Letní sezóna v ústecké zoo začíná vždy s datem 1. dubna, kdy se prodlužuje otevírací doba (od 9.00 do 18.00 hodin, odchod turnikety ještě o hodinu déle), upravuje se vstupné (120 Kč pro dospělou osobu, 60 Kč pro děti a 310 Kč pro rodinu), v provozu jsou oba vstupy, spodní i horní. 

"Oblíbený zoovláček obvykle zahajuje svůj provoz během víkendů a svátků na začátku letní sezóny, ale letos kvůli dnům velikonočního volna vyjíždí již v pátek 30. března,“ doplnila vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

V letní sezóně dochází také k rozšíření nabídky komentovaných krmení a předváděcích akcí se zvířaty, které jsou pro návštěvníky příležitostí pozorovat je v akci a zároveň se dozvědět něco nového.

„Na předváděcí akce nemusí návštěvníci čekat až do 1. dubna, jsou připraveny již od pátku 30. března. Bude probíhat pravidelné krmení u tuleňů či orangutanů, v pavilonu šelem chovatelé připravují medový strom pro malajské medvědy či zábavné krmení u surikat. Na procházku po horní části zoo se vydají slonice Kala a Delhi, ovšem v závislosti na počasí a jejich momentálním zdravotním stavu, odpoledne probíhá i jejich cvičení ve výběhu,“ vysvětlila Nikola Roštejnská z oddělení propagace.

K velikonočním svátkům patří v zoo tradiční kvíz O vejce ptáka nandu, kdy během pěti dnů (29. 3. – 2. 4.) čeká návštěvníky u Venkovského dvorku 10 otázek zaměřených na vajíčka v říši zvířat, tedy nejen ptačích. Vylosovaný výherce získá skutečné vejce jihoamerického běžce nandu pampového, další čtyři balíčky s dárky a propagačními materiály.

Všichni účastníci, kteří odevzdají v pokladně zoo soutěžní tiket, obdrží malou drobnost. Na Velikonoční pondělí (2. 4.) je pro návštěvníky připraven velikonoční enrichment u orangutanů, medvědů, surikat a slonů, v pravidelných časech předváděcích akcí.

Na některých místech zoo platí stavební omezení, např. je nepřístupné spodní patro pavilonu exotária z důvodů rekonstrukce vstupního prostoru, kde vznikají expozice pro nové druhy hadů.