Bylo to takové magické svítání, které skončilo tragicky pro řadu lesních obyvatelů v kraji. Přitom podle statistik prázdninové měsíce nepatří zrovna k těm tragickým. Střety se zvěří nejsou mezi nejvážnějšími nehodami, jde však o jedny z nejčastějších příčin všech nehod. Problémem je, že se jim často nedá zabránit. Zvlášť, pokud řidič jede vyšší rychlostí.

Výběr úterních ranních nehod:
* na silnici č. 250 u obce Bitozeves, okres Louny; nehoda okolo šesté hodiny ranní; střet osobního auta se zvěří, bez zranění osob.
* v 6.40 na silnici č. 15 u obce Libčeves, okres Louny; cca 14,2 km; ohlášená sražená zvěř na vozovce
* na silnici č. 13 u obce Huntířov, okres Děčín; osobní auto tu po šesté hodině ráno smetlo lesní zvěř, která na místě po střetu uhynula
* v ulici Havířská v Ústí nad Labem; u křižovatky s odbočkou k Baumaxu; byla ohlášená zvěř na vozovce; podle policie ve vozovce leželo mrtvé prase.

Podle policie ne všichni řidiči nehodu se zvěří zaznamenají, případně odjedou schválně. "Pokud už k nehodě se zvířetem došlo, je zapotřebí učinit opatření jako při kterékoliv jiné dopravní nehodě. Konkrétně rozsvícení výstražných světel, umístění trojúhelníku na silnici a jedná-li se o střet s velkým zvířetem, přivolání policie," říká Ilona Gazdošová z teplické policie.

Srážek s divočáky přibývá
Srazili jste srnku nebo divočáka? Tyhle věci pak nesmíte udělat!

Přestože podle statistik nepatří letní měsíce k těm nejhorším, kdy se nehody se zvěří stávají, měli by být motoristé přesto i v letních měsících ostražití. Za soumraku a svítání zvěř často migruje. Podle expertů z německého autoklubu ADAC třeba při srážce osobního auta s urostlým jelenem v rychlosti 60 km/h působí toto zvíře na vůz silou pět tun. Pro představu – tolik váží dospělý slon. Pokud už je střet neodvratitelný, řidiči by neměli panikařit.