Akce Štědrý den se zvířaty se v ústecké zoo vydařila. „Byla to absolutně nejúspěšnější akce roku, zúčastnilo se jí 3554 lidí. Řada z nich přinesla pro zvířata dárky jako ovoce, tvrdé pečivo nebo ořechy,“ uvedla mluvčí zoo Věra Vrabcová. Dodala, že se na Štědrý den navíc podařilo na dobrovolném vstupném vybrat téměř 37 tisíc korun.

Na každoroční akci připravuje zoo ve výbězích a expozicích kromě dárků se zabalenými dobrotami také ozdobené stromečky, řetězy s ovocem, dekorační ruličky a další prvky, které zvířatům slouží ke zpestření při krmení. „Akci pojímáme jako procházku areálem se zastavením u zvířat, která už mají s ,rozbalováním‘ dárků své zkušenosti, a vědí, že uvnitř na ně čekají dobroty,“ doplnila Vrabcová.

Spokojení byli také samotní návštěvníci. "V ústecké zoo jsme na Štědrý den prožili moc hezké dopoledne," pochvalovala si Šárka Zedínková z Modlan na Teplicku.

Návštěvnost ústecké zoo oproti roku 2016 stoupla. Loni do ní zamířilo více než 163 tisíc návštěvníků, předloni to bylo přibližně o 1500 lidí méně.

Hranici 160 tisíc lidí se přitom ústecké zoo podařilo pokořit pouze šestkrát od roku 1955, odkdy návštěvnost sleduje.