Obžalobě čelí šest lidí. IDnes.cz informovalo, že čtyři se k soudu dostavili, z nichž jeden v doprovodu vězeňské eskorty, protože je ve výkonu trestu za jinou trestnou činnost. Dva další pak dlouhodobě žijí v Anglii. „Na základě požadavku odvolacího soudu bude proveden výslech sedmi svědků a pokud nebude požadavek na další dokazování, soud vynese verdikt,“ uvedl pro iDnes.cz na začátku jednání soudce Stanislav Řehola.

Někteří z obžalovaných se v Ústí zúčastnili nového projednávání deliktu v Dubí na koupališti
Řezali ho jako psa, kopli si všichni. Bazénová bitka v Dubí znovu před soudem

Ve čtvrtek soud nakonec stihl vyslechnout šest svědků, kteří se shodli, že napadení mladého muže bylo velmi brutální. „Pamatuji si okamžik, který budu mít na očích do konce života. Dva páni drželi mladého muže za ruce mezi sebou a třetí ho bil pěstmi do břicha, hrudníku a obličeje,“ vypověděl jeden. Podle dalších svědků měly zaznít i vulgární nadávky a také výhrůžky, že mladíka ubijí. Mladého muže podle nich bila i romská žena. Jedna ze svědkyň si tváře útočníků dobře pamatovala a byla ochotná je označit. Soudce tak hlavní líčení odročil na únor, kdy zajistí provedení ztotožnění útočníků.

Obžalovaní z napadení mladíka na koupališti v Dubí.
Dva tresty vězení a podmínky. Soud rozhodl v případu bitky na koupališti v Dubí

K brutálnímu útoku došlo v létě před pěti lety na koupališti v Dubí. Vše mělo začít hádkou dvou žen kvůli chování dítěte jedné z nich. Obžalovaná žena druhé ženě podle výpovědí uštědřila dva údery, začala ji topit a podle svědků řvala, že ji zabije. Do věci se zapojil mladý číšník David M., který chtěl od sebe ženy odtrhnout. Obžalovaná mu však dala pěstí a následně se seběhlo pět mužů, kteří jej podle svědků bili pěstmi a kopali. Bitku nakonec ukončili přivolaní strážníci a policisté. Mladík utrpěl středně vážné zranění.

Mohlo by vás zajímat: Ve vlaku si vyhlédla chlapce. Toho pak žena z Bíliny okradla a sexuálně zneužila