Brutální znásilnění má na svědomí cizinec ze zemí bývalého Sovětského svazu. „V úterý před půl pátou ráno znásilnil ženu v Řetenicích. Nedal jí peníze za předem domluvený sex. Když došlo na placení, odtáhl ji ke garážím, kde ji brutálním způsobem znásilnil,“ vylíčil, co se stalo, mluvčí teplické policie Daniel Vítek. Žena se pokusila muži utéci, on ji ale doběhl a zmlátil ji. Podle Vítka se ji snažil opět odtáhnout na neosvětlené místo. Napadená ale začala volat o pomoc, což jí nakonec pomohlo. Agresivní pachatel utekl.

Policisté ihned po oznámení začali prohledávat okolí místa v Řetenicích, kde muž ženu znásilnil. „Podezřelého pachatele zadrželi v nedalekém hotelu. Je jím 31letý muž původem z bývalého Sovětského svazu. Byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu znásilnění, hrozí mu až deset let za mřížemi,“ podotkl mluvčí teplické policie.

Není to ale jediný úspěšný zásah teplických policistů související se závažnou trestnou činností v prvních dnech nového roku. Obětí dalšího případu se stala nezletilá dívka. V úterý 1. ledna odpoledne ji přepadl muž poblíž náměstí Svobody v Teplicích. „Pachatel držel v ruce nůž a požadoval od dívky peněženku. Neobměkčily ho ani její prosby, aby ji nechal na pokoji. Z batohu, který ve strachu upustila na zem, jí odcizil pouzdro na peníze a z místa činu utekl,“ konstatoval Daniel Vítek.

Podezřelého měli do hodiny

I v tomto případě policejní hlídky ihned začaly propátrávat okolí a už po necelé hodině se jim podařilo zadržet osobu odpovídající popisu pachatele. Čtyřiadvacetiletý muž, který už má s trestnou činností zkušenosti z minulosti, se policistům k přepadení přiznal. Hlídce vydal nůž, kterým poškozené vyhrožoval. Peněženku, kterou už bez hotovosti při útěku zahodil, policisté našli v popelnici. „Obviněný je ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Čeká v policejní cele, zda soud vyhoví podnětu na jeho umístění do vazby,“ dodal ve čtvrtek 3. ledna v poledne policejní mluvčí.

Intenzivní prací na místě činu se tak policistům ve velmi krátké době podařilo chytit dva nebezpečné pachatele dříve, než mohli ublížit někomu dalšímu.

Soudce poslal v pátek před polednem do vazby lupiče, který v minulých dnech s nožem v ruce přepadl v centru Teplic 14letou školačku. Přiskočil k ní za bílého dne na chodníku u bývalého Telecomu a vyhrožoval jí zabitím, pokud mu nedá peníze, které měla v peněžence v batohu.

I konec roku byl pro policisty velmi hektický. V Nákladní ulici v Teplicích museli vyšetřovat předvánoční vraždu, kdy rovněž cizinec ze zemí bývalého Sovětského svazu usmrtil ženu poté, co po něm chtěla zaplatit za poskytnutý sex. O pár dnů později v centru Teplic partička lupičů přepadla klenotnictví. Původně to vypadalo, že jsou po příjezdu policie ještě v obchodě a drží tam prodavačky jako rukojmí. Později se ukázalo, že se jim podařilo utéci ještě před příjezdem policejních hlídek. V obou případech jsou ale pachatelé už za mřížemi.