Výjimkou nejsou ani právě probíhající podzimní prázdniny, které trvají do neděle 29. října.

STEZKAMI ZOO S HEINRICHEM LUMPEM

„Již od roku 1994 jsou podzimní prázdniny v naší zoo spojeny s kvízem Stezkami zoo, letos je to tedy po 24., kdy se děti v naší zoo kromě běžné prohlídky i něco dozvědí, navíc mají možnost vyhrát i zajímavou cenu,“ popisuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Jako téma letošního ročníku v zoo zvolili osobnost zakladatele Lumpeparku a jeho největší zálibu – zpěvné ptactvo.

"Významný ústecký podnikatel Heinrich Lumpe založil v roce 1908 první ptačí park ve střední Evropě, celý život se snažil o ochranu ptáků, uznání se dočkal nejen u nás, ale v rámci celé Evropy. Vracíme se k historii celého areálu s hrdostí a úctou, naším cílem je předat zajímavé informace nejširší veřejnosti,“ pokračuje Vrabcová.

V soutěžním tiketu čeká účastníky kvízu sedm otázek s výběrem ze tří odpovědí, stačí jen zaškrtnout tu správnou. Nápovědu lze nalézt na výstavě, která momentálně probíhá v Zooškole Heinricha Lumpeho a která je otevřena stejně jako areál zoo, tedy nyní v říjnu od 9.00 do 17.00 hodin.

POSLEDNÍ MEDOVÝ STROM PRO MEDVĚDY

"Pět vylosovaných výherců obdrží odměnu v podobě volné vstupenky do zoo, plyšového zvířátka a historických i současných propagačních materiálů,“ dodává Nikola Roštejnská z ústecké zoo.

Návštěvníci mohou během tohoto víkendu naposledy shlédnout komentované krmení surikaty či medový strom pro malajské medvědy.

"Kromě toho v případě hezkého počasí uvidí na procházce naše slony nebo se mohou podívat na jejich cvičení,“ sděluje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

Do konce října jsou otevřeny oba vchody, od listopadu (s výjimkou Strašidelné zoo 4. listopadu) se horní vstup směrem ze sídliště Dobětice opět na čtyři měsíce uzavře.