Říká si Dj Australan. Za pseudonymem se skrývá pětadvacetiletý Thomas Musil ze Všebořic. „Určitě je to super pocit, velký skok oproti minulému měsíci, kdy jsem nevěřil, že mám vůbec nějakou šanci. Určitě mě to o hodně posune. Ale asi bych se nedostal dál bez lidí, kteří mi s tím pomáhají."

Stačilo málo a neměl by šanci se do soutěže vůbec dostat. V České republice totiž není zastoupení této soutěže, která je v podstatě jedinou svého druhu. Nemohl tedy soutěžit na národní úrovni.

První Čech

„Napsal jsem tedy e-mail a oni mi odpověděli, že existuje možnost získat Divokou kartu a dostat se do užšího výběru soutěžících v podobné situaci  jako já," líčil Musil.

Hlasovat může každý na internetu. Ze tří, kteří dostanou nejvíce hlasů, pak mentor této soutěže vybere toho nejlepšího. Ten pak bude v Kanadě reprezentovat svou zemi. „Soutěžící jsou hodnoceni ve dvou kategoriích a to v technických dovednostech, schopnosti pracovat s publikem a rozpohybovat taneční parket. Na to, aby prokázali, že jsou těmi nejlepšími, mají pouhých 15 minut," doplnil informace Vlastimil  Morávek, kamarád a manažer Dj Australana.

Porota se řídí podle přísných kritérií, která hodnotí Dj´s podle originality výběru songů a muziky, vystupování za mixážním pultem a dovedností s mixem jako takovým. Thre3style kořeny sahají do Kanady, ale myšlenka soutěže je globální. Letos posílá své zástupce soutěžit 24 zemí. Účastní se Dj´s z Ázerbájdžánu, USA, Belgie, Chile, Jižní Koreje, Švýcarska a poprvé také z Čech. Cesta všech zúčastněných povede do Toronta, kde pouze jeden z nich bude korunován „djským" mistrem světa Red Bull Thre3style 2013. Pokud chcete v soutěži Ústečana podpořit, můžete hlasovat do nedělní půlnoci 22. září, na internetové adrese: www.redbullthre3style.com/luckybastid, kde mu pak dáte svůj hlas.