Díky skvělé návštěvě 1700 diváků se přímo na vstupném vybralo 95 tisíc Kč a dalšími penězi na potřeby handicapovaného šestiletého Adama Jíru z Kololeče u Třebenic přispěli na místě házenkáři a samotní herci Okresního přeboru.

Jak je ze snímků patrné, bavili se jak aktéři fotbalového utkání, tak i diváci. Nikomu tentokrát o sportovní výsledek nešlo hlavní byl přínos pro postiženého chlapce. A to se povedlo. Přece jen chcete znát skóre na konci? 9:9.

Příběh Adama Jíry

Na svět přišel 29. července 2006 a při komplikovaném porodu došlo k hypoxii, nedostatku kyslíku, a nutnosti následné resuscitace. Krvácení do centrální nervové soustavy a ischemie způsobily současnou diagnózu: spastickou kvadruparézu, postižení všech čtyř končetin. Jinými slovy, nejtěžší formu dětské mozkové obrny.

Adam od září 2013 začne navštěvovat Základní školu v Terezíně, kde bude mít asistentku. Adámek má nadprůměrný intelekt a i když nemluví, komunikace s ním je výborná. Už ve třech letech znal abecedu a čísla, využívá počítač, na kterém hraje hry.

Jírovi s Adamem téměř denně dojíždějí na rehabilitace ke specialistům a dvakrát ročně ambulantně na osm týdnů do lázní v Teplicích. Kromě rehabilitací chlapec dvakrát týdně absolvuje hipoterapii. Jírovi upnuli svou naději k vidině možná „zázračného" čtyřtýdenního pobytu v Lázních Klimkovice u Ostravy. Ten stojí téměř 90 tisíc korun. Věří, že Adámkovi pomohou lázně, kde využívají speciální terapeutický oblek s názvem Spider.

Spider byl vyvinut k léčbě poruch pohybového aparátu kosmonautů. Oblek tvoří systém podpůrných prvků, které jsou vzájemně propojeny elastickými pásy, přičemž oblek cíleně koriguje pohyby a držení těla pacienta. Spider je účinný právě na léčbu poškozeného centrálního nervového systému. Tělo díky použití oblečku ovládá mozek. Přesněji: Probouzí jeho spící buňky.

Díky darům a výtěžkům z charitativních akcí organizovaných nadšenci z Třebenicka Adámek v doprovodu své maminky od 1. října absolvuje první léčebný pobyt v Lázních Klimkovice.