ženská byla úplně na kaši, dva ji podpírali. Jak to vůbec mohla dopustit? To prostě nechápu!"

Kolemjdoucí, dokonce hned dva, přivolali policii. „Žena při dechové zkoušce nadýchala 4,75 promile alkoholu," uvedla Veronika Hyšplerová, mluvčí ústecké policie. Na místo dorazili lékaři se sanitkou, kteří si chlapečka odvezli na vyšetření do nemocnice. „Policisté kontaktovali pracovníka odboru sociálně-právní ochrany dítěte."

Třiatřicetiletá Dagmar K., jak se nezodpovědná matka žijící v centrálním městském obvodu jmenuje, nechtěla ve středu o svém prohřešku vůbec hovořit. Zastoupila ji babička chlapce.

„Ona má teď velké problémy s přítelem a celá ta událost ji samozřejmě strašně moc mrzí," řekla o nemilé události novinářům.

Cesta Dagmar K. k ostudě a kolosální podnapilosti ovšem začala daleko dřív než v podvečer.

Jan Novotný, zástupce ředitele městské policie, dokonce redakci sdělil, že to muselo být už někdy kolem oběda. Strážníci se s ní totiž setkali zhruba v jednu hodinu odpoledne na střekovském nádraží. Zde se Dagmar K. měla podle telefonického upozornění se svým synkem v kočárku zhruba hodinu bezcílně potulovat.

„Našli jsme ji, jak na nádraží sedí na lavičce. Hlídka se snažila s ní komunikovat, proč tam sedí, zda je v pořádku, nebo jestli neužívá a nepotřebuje nějaké léky," popisoval Novotný. „Když si všimli, že jeví známky slabé podnapilosti, přestala s hlídkou mluvit, takže strážníci povolali státní policii."

Policisté ji zkontrolovali a nakonec pustili. Další setkání přišlo až večer. „Svědci nám později líčili, že jí to mimino upadlo z ruky celkem třikrát a že v parku vypila litrovou láhev rumu," dodal k tomu Novotný.

Co se dělo s miminkem dál? „K případu neposkytujeme žádné informace," sdělil Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní, zaštiťující Masarykovu nemocnici .

Podle policie je ale naštěstí chlapeček v pořádku a je teď v péči své babičky. „Matku ještě policisté vyslechnou a teprve pak se rozhodne o dalším postupu," dodala mluvčí policie Hyšplerová.