Tato akce navazuje na předchozí ročníky, které si kladou za cíl oslovit návštěvníky prezentací institucí, které pečují o kulturní dědictví, ukázat jim je v netradičním čase a s neobvyklým programem. Litoměřice se tak zařadí mezi města, kde probíhá takzvaný Festival muzejních nocí a zároveň jsou v Ústeckém kraji jediným městem, kde tento festival probíhá ve více institucích.

„Tím, že se řadíme k tomuto projektu s ustáleným názvem Festival muzejních nocí, zachováváme tento název i přesto, že se k nám samotné muzeum pro tento rok nepřipojilo. Děkujeme za finanční podporu Městu Litoměřice. Muzejní noc se koná pod záštitou radní Ústeckého kraje Jany Ryšánkové," dodala Olga Kubelková, lektorka a koordinátorka projektu.

V PÁTEK 25. KVĚTNA v Knihovně Karla Hynka Máchy v Litoměřicích začíná program s názvem RETROMÁMENÍ od 18 hodin. Na jednotlivých odděleních jsou připravena různá zastavení v různých dobách. Na hudebním oddělení se můžete setkat s dobou „květinových dětí", na beletrii začít návštěvou u bratří Čapků a na naučném oddělení se podívat do filmových ateliérů. Dětské oddělení si pro příchozí připravilo Pohádkový ráj. Ve 20 hodin začne na sále posezení s Vladimírem Kaiserem, který představí skryté poklady na šelakových gramodeskách – nejstarší české záznamy, první jazzovou desku světa nebo jazz ve službách Goebbelse a Stalina. V Návštěvníci, kteří přijdou v dobových kostýmech budou odměněni.

V SOBOTU 26. KVĚTNA v 19 hodin vystoupí DJ Brendy s poklidným zvukem kytary. Ve 20 hodin Divadelní soubor Li-Di představí hru pro dospělé, a to Zdravotní vycházku od Nicolase Bedose.  Mezi vrcholy večerní části bude ve 21 hodin určitě patřit vystoupení F.A.B. (femaleafrobeat). Od 22 hodin vystoupí Gem Reflection + VJ Kashmir. Návštěvníky čeká audiovizuální show a interaktivní trojrozměrná instalace.