Pavla žije v obci Nová Ves na Lounsku, se svými dcerami bydlí v domku u lesa s největší láskou, kterou jsou koně. „Máme čtyři na ježdění, mazlení, dobití energie… Tady jsou mé životní hodnoty," říká čtyřiačtyřicetiletá žena. A ještě přidává: „Nic jiného, krom lásky dětí, tohle nenahradí. To, když vám opře kůň hlavu o hrudník a nechá se obejmout, naprosto vám oddán… To je úžasný pocit důvěry a štěstí."

Modelka: Pavla Bydžovská
Produkce: Studio Jana Burdová
Photo: Jan Tůma
Vlasy: Jana Burdová/ Studio Jana Burdová
Makeup: Monika Kačerovská face designer/ Giorgio Armani
Styling: Linda Radostová/ Van Graaf

Vyplňování našeho dotazníčku tak měla poměrně jednoduché. Její nejoblíbenější sport je samozřejmě jízda na koni. „Dělala jsem závodně plavání a nyní moc sportovec nejsem. Koně totálně ovládli můj život. Ale jasně, že miluji lyže a hory, in-line brusle a léto," vyjmenovává nakonec Pavla Bydžovská. A co filmy, které má ráda? „Teď naposledy mě zaujal Válečný kůň. Filmy o koních a s koňmi jednoznačně vedou, i když většinu probulím. Mám ráda i komedie a thrillery, ale asi jeden jediný bych říct nemohla."

Její nejoblíbenější herečka je prý čtrnáctiletá Tami, překvapuje svou odpovědí Pavla. „Je komedie, když je mi smutno, drama, když přijde ze školy a thriller, když jsou s malou Dájou spolu. To nevím, co mám očekávat. Za to, co dokáže, by měla mít Oskara a také ho ode mě má," směje se.

Knížka? Na čtení jí moc času nezbývá a bere do ruky spíš naučnou literaturu podle toho, co právě potřebuje vědět.

„I když stejně zjišťuji, že na spoustu věcí si člověk musí přijít sám a spoustu toho si musí odžít, aby se dostal tam, kam chtěl. Knihu bych spíš asi mohla napsat já. Jen vědět, jak na to," přemítá Pavla Bydžovská, která prožívá, jak přiznala, nelehké životní období.

„Proto se neobejdu bez přátel, kteří vám nepřestávají psát v noci, kdy nemůžete spát, zastaví se na kus řeči, i když sami nevědí co dřív… Neobešla bych se bez svých dětí, které mě nutí denně vstát a fungovat a dodávají mi sílu. Vím, že současného života se budu muset vzdát. Neobešla bych se bez víry v sebe sama. Všem, kteří zrovna nemají šťastné dny, bych chtěla vzkázat, že nemá cenu se zabývat tím, co se stalo, ale tím, co stát se má," vysílá upřímná slova poslední z našich soutěžících.

Pavla Bydžovská před proměnou.Pavla Bydžovská po proměně.
Pavla Bydžovská před proměnou a po ní.

Pavla si ale „soutěžní povinnosti" užila jak se patří. Konec konců, svědčí o tom i slova Jany Burdové, autorky proměny: „Na proměnu Pavly jsem se moc těšila, cítila jsem v ní skrytý potenciál silné ženské energie. V přihlašovacím dopise o sobě psala jako o ,lesní ženě'. Když jsme se poprvé viděly, její dlouhé přírodní vlasy byly slabé a zjemnělé, jak už to bývá po mateřství. Cítila jsem, že je připravena s ,lesní ženou' skoncovat. Šly jsme do radikální změny stylu, a začaly se dít věci! Krátkým střihem dostaly Pavliny přirozeně kučeravé vlasy super objem a měděná barva jim dala styl sebevědomé ženy. Pavla si užila i návrhy vhodného oblečení a byla v novém stylu natolik dobrá, že si zasloužila přezdívku ,chameleon'. Takhle nazývali fotografové supermodelku Lindu Evangelistu a Pavla si s ní v proměnách nezadá. Před objektivem byla úžasná. S úplnou samozřejmostí dala styl rockerky, stejně jako velké šéfky. A v nesmrtelném glamour stylu, inspirovaným třicátými léty, se proměnila doslova ve femme fatale. Nezbývá, než říci: Díky, Pavlo a přejeme ti příznivý životní vítr."

Patronka Proměn s Deníkem obdivem a chválou nešetřila. „Pavla je v novém stylu opravdu neuvěřitelná kočka! Proměna na jedničku. Pokud jste ještě nehlasovali, teď je ta pravá chvíle," vyzývá Helena Stesková, vítězka minulého ročníku.

V pátek 31. ledna v Deníku připomeneme všech šest dam, které v soutěži usilují o vaše hlasy!

PROMĚNILI JSME ŠEST ŽEN…

Do soutěže Proměny s Deníkem se mohla přihlásit každá žena, která chtěla zažít něco extra a záleží jí nejen na tom, jak vypadá, ale také na dlouhodobé kráse v podobě zdravých vlasů a pleti.

Přihlášek chodily desítky a vězte, že nebylo jednoduché šestici soutěžících vybrat. Všem ženám, které se rozhodly změnit svou vizáž, děkujeme za zájem a důvěru, mnohým i za milá psaní. Držíme jim palce, aby jim proměna, k níž se rozhodly, vyšla a přejeme si, aby svému Deníku zachovaly přízeň…

CO NA KAŽDOU VYLOSOVANOU ČEKÁ?

• Vlasová péče od nejlepšího kadeřnického týmu v republice ze Studia Jana Burdová

• Ošetření pleti a těla v kadeřnickém a kosmetickém studiu www.janaburdova.cz

• Luxusní set fén a žehlička na vlasy od Philips v hodnotě 3500 Kč

• Dárková poukázka od módního domu VAN GRAAF

• Balíček vlasové kosmetiky Redken v hodnotě 3000 Kč

• 5 kusů fotografií od profesionálního fotografa Jana Tůmy. www.photojan.cz

SOUTĚŽ PRO ČTENÁŘE

V průběhu Proměn můžete odpovídat na šest soutěžních otázek. Je tu poslední, šestá. Na vylosovaného čtenáře i nyní čeká balíček vlasové kosmetiky Redken. Za pátou správně zodpovězenou otázku jej získává Monika Řičanová z Ústí nad Labem. Odpověď na šestou otázku zašlete do pátku 31. ledna na e-adresu promeny3@denik.cz a do předmětu vložte heslo SOUTĚŽ.

Otázka č. 6: STUDIO JANA BURDOVÁ POUŽÍVÁ PRO PROMĚNY JEDNU SVĚTOVOU ZNAČKU VLASOVÉ KOSMETIKY. JAK SE TATO ZNAČKA JMENUJE?

V průběhu Proměn můžete hlasovat o nejvíce povedenou proměnu. Po zveřejnění všech šesti proměněných dam můžete hlasovat o nejpovedenější proměnu ještě do 7. února 2014 na adrese promeny3@denik.cz a do předmětu vložte heslo HLASOVÁNÍ.

Ze všech hlasujících vylosuje redakce Deníku jednoho vítěze, na kterého čeká:

• dárek od Philips v hodnotě 15 000 Kč

• poukaz do kadeřnického a kosmetického Studia Jana Burdová Změna stylu

• balíček vlasové kosmetiky Redken v hodnotě 6000 Kč