Cizinecká policie v Teplicích kontroluje snědého muže, který nemůže prokázat hodnověrně svou totožnost. Nemá žádné doklady. V souladu se zákonem je předveden na základnu a zajištěny úkony spojené s jeho lustrací. Otisky prstů vypovídají přesně. Jedná se o státního příslušníka Maroka. Tlumočník mu pomáhá vysvětlit okolnosti pobytu.

Mladý cizinec přicestoval do České republiky před rokem 1. října 2007 letecky přes ruzyňské letiště v Praze. Při kontrole předložil platný pas s vízem pro ČR za účelem studia. Legální pobyt měl do 30. září 2008.

Skutečně zahájil studium na Universitě v Pardubicích, ale moc dlouho roli studenta nehrál.V dubnu odlétá do Maroka, aby se poradil s rodinou. V červenci je opět v Čechách a do školy se už nehrne. „Nakonec se ukazuje, že student si přes kamarády našel práci v Teplicích, kde pracoval jako číšník v jedné arabské restauraci. Tím porušil zákon o pobytu cizinců. Byly proto zahájeny úkony směřující ke správnímu vyhoštění cizince. Mladý muž ani nežádal spolupráci se svým zastupitelským úřadem a pokorně přijal svůj osud,“ uvedl vúterý Miroslav Vlach z ústeckého ředitelství cizinecké policie.