K útoku došlo ve středu 10. dubna v pozdních večerních hodinách. Při incidentu utrpěl 56letý muž bodnořezná zranění, která byla natolik vážná, že zraněním na místě podlehl. V souvislosti s činem zadrželi ústečtí kriminalisté 49letou ženu, která už je od pátku ve vazbě. Po prvotním vyšetřování byla obviněna z velmi závažného trestného činu, a to z vraždy.

Aktuálně probíhají další vyšetřovací kroky a soud bude rozhodovat o jejím vzetí do vazby. „Můžeme potvrdit, že obviněná osoba čelí vážnému obvinění a v případě prokázání viny jí hrozí trest odnětí svobody až do výše 20 let,“ uvedl policejní mluvčí Kamil Marek.

Podle serveru CNN Prima News došlo k vraždě v zahrádkářské kolonii v Liběšicích, které jsou částí Želenic. Pár zde bydlel ve zchátralé chatce a incident byl vyústěním dlouhodobých partnerských sporů.

Bodná poranění měl také muž v Teplicích, policie řešila v úvodu tohoto týdne:

V úterý 9. dubna krátce po 19. hodině zasahovali policisté a záchranka v Pražské ulici v Teplicích, po ohlášení fyzického útoku na osobu. Více k tomu zde (potyčka dvou cizinců v Teplicích.

Pouta na rukou. Ilustrační foto.
Záchranka odvezla z Pražské ulice v Teplicích pobodaného muže, pachatel dopaden