Historický stroj opravil hodinář Jan Bittersmann z Jeníkova. Udělal to zadarmo, práce mu s přestávkami trvala dva roky. Rekonstrukce věžního stroje je součástí revitalizace celé památky.

Slavnostního žehnání hodin, které se konalo o víkendu, se zúčastnila starostka obce Ohníč Lenka Brandtnerová. Ceremonii přímo ve věži vedl duchovní správce římskokatolické farnosti Radomír Kuchař. „Čas nás provází celý život, proto je velmi důležité, abychom s ním hospodařili vždy uvážlivě,“ zmínil v krátké promluvě.

Kromě hodin se opravy dočkaly také podlahy a lávky věže i celého půdního prostoru. Zprovoznění věžních hodin finančně podpořila obec Ohníč. „Jsme velmi vděčni za dlouhodobou podporu ze strany obce,“ vyjádřil svou radost správce farnosti Robert Kotyšan. Práce v první fázi přišly na 70 tisíc korun. 

Modlanský kostel sv. Apolináře. Konají se tam kulturní akce.
Modlany chtějí získat od církve kostel sv. Apolináře. Mají s ním plány

Hodiny naposledy fungovaly v 60. letech. Slavnostní událost obnovení provozu podle Kotyšana ukázala na přínos spolupráce mezi církví a obcemi. „Věžní hodiny v Křemýži tak mohou i nadále připomínat lidem v obci historické kulturní dědictví, na kterém je naše společnost založena,“ podotkl.

Kostel v Křemýži spravuje řád Salesiánů Dona Boska z Teplic. Salesiáni zodpovídají celkem za tři teplické farnosti a pět okolních venkovských. Kromě duchovní a pastorační péče o tyto farnosti provozují v Teplicích volnočasové středisko pro děti a mládež a dvě sociální služby.

Kostel v Křemýži byl postaven v roce 1706 současně se zděnou zvonicí, na místě staršího kostela, ze kterého se zachovaly renesanční figurální náhrobky z 16. století, které jsou osazeny ve vnějších chrámových stěnách.