Dědeček, ač jako řidič z povolání, věděl, nejen jak kočírovat vozidla, ale i svůj život. Od srpna 2007 do začátku listopadu 2007 v Ústí v bytě v několika případech v průběhu návštěv podal své vnučce, které nebylo ještě ani 15 let, alkohol a poté jí fotografoval obnažená prsa, později jí nabídl, že jí bude týdně dávat peněžní částku 1000 Kč za to, že jí bude moci dávat pusy na „buchtinu“, částku zvyšoval na 1500 Kč. Odmítla.

Ale nakonec v první den listopadu 2007 odpoledne vnučku opil whiskou a ta si na jeho žádost vyhrnula tričko a podprsenku pod krk. Jemu zasvítila očička a vnučce několikrát fotografoval holá prsa. Poté jí levou rukou hladil pravé prso a pravou rukou stále fotografoval, přestože věděl, že nedosáhla 15 let.
Ale alkohol a focení nebylo výsadou jen prvního listopadového dne. Takto se měl podle vnučky chovat nejméně třikrát či čtyřikrát.
Předtím u okresního soudu dvě kamarádky vnučky potvrdily, že viděly dívku opilou, když se vrátila z návštěvy u svého dědy. Oběma se pak vnučka svěřila s tím, že ji její děda fotí nahou, že jí za to dal peníze a nabízel jí peníze za to, že jí bude moci „lízat buchtinu“, což odmítla.
Oběma kamarádkám se také svěřila, že na ni dědeček sahal. Jedna z kamarádek uvedla, že si ji obžalovaný pozval na návštěvu, na internet, a později se dozvěděla, že také ji fotografoval, a to její zadek, což v tu chvíli neviděla.

Podle soudu se dědeček dopustil ohrožení výchovy mládeže a měl na krku také trestný čin pohlavního zneužívání.
Odvolací soud ale dal dědečkovi šanci, aby se začal na stará kolena chovat slušně. (ro)