Případ se stal v pondělí 26. dubna v Patokryjích na Mostecku. Ve čtvrtek o něm informovala policie, která žádá veřejnost o pomoc při pátrání po pachatelích.

Chtěl tržbu

Řidič zaparkoval kolem 15. hodiny s malým bílým náklaďákem s nápisem Coca – Cola u autobusové zastávky u obce a chtěl si zkontrolovat utržené peníze. „Náhle měl cizí muž otevřít dveře u spolujezdce a na řidiče namířit pistoli,“ popsala přepadení mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.
Lupič měl hovořil cizím jazykem, kterému dotyčný nerozuměl. Mohlo se jednat prý o ruštinu, ukrajinštinu, rumunštinu ale klidně třeba i albánštinu. Rukou pak ukazoval přepadenému, že chce jeho kasírtašku, kterou má položenou na klíně. Řidič mu z obavy o život peníze dal.

Mercedes s lupiči

Pachatel pak zavřel dveře od náklaďáku a odešel dozadu za auto.

V tu chvíli si poškozený všiml, že lupič není venku sám. Měl tam stát další muž. Následně poškozený uslyšel startování motoru a uviděl tmavý mercedes, ve kterém seděly tři osoby, a který vyjel na silnici nad České Zlatníky ve směru od Mostu na Bílinu,“ sdělila dále k závažné loupeži Světáková.
Cizinci, který přepadení provedl, mělo být asi 35 let. Měl plnoštíhlou asi 170 centimetrů vysokou postavu, krátké černé vlasy a snědou pleť. Oblečen byl do černé sportovní mikiny a černých džínů Druhý muž, který stál za vozidlem, byl o něco mladší a měl též snědou pleť.

„Policie se obrací na občany, kteří by mohli poskytnout k loupeži jakoukoliv informaci, nechť zavolají na linku 158. Kriminalisté uvítají i poznatky k mercedesu,“ uzavřela mluvčí.