Petra Diriglová z Celního úřadu pro Ústecký kraj pro Deník uvedla, že v úterý 27. října kontrolovali celníci mobilního dohledu provozovnu vietnamského podnikatele v Lovosicích.

Ve spodních částech dvou nevyužívaných chladicích boxů nacházeli nekolkované cigarety.

„Celkem bylo v těchto prostorech ukryto 2 680 kusů v hodnotě 6 700 Kč s únikem na spotřební dani ve výši 6 030 Kč," zdůraznila Diriglová.

Bazarový tabák

Následující den projížděla mobilní hlídka Starým Jiříkovem a zaujala je dodávka ukrajinské imatrikulace u provozovny označené jako „Bazar u Pavla".

„Celníci neváhali a navštívili prodejnu bazarového zboží, kterou provozuje asijský prodejce. Mezi nábytkem, elektrospotřebiči a dalším použitým zbožím našli celníci v krabicích a také v igelitovém pytli ve skříňce na toaletě celkem 21 820 kusů cigaret různých značek bez platné tabákové nálepky. Jednalo se o kontraband za téměř 81 tisíc korun. Únik na spotřební dani celníci vyčíslili na 51 714 korun," uvedla Diriglová.

Chlupatá laboratoř

Třetí případ byl v režii celníků spolu se služebním psem Maxem v obchodu s obuví a textilem v Lounech. Čtyřnohý pomocník, doslova chlupatá laboratoř, která vycítí sebedovedněji ukrytý tabák, objevil pod pokladnou a v průchodu k toaletám cigarety a tabák.

V prodejně provozované vietnamskou státní příslušnicí bylo odhaleno 6 860 kusů cigaret a 8,522 kg tabáku bez řádného označení. Vše za 9 220 korun, únik na spotřební dani celníci vyčíslili na téměř 33 tisíc korun.

Zajištěné zboží bylo převezeno do skladu celního úřadu. S prodejci bude zahájeno správní řízení.