„Strašidelná zoo má již tradici a patří mezi nejúspěšnější akce roku,“ popisuje tisková mluvčí Věra Vrabcová. Letošní ročník je věnovaný oblíbenému filmu Dívka na koštěti, jehož hlavní protagonistkou je čarodějnice Saxana.

ODVAR Z BABSKÉHO UCHA

Proto jsou vítány malé či velké čarodějnice s kudrnami, její spolužačky a další postavy ze zmíněného filmu. Akce se koná od 13 hodin.

"Pestrý program zakončí lampionový průvod, který se vydá na cestu v 17 hodin a povede od pavilonu šelem do spodní části zoo, kde každý účastník může projít bránou zpět do světa lidí, ovšem až po vypití odvaru z babského ucha,“ usmívá se Věra Vrabcová.

Celý sobotní program se odvíjí od zmiňovaného filmu, na stezce mezi pavilonem šelem a expozicí pro aligátora bude umístěno sedm stanovišť s rozličnými úkoly jako je lovení sovy, let na koštěti, výroba elixíru mládí či přičarování zvířat. Každý účastník se musí podepsat brkem na ohořelý pergamen, a tak stvrdit svoji účast na této akci.

"Kromě toho čeká na děti v pavilonu šelem pohádka Divadla V Pytli Petra Stolaře, malování na obličej, tvořivá strašidílnička, je zde možné si zakoupit lampion, ale pozor, pouze v omezeném počtu,“ doplňuje Matěj Kynšt z ústecké zoo.

Strašidelná zoo se věnuje i oblíbené činnosti – dlabání dýní, které slouží nejen jako dekorace pro lampionový průvod (osvětlené dýně mají svoji neopakovatelnou atmosféru), ale poslouží i jako zábava pro zvířata i návštěvníky.

DÝNĚ SI UŽIJÍ I ZVÍŘATA

„Kromě lidí si užijí i naši zvířecí obyvatelé, protože začátek akce je věnován dýňovému enrichmentu pro zvířata. Ve 13 hodin dostanou dobrůtky ve vydlabaných dýních zástupci opic – kotulové a chvostani, kteří obývají pavilon exotária, ve 13.30 hodin je podobná zábava připravena pro medvědy malajské, lvy konžské a surikaty,“ dodává Kynšt.

Ve středu 1. listopadu začala v ústecké zoo zimní sezóna. Zoo je od listopadu do února otevřena od 9.00 do 16.00 hodin, snižuje se vstupné na 100 Kč pro dospělého, 50 Kč pro děti, studenty a důchodce, rodina (2 dospělí a dvě děti) zaplatí 270 Kč. Prodejna suvenýrů Sepilok bude mít v tomto období otevřeno od středy do neděle, pondělí a úterý bude zavřeno. Během zimní sezóny je otevřen pouze spodní vchod z Drážďanské ulice, ale odchod ze zoo je možný turnikety u obou vchodů, zamykají se v 17.00 hodin. Pozor, v sobotu 4. listopadu bude kvůli Strašidelné zoo výjimečně otevřen i horní vstup, a to od 9.00 do 16.00 hodin.